Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 10 sierpnia 2020, 17:47

Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

Czekacie na Cyberpunka i Valhallę? A jesteście pewni, że nie przegapiliście mniejszych zapowiedzi? Oto kilka tytułów, które mogliście przegapić, a na które zdecydowanie warto czekać.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najbliższe miesiące mogą okazać się dla graczy całkiem ciekawe. Remake pierwszej Mafii, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, kolejna FIFA, Crusader Kings III, DiRT 5 czy nowy dodatek do WoW-a – wśród nadchodzących tytułów praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie, a wymienione pozycje to raczej komercyjne pewniaki, jeśli chodzi o sprzedaż i popularność.

Co jednak z innymi produkcjami? Czy w tym roku trafią się jeszcze dzieła, którym uda się nas jakoś zaskoczyć? Pamiętajmy przecież, że w 2019 najlepszą grą według redakcji serwisu GRYOnline.pl okazało się Disco Elysium, czyli debiutanckie i przy tym bardzo ambitne RPG estońskiego studia ZA/UM, które tak naprawdę pojawiło się „znikąd”. Mamy więc nadzieję, że nadchodzące miesiące również nieoczekiwanie przyniosą coś dobrego. W związku z czym prezentujemy zestawienie gier mających wyjść przed końcem 2020 roku, które mogą okazać się przysłowiowymi czarnymi końmi.

CHCESZ COŚ DODAĆ?

W artykule przedstawiamy tytuły, które – mimo iż nie należą do najgłośniejszych premier tego roku – mogą odnieść spory sukces. Zaznaczamy jednak, że pojawienie się na tej liście wcale nie gwarantuje tego, iż dana gra z miejsca stanie się hitem. Widzimy ich potencjał, ale ostateczną opinię będziemy mogli wydać dopiero po tym, gdy już pojawią się na rynku. Nie zapomnijcie podać w komentarzach Waszych typów – produkcji, na które czekacie, a o których według Was jest zdecydowanie zbyt cicho.

Kena: Bridge of Spirits

Urocze stworki, prawda? Właśnie taka w całości ma być Kena: Bridge of Spirits. - Czarne konie jesieni 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście - dokument - 2020-08-10
Urocze stworki, prawda? Właśnie taka w całości ma być Kena: Bridge of Spirits.
  1. Gatunek: przygodowa gra akcji
  2. Data premiery: 2020
  3. Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Co to jest za gra?

Gra, o którą nikt nie prosił, a każdy jej potrzebował. Chyba nie nagnę rzeczywistości, jeśli napiszę, że już sama zapowiedź Keny: Bridge of Spirits podczas tegorocznego pokazu PS5 The Future of Gaming dla wielu była niemałym zaskoczeniem. Trailer zachwycił przede wszystkim przepiękną oprawą graficzną, za którą odpowiedzialne jest, jak i zresztą za całą produkcję, studio Ember Lab znane przede wszystkim z tworzenia filmów animowanych. W Kenie wcielimy się w tytułową bohaterkę – młodą duchową przewodniczkę – która za główny cel postawiła sobie odkrycie, co stało się z odnalezioną przez nią w lesie opuszczoną wioską, i przywrócenie w niej dawnego ładu i porządku. W realizacji tego zadania pomagać będą jej występujące wszędzie urocze duchy Rot.

Czego spodziewać się po tym tytule?

Kena: Bridge of Spirits to przygodowa gra akcji, w której będziemy eksplorować dostępny świat, by koniec końców przywrócić porządek w opuszczonej wiosce. Aby tego dokonać, trzeba będzie rozwiązywać różne zagadki środowiskowe, a także walczyć z rozmaitymi przeciwnikami. W obu tych zadaniach pomagać będą nam duchy Rot, których wraz z postępami w grze pojawi się coraz więcej, dzięki czemu bohaterka otrzyma dostęp do dodatkowych umiejętności. Walka robi wrażenie dynamicznej, a powodzenie w starciach zależeć będzie najpewniej od naszego refleksu i zręczności.

  1. Więcej o grze Kena: Bridge of Spirits
TWOIM ZDANIEM

Na którą z tych nieco pominiętych gier czekasz najbardziej?

The Medium
17,5%
King’s Bounty 2
17,3%
Kena: Bridge of Spirits
14,9%
Gamedec
10,1%
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning
9,6%
Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas
7,9%
Twierdza: Władcy wojny
4,6%
Twin Mirror
3,8%
Godfall
3,5%
Outriders
3,5%
Ghostrunner
3,5%
The Ascent
1,8%
Praey for the Gods
1,3%
The Pathless
0,7%
Zobacz inne ankiety
Outriders

Outriders

King's Bounty II

King's Bounty II

Godfall

Godfall

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Gamedec

Gamedec

Praey for the Gods

Praey for the Gods

Polskie perełki z Gamescomu 2020
Polskie perełki z Gamescomu 2020

W Polsce powstaje znacznie więcej ciekawych tytułów niż tylko Cyberpunk 2077 czy Dying Light 2. Doskonale widać to po prezentach na tegorocznym Gamescomie.

Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

W czasach gier usług i milionowych budżetów na szczęście wciąż liczy się dobry pomysł i ciekawe wykonanie, by zauroczyć graczy. Oto produkcje, o których mało się mówi, ale mogą sporo namieszać w 2020 roku.