Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 grudnia 2008, 09:37

Gry dla dzieci na Święta

Listy do Świętego Mikołaja wydłużają się z dnia na dzień, pomysłów na prezenty i zachcianek przybywa, a czasu na decyzję jest coraz mniej. Z tego też powodu przygotowaliśmy zakupowy przewodnik po grach dla najmłodszych.

Nadszedł czas, kiedy każdy dom „wyposażony” w małoletnie pociechy przeżywa coroczne dylematy związane z kupowaniem prezentów. Listy do Świętego Mikołaja i/lub rodziców wydłużają się z dnia na dzień, pomysłów na prezenty i zachcianek przybywa, a czasu na decyzję jest coraz mniej. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla wszystkich rodziców zakupowy przewodnik, w którym prezentujemy subiektywnie wybrane gry komputerowe dla tych naprawdę najmłodszych graczy (obrana kategoria wiekowa: od 2 do 10 lat). Jeśli Wasz synek z całych sił pragnie zabijać nieumarłych w Left 4 Dead, a córka na kolanach prosi o grę Bully, powinniście raczej skierować ich myśli w stronę jednej z zaprezentowanych poniżej propozycji. Wszystkie opisywane gry są przedstawiane w wersjach na PC (cena i polonizacja również dotyczą tej wersji), jeśli tytuł występuje na innych platformach, jest to zaznaczone w tekście. Zapraszamy do lektury.

Gry na podstawie filmów

Piorun

Dystrybutor: CD Projekt

Sugerowana cena detaliczna: 79,90 PLN*

Wersja językowa: pełna polska*

Przygody psa Pioruna to jedna z najświeższych gier w tym zestawieniu. Tytuł należy do bardzo popularnego i dochodowego gatunku zręcznościówek robionych na bazie wysokobudżetowych animacji. Piorun powstał (i jest silnym elementem kampanii reklamowej) na podstawie bajki z wytwórni Walta Disneya i zgodnie z pierwowzorem opowiada o perypetiach tytułowego psiaka, który w pewnym serialu gra zwierzę o ponadnaturalnych zdolnościach. Główny bohater wraz z gromadą wesołych kompanów (m.in. właścicielka imieniem Penny i zamknięty w specjalnej kulce gruby chomik Atylla) musi stawić czoła przeciwnościom losu, skakać, walczyć i rozwiązywać proste łamigłówki, a wszystko to ma miejsce na kolorowych planszach przedstawiających świat żywcem wyjęty z filmu. Grafika jest miła dla oka, a sama gra nadaje się dla 6-7 latków. Jeśli podobał im się film (a recenzje ma zdecydowanie pozytywne), bez obaw mogą zagrać w grę – jest to naprawdę nieźle zrobiona „filmówka”. Gra dostępna jest również po angielsku na konsolach Playstation 2 i 3, Xbox 360 i sprzęcie Nintendo (Wii, DS).

Piorun

Madagaskar 2

Dystrybutor: LEM

Sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN*

Wersja językowa: pełna polska*

Madagaskar 2, czyli druga część znanych wszystkim przygód lwa Aleksa, zebry Marty’ego, hipopotamicy Glorii i żyrafy Melmana, to kolejny rynkowy zestaw gra + film. Animacja studia Dreamworks w polskich kinach pojawi się na początku stycznia, grę zaś można nabyć już teraz. Wcielając się w różnych bohaterów filmu (pod kontrolę gracza oddano również skore do rozróby pingwiny), wykonujemy różne zadania – pościgi samochodowe, fotografowanie zwierząt, walki z niemilcami i eksplorowanie afrykańskich krajobrazów. Każdy z bohaterów ma różne zdolności, a całość jest silnie powiązana z kinowym obrazem, więc jeśli pociechy nie mogą wręcz doczekać się wycieczki do kina, można sprezentować im namiastkę ulubionego tytułu już teraz. Gra jakością oprawy i poziomem skomplikowania przypomina Pioruna i skierowana jest do podobnej dziecięcej publiczności. Podobnie jak Piorun tytuł ten dostępny jest po angielsku na najważniejszych konsolach.

Madagaskar 2

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej

LEGO Batman: The Videogame

LEGO Batman: The Videogame

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

Madagaskar 2

Madagaskar 2

Reksio i Czarodzieje

Reksio i Czarodzieje

MySims

MySims

Piorun

Piorun

Littlest Pet Shop

Littlest Pet Shop

Akademia Mody

Akademia Mody

Catz 2

Catz 2

Dogz 2

Dogz 2

Hotel dla zwierzaków

Hotel dla zwierzaków

Mały Adibu w wesołym cyrku

Mały Adibu w wesołym cyrku

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

Bratz: Super Babyz

Bratz: Super Babyz

Mały Adibu zaprasza na urodziny

Mały Adibu zaprasza na urodziny

Mały Adibu w fabryce cukierków

Mały Adibu w fabryce cukierków