Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Biały mag | Magia | Eador Władcy rozdartego świata poradnik Eador: Władcy rozdartego świata

Biały mag

Biali magowie to czarodzieje, których głównym celem jest wspieranie własnej armii przy pomocy specjalnych premii oraz dokuczanie przeciwnikowi dzięki klątwom. Jak łatwo się domyśleć, w tej roli najlepiej sprawdzają się bohaterowie posiadający duże wojsko - zwłaszcza Enchanter [Zaklinacz]. Co prawda Priest [Kapłan] też jest niezły, ale odczuwalnie słabszy, dlatego pierwszy wybór pozostaje optymalny. Obie opcje pozwalają na pogodzenie premii specyficznych dla klasy dowódcy z pozytywnymi zaklęciami wpływającymi na kondycję całej armii. To połączenie stanowi gigantyczną premię dla realnych osiągów posiadanych oddziałów. Nawet zwykły chłop z widłami staje się prawdziwą maszyną do zabijania, o ile zainwestowaliśmy w zdolności: Wisdom, Magic Power, Concentration, Thaumaturgy, Wand Master, Maneuvering, Offensive Tactics, Defensive Tactics, Discipline, Leadership (jeśli w armii mamy dużo strzelców, Wand Master można zastąpić zdolnością Ranged Tactics).

Na początkowym etapie gry najważniejsze są zaklęcia leczące, dzięki którym możemy uratować nasze oddziały przed nagłym zgonem - Biały mag | Magia | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Na początkowym etapie gry najważniejsze są zaklęcia leczące, dzięki którym możemy uratować nasze oddziały przed nagłym zgonem. Szkoła świętej magii, do której przynależą, to podstawowy oręż każdego białego maga. Pozwalają one na skuteczne leczenie ran, wzmacnianie oddziałów, a nawet wskrzeszanie ich lub wysysanie życia z wrogów i przekazywanie go własnym podopiecznym. To bardzo potężna broń, którą warto wspomóc przy pomocy kilka zaklęć ofensywnych i dodatkowych wzmacniaczy/osłabiaczy znajdowanych w szkołach czarnoksięstwa i czarodziejstwa. Pokazano to na grafice powyżej i na tabeli poniżej.

Optymalny rozwój szkół magii

I

Święta magia

Czarnoksięstwo

Czarodziejstwo

Magia żywiołów

II

Święta magia

Czarnoksięstwo

Czarodziejstwo

 

III

Święta magia

Czarnoksięstwo

  

IV

Święta magia

   

Najistotniejsze nie jest wcale to, by możliwie jak najbardziej wzmocnić swoje oddziały, lecz aby zachować je przy życiu. Koszt nowych jednostek jest naprawdę gigantyczny, a podczas długich kampanii niełatwo o posiłki. Dlatego zaklęcia wskrzeszające i leczące są szalenie istotnym składnikiem filozofii białego maga. Proponowany zestaw szkół zaprezentowano w tabeli powyżej (optymalne kombinacje zaklęć mogą być różne w zależności od sytuacji).