Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 lutego 2023, 15:35

Assassin’s Creed Origins (AC Origins). Najlepsze gry na Xbox Game Pass

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Assassin’s Creed Origins (AC Origins)

  1. Rok wydania: 2017
  2. Producent: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji TPP
  4. Dostępność na platformach: PC, PlayStation 4, Xbox One, chmura
  5. W skrócie: reset serii AC w egipskich klimatach

Abonament Game Pass kupisz tutaj

O czym jest Assassin’s Creed Origins?

Origins uważane jest z perspektywy czasu za swoisty reset czy nawet upgrade serii Assassin’s Creed. Skradankowy charakter gry nie odgrywa tu już aż tak istotnej roli, gdyż równoważony jest dość znaczną liczbą mechanik znamiennych dla RPG akcji. Twórcy wzorowali się przede wszystkim na Wiedźminie 3: Dzikim Gonie autorstwa „Redów” (szczególnie jeśli chodzi o strukturę zadań pobocznych).

Miejscem akcji AC Origins jest Egipt po rządami Ptolemeuszów, a więc mocno odczuwalne w grze są również motywy hellenistyczne. Nie martwcie się jednak, przemierzycie po drodze wiele pustyń i zwiedzicie szereg różnych piramid na czele z tymi w Gizie. Głównymi bohaterami tej produkcji są Bayek i Aya, czyli kochająca się para, która w tragicznych okolicznościach straciła syna. W związku z owym smutnym wydarzeniem weszła ona na ścieżkę skrytych zabójców, by wymierzać sprawiedliwość członkom zakonu współodpowiedzialnym za większość życiowych tragedii tej dwójki.

Dlaczego warto zagrać?

Tę odsłonę Assassin’s Creed powinni odpalić przede wszystkim ci gracze, którzy w ciągu ostatnich lat poczuli się nieco zmęczeni formułą całej serii i pamiętają ją głównie z czasów brylowania Ezia Auditore da Firenze. Zobaczą oni bowiem znajomą grę, ale w bardzo świeżej odsłonie i niezwykle klimatycznej scenerii. Szczerze mówiąc, spełniłem swoje dziecięce marzenia, kiedy po raz pierwszy mogłem zwiedzić egipski grobowiec. Nawet taki cyfrowy. Poza tym to naprawdę dobry wybór dla ludzi złaknionych wysokobudżetowych RPG. Nie mówimy może o pełnokrwistym reprezentancie tego gatunku, ale z pewnością spodoba się on wszystkim miłośnikom „parawiedźmińskich” otwartych światów.

  1. Więcej o grze Assassin’s Creed Origins

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

SnowRunner

SnowRunner

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Gears 5

Gears 5

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

Trek to Yomi

Trek to Yomi

Hitman Trilogy

Hitman Trilogy

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.