Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 18 grudnia 2008, 09:37

Gry dla dzieci na Święta

Listy do Świętego Mikołaja wydłużają się z dnia na dzień, pomysłów na prezenty i zachcianek przybywa, a czasu na decyzję jest coraz mniej. Z tego też powodu przygotowaliśmy zakupowy przewodnik po grach dla najmłodszych.

Nadszedł czas, kiedy każdy dom „wyposażony” w małoletnie pociechy przeżywa coroczne dylematy związane z kupowaniem prezentów. Listy do Świętego Mikołaja i/lub rodziców wydłużają się z dnia na dzień, pomysłów na prezenty i zachcianek przybywa, a czasu na decyzję jest coraz mniej. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla wszystkich rodziców zakupowy przewodnik, w którym prezentujemy subiektywnie wybrane gry komputerowe dla tych naprawdę najmłodszych graczy (obrana kategoria wiekowa: od 2 do 10 lat). Jeśli Wasz synek z całych sił pragnie zabijać nieumarłych w Left 4 Dead, a córka na kolanach prosi o grę Bully, powinniście raczej skierować ich myśli w stronę jednej z zaprezentowanych poniżej propozycji. Wszystkie opisywane gry są przedstawiane w wersjach na PC (cena i polonizacja również dotyczą tej wersji), jeśli tytuł występuje na innych platformach, jest to zaznaczone w tekście. Zapraszamy do lektury.

Gry na podstawie filmów

Piorun

Dystrybutor: CD Projekt

Sugerowana cena detaliczna: 79,90 PLN*

Wersja językowa: pełna polska*

Przygody psa Pioruna to jedna z najświeższych gier w tym zestawieniu. Tytuł należy do bardzo popularnego i dochodowego gatunku zręcznościówek robionych na bazie wysokobudżetowych animacji. Piorun powstał (i jest silnym elementem kampanii reklamowej) na podstawie bajki z wytwórni Walta Disneya i zgodnie z pierwowzorem opowiada o perypetiach tytułowego psiaka, który w pewnym serialu gra zwierzę o ponadnaturalnych zdolnościach. Główny bohater wraz z gromadą wesołych kompanów (m.in. właścicielka imieniem Penny i zamknięty w specjalnej kulce gruby chomik Atylla) musi stawić czoła przeciwnościom losu, skakać, walczyć i rozwiązywać proste łamigłówki, a wszystko to ma miejsce na kolorowych planszach przedstawiających świat żywcem wyjęty z filmu. Grafika jest miła dla oka, a sama gra nadaje się dla 6-7 latków. Jeśli podobał im się film (a recenzje ma zdecydowanie pozytywne), bez obaw mogą zagrać w grę – jest to naprawdę nieźle zrobiona „filmówka”. Gra dostępna jest również po angielsku na konsolach Playstation 2 i 3, Xbox 360 i sprzęcie Nintendo (Wii, DS).

Piorun

Madagaskar 2

Dystrybutor: LEM

Sugerowana cena detaliczna: 99,90 PLN*

Wersja językowa: pełna polska*

Madagaskar 2, czyli druga część znanych wszystkim przygód lwa Aleksa, zebry Marty’ego, hipopotamicy Glorii i żyrafy Melmana, to kolejny rynkowy zestaw gra + film. Animacja studia Dreamworks w polskich kinach pojawi się na początku stycznia, grę zaś można nabyć już teraz. Wcielając się w różnych bohaterów filmu (pod kontrolę gracza oddano również skore do rozróby pingwiny), wykonujemy różne zadania – pościgi samochodowe, fotografowanie zwierząt, walki z niemilcami i eksplorowanie afrykańskich krajobrazów. Każdy z bohaterów ma różne zdolności, a całość jest silnie powiązana z kinowym obrazem, więc jeśli pociechy nie mogą wręcz doczekać się wycieczki do kina, można sprezentować im namiastkę ulubionego tytułu już teraz. Gra jakością oprawy i poziomem skomplikowania przypomina Pioruna i skierowana jest do podobnej dziecięcej publiczności. Podobnie jak Piorun tytuł ten dostępny jest po angielsku na najważniejszych konsolach.

Madagaskar 2

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Batman: The Videogame

LEGO Batman: The Videogame

Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

Madagaskar 2

Madagaskar 2

Reksio i Czarodzieje

Reksio i Czarodzieje

Piorun

Piorun

Littlest Pet Shop

Littlest Pet Shop

MySims

MySims

Dogz 2

Dogz 2

Bratz: Super Babyz

Bratz: Super Babyz

Akademia Mody

Akademia Mody

Mały Adibu w wesołym cyrku

Mały Adibu w wesołym cyrku

Mały Adibu zaprasza na urodziny

Mały Adibu zaprasza na urodziny

Catz 2

Catz 2

Hotel dla zwierzaków

Hotel dla zwierzaków

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

High School Musical 3: Senior Year - Dance!

Mały Adibu w fabryce cukierków

Mały Adibu w fabryce cukierków