Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Święta magia | Rytuały | Eador Władcy rozdartego świata poradnik Eador: Władcy rozdartego świata

Sacred Magic [Święta magia]

Ikona

Nazwa czaru

Poziom

Koszt

Przerwa

Działanie

Komentarz

Chalice of Life [Kielich życia] - Święta magia | Rytuały | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Chalice of Life [Kielich życia]

I

15 kryształów

4 tury

Przywraca 5 punktów życia wybranemu bohaterowi i całej jego armii. Nie działa na nieumarłych i maszyny.

5 punktów to niezbyt wiele, ale koszt tego rytuału jest naprawdę bardzo rozsądny. W początkowych fazach gry pozwala na zaoszczędzenie kilku tur, które w innym wypadku zostałyby poświęcone na leczenie jednostek.

Heavenly Light - Święta magia | Rytuały | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Heavenly Light

[Niebiańskie światło]

II

30 kryształów

1 mandragora

10 tur

Uzdrawia 30% punktów życia wszystkich jednostek w danej prowincji i podnosi ich morale o 5. Ponadto zwiększa zadowolenie mieszkańców o 2 i znacząco polepsza przyrost ludności. Działa przez 10 tur.

Zaskakująco przydatny rytuał, dużo lepszy niż konkurencyjna Extravaganza. Warto z niego korzystać w prowincjach o wysokim ryzyku buntu lub do leczenia dużych, pokiereszowanych armii.

Heavenly Guards - Święta magia | Rytuały | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Heavenly Guards

[Niebiańska straż]

III

50 kryształów

1 arkanit

10 tur

Tworzy w danej prowincji straż pegazów, która będzie jej bronić przed wrogami i odkrywać okoliczne tereny. Zwiększa zadowolenie ludności o 2. Nie można rzucać na oblężoną lub chronioną prowincję.

Straż jest zaskakująco silna, a bonus w postaci dodatkowego zadowolenia to potężna przewaga. Warto zainwestować w ten rytuał, kiedy spodziewamy się najazdu lub mamy problem z buntownikami.

Gifts of Heaven [Dary niebios] - Święta magia | Rytuały | Eador Władcy rozdartego świata - Eador: Władcy rozdartego świata - poradnik do gry

Gifts of Heaven [Dary niebios]

IV

100 kryształów

1 Dionium

20 tur

Można wybrać jeden efekt:

a) 500-900 złota

b) 150-250 kryształów

c) Przedmiot: 70% - poziom IV, 30% - poziom V

d)+ 5 do zadowolenia w prowincji

Jeśli w którejś prowincji mamy wyjątkowo duży problem z zadowoleniem, powinniśmy zainwestować w ten rytuał. Pozwala on też na podreperowanie budżetu, ale pod koniec rozgrywki nie jest to zwykle aż tak istotne.