Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

The Sims 3: Skok w Przyszłość Recenzja gry

Recenzja gry 6 listopada 2013, 13:44

autor: Sybi

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec

EA Games przygotowało ostatni, jedenasty dodatek do serii The Sims 3. Tym razem wraz z Simami możemy przenieść się w pełną niespodzianek przyszłość. Sprawdźmy, czy warto.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
  • miasto z przyszłości;
  • plumboty i potomkowie;
  • nowe środki lokomocji – m.in. grawideski czy pociąg „Zefir”;
  • nowe kariery: astronom, trener botów i sprzedawca botów;
  • sny;
  • masa drobnych nowości.
MINUSY:
  • dystopijna wersja Oasis Landing nie robi zbyt wielkiego wrażenia.

Większość fanów cyklu The Sims oczekuje już z niecierpliwością czwartej jego odsłony. Na razie jednak mamy szansę nacieszyć się Skokiem w przyszłość – ostatnim dodatkiem do odchodzącej na emeryturę „trójki”. Wydawałoby się, że Elektronicy nie są w stanie niczym zaskoczyć miłośników serii – kolejne rozszerzenia do The Sims 3 zawsze w jakiś sposób nawiązywały do poprzednich, co się oczywiście sprawdzało, ale równocześnie eliminowało element prawdziwej niespodzianki. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś, czego jeszcze nie było.

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec - ilustracja #2

The Sims: Skok w przyszłość to już jedenaste z kolei, nie licząc akcesoriów, rozszerzenie (wcześniejsze: Rajska wyspa, Wymarzone podróże, Kariera, Po zmroku, Pokolenia, Zwierzaki, Zostań gwiazdą, Nie z tego świata, Cztery pory roku, Studenckie życie) do The Sims 3. Oprócz podstawowej wersji występuje także w edycji limitowanej, oferującej tzw. Pakiet Kwantowy, czyli komorę hibernacyjną oraz kombinezon pozwalający na teleportację.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatek oferuje możliwość poznania przyszłości naszych podopiecznych, ale – rzecz jasna – nie poprzestaje tylko na tym. Akcenty science fiction da się zauważyć niemal w każdym aspekcie gry, począwszy od fryzur, intensywnie kolorowych makijaży oraz tatuaży i strojów, przez meble i rozmaite obiekty, po sposób odżywiania się czy komunikacji. Simowie nie muszą już gotować, mogą przygotowywać syntetyczną żywność, korzystać z holograficznej wersji komputera, latać przy pomocy rakietowego plecaka oraz mieć ogród na dachu, a także poznać swoich przyszłych krewnych. Jednakże nasi bohaterowie nie tylko przenoszą się w czasie, spotykają swoich potomków i korzystają z futurystycznych rozwiązań technologicznych, ale też wpływają na to, jak ta przyszłość będzie wyglądać. W zależności od zachowania Simów futurystyczne miasto – Oasis Landing – rozwinie się normalnie, zamieni w utopijne rajskie siedlisko lub w miejsce ponure i pełne śmieci. Dzięki odpowiednim działaniom w teraźniejszości możemy stać się sławni, a w hołdzie dla naszych dokonań w Oazie pojawi się efektownie prezentujący się posąg, który dodatkowo przyniesie nam pewne korzyści.

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec - ilustracja #3

Ponadto w przyszłości mamy okazję odwiedzić swoich potomków. To, jacy oni będą, zależy od tego, jak kształtuje się sytuacja rodziny Sima w teraźniejszości i jakie cechy wyróżniają jego i jego krewnych. Te są bowiem dziedziczone i zarówno prezencja bohaterów, jak i ich charakter mają wpływ na wygląd i osobowość przyszłych członków familii, a także na ich majątek. Jeśli komuś nie odpowiada status materialny lub zachowanie futurystycznych powinowatych, zawsze może wpłynąć na ich położenie poprzez różne działania w teraźniejszości – powiększenie rodziny, śmierć kogoś bliskiego, zmianę cechy, kariery itp. W efekcie niektórzy z potomków mogą nawet na zawsze zniknąć.

Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana
Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana

Recenzja gry

Kura znosząca złote jajka – tak pokrótce można podsumować rynkową sytuację serii Farming Simulator. Szkoda więc, że Dodatek platynowy (Platinum Expansion) jest po prostu słaby i niewarty swojej ceny.

Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?
Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?

Recenzja gry

Wszyscy miłośnicy symulatorów czekali na grę Car Mechanic Simulator 2018 z wywieszonymi jęzorami. Miało być rewolucyjnie, a jest po prostu beznadziejnie. Tu nie pomoże nawet klucz francuski i znajomości na niemieckiej giełdzie.

Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej
Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej

Recenzja gry

Zabawa w wirtualnego mechanika to nie tylko naprawianie samochodów czy maszyn rolniczych – teraz czas na znacznie większe gabaryty. Do naszego warsztatu trafiają bowiem potężne lokomotywy!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.11.2013 14:02
Soplic
88
Generał

Jedenasty dodatek i ocena "9" znaczy musi być genialny, albo należy ocenę umieścić w oddzielnej kategorii i nie odnosić do innych gier ocenianych przez GOL.

