Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 17 kwietnia 2022, 09:30

autor: Ania Orzech

Dragon Ball, One Piece czy Attack on Titan - wybieramy najlepsze anime shonen

Dragon Ball, Naruto, One Piece czy zyskujący coraz większą popularność Attack on Titan – każdy, kto miał choć trochę do czynienia z anime, słyszał o którymś z tych shonenów. Na niniejszej liście przedstawiamy najważniejsze seriale tego typu.

Shonen to termin odnoszący się do anime i mang, które tworzone są głównie dla nastoletnich chłopców. Dominują tutaj silni bohaterowie, supermoce, dynamiczna walka oraz barwne i dopracowane postaci. Oczywiście nie jest to gatunek, który polubią wszyscy, jednak uważam, że jest on na tyle obszerny i bogaty w najróżniejsze tytuły, że wielu miłośników anime znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nie da się ukryć, że shoneny to jedne z najpopularniejszych i najliczniejszych anime. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie w tej kategorii znajdziemy imponujące sceny walki, silnych i lubianych przez widzów bohaterów oraz chwytające za serce historie o rodzinie, miłości i przyjaźni. Nie bez powodu gatunek ten przyciąga największą uwagę fanów japońskich animacji.

W tym miejscu warto wspomnieć, że dla doświadczonych widzów artykuł ten nie będzie odkryciem Ameryki, jednak polski fandom mangi i anime bardzo się rozrósł i do naszego grona dołączyło mnóstwo młodszych i starszych odbiorców, którzy mogą mieć problem ze znalezieniem czegoś interesującego pośród tej niezliczonej ilości shonenów. Poniższe zestawienie nie zostało przedstawione w formie rankingu, a kolejność jest przypadkowa.

Bleach

  1. Oryginalny tytuł: Burichi
  2. Liczba odcinków: 366
  3. Lata produkcji: 2004
  4. Studio: Pierrot

Zacznijmy od jednego z przedstawicieli tzw. wielkiej trójki. Bleach obok Naruto i One Piece pokazuje, jak powinien wyglądać dobry shonen. Seria ta zdobyła serca polskiej widowni i choć w naszym kraju doczekaliśmy się tylko około 100 odcinków to ostatecznie powstało ich 366. Emisja serialu w Polsce rozpoczęła się 12 września 2007 na kanale Hyper. Ku uciesze fanów zapowiedziano kontynuację serialu, którego premierę zaplanowano na październik 2022 roku.

Zarówno manga, jak i anime opowiadają losy Ichigo Kurosakiego, który zostaje shinigami, bogiem śmierci (nie jest to jednak takie shinigami, jakiego mieliśmy okazję poznać w Death Note). Tego dnia jego życie zmienia się nie do poznania. Musi przyzwyczaić się do nowych obowiązków, przy których na szczęście pomagają mu przyjaciele. Mamy tutaj kilka różnych rozbudowanych wątków fabularnych, barwne i niezwykle ciekawe postaci oraz to, co fani shonenów lubią najbardziej, czyli pełne emocji epickie walki na miecze.

Jedną z najmocniejszych stron tego anime jest bez wątpienia angażująca historia przedstawiona z perspektywy Kurosakiego. Na szczególną uwagę zasługują postaci, które na długi czas po zakończeniu oglądania utkwią w Waszej pamięci. Mowa tutaj chociażby o głównym antagoniście, który jest wielowymiarowy, a pomimo faktu, iż stoi on po stronie zła, jest jednym z najbardziej lubianych bohaterów w całej serii. Znajdziemy tutaj również masę ciekawych motywów dotyczących między innymi shinigami. Niestety, tak jak w przypadku wielu shonenów, Bleach jest bardzo powtarzalne, a w dodatku ma bardzo dużą ilość fillerów. Sięgając po tytuł z tego gatunku, patrzymy jednak przede wszystkim na walkę i bohaterów, którzy w tym przypadku na pewno Was nie zawiodą.