Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 27 września 2021, 16:43

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier

Rozpoczyna się najciekawszy czas dla graczy. Chodzi oczywiście o jesień, która jak zwykle dostarczy bogaty pakiet nowych gier do ogrania! A skoro pogoda za oknem nieciekawa, to tylko dodatkowy powód, aby sięgnąć po którąś z październikowych premier.

Uwielbiam jesień, bowiem ta pora roku obfituje nie tylko w fantastycznie liściaste krajobrazy, ale również w premiery wyczekiwanych przeze mnie tytułów. Potwierdza to już październik, który pełen jest gier wartych uwagi. Ja co prawda aktualnie zagrywam się w Story of Seasons: Pioneers of Olive Town i szykuję do New Worlda, ale już wiem, że będę musiał nadrobić kilka październikowych premier. Jako fan sieciowej rozrywki nie mogę przecież przejść obojętnie obok Back 4 Blood! A na co Wy zamierzacie się skusić w tym miesiącu?

FIFA 22

Data premiery: 1 października 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra sportowa
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, XSX
  3. Przybliżona cena: ok. 240 zł (PC, PS4, XOne, PS5, XSX)

Czym jest FIFA 22? Poważnie?

EA Sports praktycznie co roku wydaje nową odsłonę swojej piłkarskiej serii FIFA. I jak zwykle zmian nie ma w niej astronomicznie dużo, a i tak najnowsza część sprzeda się niczym świeże bułeczki. Trudno się dziwić, skoro niemałej liczbie graczy zależy na oficjalnych klubach oraz obecności wszystkich istotnych piłkarzy.

Czy to po prostu kolejna FIFA?

FIFA 22 wykorzystuje nowatorską technologię HyperMotion, co pozwoliło twórcom zaimplementować ponad 4000 nowych animacji oraz znacznie zwiększyć sztuczną inteligencję piłkarzy. Przebudowano też fizykę piłki, co przełożyło się na bardziej realistyczne podania, dośrodkowania czy strzały. EA Sports chwali się również, że zawodnicy mają dzięki temu większą kontrolę nad piłką i zachowują się bardziej naturalnie. Nie zabraknie oczywiście modułu FIFA Ultimate Team, a tryb VOLTA Football został z kolei odświeżony.

  1. Więcej o grze FIFA 22

Nasze oczekiwania

Na konsolach nowej generacji miała nastąpić prawdziwa rewolucja. Technologia HyperMotion była zapowiadana jako coś, co zbliży FIF-ę 22 do prawdziwego futbolu. Po spędzeniu kilkunastu godzin z wersją przedpremierową jestem rozdarty. Z jednej strony dostałem prawdopodobnie najlepszą odsłonę serii, ale z drugiej wiem, że przeciętny gracz może niemal wcale nie dostrzec tych zmian. Fani cyklu powinni być umiarkowanie zadowoleni.

mikos

Miałem już okazję trochę popykać w najnowszą FIF-ę i ta po raz kolejny udowodniła mi, że cyfrowy futbol potrafi być niebezpiecznie uzależniający. I choć spędziłem już z grą trochę godzin, przy okazji zauważając parę gameplayowych zmian, chociażby nieco zmodyfikowany system podań, tak wszelkie obietnice o zwiększeniu „realizmu” rozgrywki znów okazały się mocno naciągane. Kolejny tytuł dla fanów serii, ale na pewno nic, co przyciągnęłoby zniechęconych do wcześniejszych FIF graczy.

Karol Laska

TWOIM ZDANIEM

Na jaką grę października 2021 czekasz najbardziej?

Far Cry 6
28,7%
Age of Empires 4
23,8%
War Mongrels
14,2%
Marvel’s Guardians of the Galaxy
7,3%
Disciples: Liberation
5,4%
Back 4 Blood
4,2%
Darkest Dungeon 2 (wczesny dostęp)
3,8%
Metroid Dread
3,4%
Alan Wake Remastered
2,3%
Succubus
1,9%
Crysis Remastered Trilogy
1,9%
FIFA 22
1,5%
Riders Republic
1,5%
Zobacz inne ankiety
War Mongrels

War Mongrels

Far Cry 6

Far Cry 6

FIFA 22

FIFA 22

Marvel's Guardians of the Galaxy

Marvel's Guardians of the Galaxy

Disciples: Liberation

Disciples: Liberation

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Crysis Remastered Trilogy

Crysis Remastered Trilogy

Alan Wake Remastered

Alan Wake Remastered

Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie
Premiery gier - we wrześniu 2021 każdy znajdzie coś dla siebie

Wrzesień to idealny czas, aby wybrać sobie jeden tytuł i się w niego zagrywać. Miesiąc ten przynosi nam miks gatunkowy w którym każdy powinien się odnaleźć. Tak zróżnicowanie dawno nie było, chociaż pewnie większość osób rzuci się na pewnego remastera…

Premiery gier - sierpień 2021 to czas gorących nowości!
Premiery gier - sierpień 2021 to czas gorących nowości!

Sezon ogórkowy teoretycznie rozpoczęty. Teoretycznie, bowiem sierpień zawiera całkiem sporo interesujących premier. Może nie ma tutaj gier roku, ale na nudę nie powinniście narzekać. Ewentualnie wykorzystacie ten czas na nadrobienie zaległości!