Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 16 czerwca 2020, 15:05

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

5 prostych porad, jak przygotować się na PS5 i XSX

W obliczu nieuchronnego, zmasowanego ataku sił konsolowych, łatwo jest spanikować. Z naszymi radami zachowasz spokój i na spotkanie z PlayStation 5 oraz Xboksem Series X będziesz gotowy!

Uwaga, uwaga, to nie są ćwiczenia! Konsole nowej generacji nadciągają! Oddziały Sony i Microsoftu pracują dzień i noc, by lada moment rozpocząć zmasowany atak na świat gier wideo. Tylko Ty, graczu, możesz stawić im opór. Ale by tego dokonać, musisz się odpowiednio przygotować. Z naszym zestawem pięciu prostych porad żaden sprzęt udający router czy lodówkę nie osłabi Twej czujności! Będziesz gotów do walki, towarzyszu! Ku chwale graczy!

Odkładaj kasę

Nie znamy jeszcze cen Xboksa Series X ani PlayStation 5, ale możemy być pewni jednego – nie będą one tak niskie jak w przypadku PlayStation 4 i Xboksa One w dniu premiery. Sugerowana cena detaliczna PS4 początkowo wynosiła 1799 zł, a trzeciego z kolei Xboksa – 1599 zł. Były to maszyny licznych kompromisów. Przeskok generacyjny między PlayStation 4 a PlayStation 3 okazał się znacznie mniejszy niż chociażby między PS3 a PS2, „bebechy” konsoli również były mocno zachowawcze i bliższe pecetom niż kiedykolwiek wcześniej.

Pierwszy Xbox One w momencie debiutu kosztował w Polsce 1799 zł. - 5 prostych porad, jak przygotować się na nową generację - dokument - 2020-06-16
Pierwszy Xbox One w momencie debiutu kosztował w Polsce 1799 zł.

Podobnie rzecz miała się z Xboksem One – obie konsole stawiały bardziej na atrakcyjny stosunek ceny do jakości niż na oferowanie nieujarzmionej mocy, co zresztą poniekąd wymusiło pojawienie się w połowie generacji ich mocniejszych wersji.

Przy konsolach ósmej generacji architekci sprzętu pozwolili sobie na nieco więcej. Oba nowe urządzenia zyskają nie tylko większą moc obliczeniową, ale również wsparcie dla technologii raytracingu i rozdzielczości 4K, będą mieć też wbudowane nowoczesne dyski SSD. Wszystko to oznacza jedno – wyższe koszty produkcji. A te mają bezpośrednie przełożenie na cenę. Nawet jeśli producenci znów zdecydują się sprzedawać pierwsze egzemplarze po kosztach z myślą o odrobieniu strat grami, istnieje granica opłacalności, której przekroczyć nie mogą.

Na francuskim Amazonie pojawiła się ostatnio niepotwierdzona informacja, wedle której za PS5 zapłacimy 499 euro. - 5 prostych porad, jak przygotować się na nową generację - dokument - 2020-06-16
Na francuskim Amazonie pojawiła się ostatnio niepotwierdzona informacja, wedle której za PS5 zapłacimy 499 euro.

Nie można również ignorować sytuacji gospodarczej – a ta jest taka, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z inflacją oraz słabą pozycją złotego względem innych walut. To również będzie mieć negatywny wpływ na cenę konsol. Jeśli wierzyć analitykom, 2000 zł za samo urządzenie bez gier w dniu premiery to bardzo optymistyczny i raczej nierealny wariant. Nieważne więc, czy planujesz zakup PlayStation 5, czy Xboksa Series X – lepiej zacznij już odkładać kieszonkowe bądź wypłatę.

TWOIM ZDANIEM

Kto wygra kolejne starcie konsol?

Nowe PlayStation
73,2%
Nowy Xbox
26,8%
Zobacz inne ankiety
Horizon: Forbidden West

Horizon: Forbidden West

Hellblade II: Senua's Saga

Hellblade II: Senua's Saga

Halo: Combat Evolved

Halo: Combat Evolved

Killzone 2

Killzone 2

8 rzeczy, które PS5 zrobi lepiej od komputerów PC
8 rzeczy, które PS5 zrobi lepiej od komputerów PC

Z naszym zestawem ośmiu argumentów przemawiających za PS5 czy nowym Xboxem żadna zażarta dyskusja z fanem sześćdziesięciu klatek na sekundę i rozdzielczości 4K nie będzie Ci straszna!

PS5 vs Xbox Series X – porównanie specyfikacji i nasze wnioski
PS5 vs Xbox Series X – porównanie specyfikacji i nasze wnioski

W końcu znamy specyfikację PS5 i Xbox Series X. Która z nich wypada lepiej? Czyżbyśmy byli świadkami nowej konsolowej wojny, której odsłona rozpocznie się pod koniec tego roku? A może Sony i Microsoft najlepsze zostawiają na później?