06.11.2013 15:00
odpowiedz
wladek33
5
Legionista

Sponsor od lat EA na inna ocene nie pozwoli , pamietaj na GOL-u : GNIOT OD EA 7 , NIEZLA GRA EA 9 , innych nie robia , dla przypomnienie afera z DRAGON AGE 2 , przy BF4 tez sie nie popisali :>

06.11.2013 15:25
odpowiedz
Dragoniasek
41
Wiedźmin ze Szkoły Wilka

GOL już dawno zszedł na psy oceniając gry EA (w 7 większości same DLC). Założę się, że BF4 dostanie ocenę 9/10 co najmniej. Redakcja powinna się w końcu ogarnąć i zacząć patrzeć na gry z perspektywy gracza, a nie fanoboya chłamu od EA.

06.11.2013 18:00
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

A mnie nieustannie śmieszy porównywanie gier kompletnie innego kalibru, jakim są gry (nie ukrywajmy tego) dla dzieci z grami o kompletnie innej tematyce i gatunku. Porównujcie simsy do innych symulatorów życia (których.. nie ma?), a nie do czegoś kompletnie odmiennego! Jak dla mnie osoby nierozumiejące czegoś tak prostego, to zwykłe trolle i hejterzy. Nikt wam simsów kupować nie każe. Ja gier od EA od czasu "wspaniałego" SimCity nie tknę nawet kijem, ale jakoś nie widzę powodu, by od razu pluć jadem.

06.11.2013 19:54
odpowiedz
Adam1394
89
Stary Konfederata

Teraz tylko tworzyć 4-tą część, dodać kilka bajerów i robić hajs na dodatkach i przedmiotach ze Store.

06.11.2013 20:24
odpowiedz
Soplic
88
Generał

Seraf. ->

Hmm, sam też fiołkami nie plujesz, mnie tylko dziwi "9" dla n-tego dodatku, i co ma do tego gatunek gry, ocena to ocena.
Dla mnie kuriozalna, i tyle.

06.11.2013 21:21
odpowiedz
Hyde911
50
Pretorianin

Oceny gier na wszystkich portalach już dawno odkleiły się od rzeczywistości. Wystarczy, że gra nie ma błędów dostaje 8/10.
A fakty są takie, że na 9/10 to może jedna czy dwie gry na rok zasługują. O dzięsiątce nie wspominając.
Oceny powinny rozkładać się zgodnie z krzywą gaussa czyli oscylować wokół 5. No chyba, że takie wspaniałe czasy nastały, że co trzecia gra to arcydzieło.

06.11.2013 22:44
odpowiedz
qazplm632
54
Pretorianin

Akurat ten dodatek faktycznie jest udany. Ale nigdy więcej nie kupię żadnych simsów. Chyba, że wprowadzą politykę no-dlc. Ale to jest niemożliwe.

07.11.2013 14:11
odpowiedz
jarek1101
21
Pretorianin

pamietajcie ze ta gre ocenia dziewczyna ;d

07.11.2013 14:37
odpowiedz
wisienka1980
1
Junior

A mi się skok w przyszłość bardzo nie podoba, ze wszystkich Rajska wyspa okazała się najlepsza

07.11.2013 16:02
odpowiedz
Zdzichsiu
58
Ziemniak

Kolejny dodatek do Simsów oceniony na 9...

07.11.2013 17:52
odpowiedz
LordSettlers
71
Generał

To jedna z tych gier których kolejne odsłony nie powinny wychodzić zbyt często albo raczej dodatki winny być za darmo lub za niewielką opłatą.

07.11.2013 23:30
👍
odpowiedz
davimaker
18
Legionista

Ten dodatek dostaje taką ocenę jak Heavy Rain , The Last Of Us, Metro Last Light i inne gry tego pokroju. Ciekawe ....

08.11.2013 18:11
odpowiedz
Jesper
34
Chorąży

tvgry.plRedakcja

@davimaker: To jak w takim razie oceniać np. rewelacyjny symulator szachów? Dawać mu 7/10, bo jest świetny, ale nie może przecież być tak dobry jak The Last of Us? Oceny trudno porównywać nawet w obrębie jednej serii (perspektywa czasu), a co dopiero kiedy mówimy o zupełnie innych gatunkach. Jeśli gra o skokach narciarskich dostaje 9/10, to nie można się burzyć, że to samo dostał, dajmy na to, Mass Effect, a jest przecież o wiele bardziej rozbudowany. Nie oczekujmy od dodatku do Simsów otwartego świata i wyborów moralnych, come on. :)

10.11.2013 21:18
😃
odpowiedz
davimaker
18
Legionista

@Jesper dzięki , teraz inaczej na to spojrzałem :P

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze