Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 grudnia 2019, 15:02

autor: Patryk "PefriX" Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Najlepsze gry na Androida – 12 gier mobilnych roku 2019

Rok 2019 był niezwykle owocny dla gier mobilnych. Z tego powodu wybraliśmy dla Was te tytuły, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Niektóre z nich powinny być Wam nawet dobrze znane!

Powoli zbliża się koniec roku 2019 – w ciągu tych dwunastu miesięcy zadebiutowało kilka dobrych gier, tak na pecetach, jak i konsolach. Nie inaczej rzecz miała się z urządzeniami mobilnymi, które po raz kolejny odnotowały wzrost na rynku. Coraz trudniej je ignorować i sami zauważamy, że ich co bardziej zatwardziali przeciwnicy powoli się do nich przekonują. Nie jest to żadne zaskoczenie, skoro coraz więcej tytułów, znanych z dużych ekranów, przenoszonych jest właśnie na smartfony.

W poniższym zestawieniu znajdziecie dwanaście nowych tegorocznych gier mobilnych, które naszym zdaniem warte są wypróbowania. Postaraliśmy się wybrać te najpopularniejsze, a równocześnie oferujące coś więcej lub będące zwyczajnie przyjemnymi pozycjami. Problem jednak w tym, że mijający rok obfitował w premiery, dlatego wskazanie tych najlepszych było nie lada wyzwaniem.

CZEGOŚ BRAKUJE?

Lista nie jest kompletna. W 2019 roku pojawiło się naprawdę wiele porządnych gier mobilnych i nie sposób wymienić ich wszystkich. Jeśli zatem uważacie, że jakaś produkcja zasługuje na uwagę, wspomnijcie o niej w komentarzu.

PŁATNE GRY MOBILNE?

W tekście znajdziecie także płatne gry mobilne. Niektóre z nich kosztują niemało. Trzeba jednak pamiętać o jednym – w Google Play zdarzają się promocje jak w każdym innym sklepie. Dlatego warto tam zaglądać i sprawdzać, czy któraś z fajnych płatnych „mobilek” nie została chwilowo przeceniona albo nie jest czasowo udostępniona za darmo.

Archero – łucznik kontra reszta świata

  1. Gatunek: roguelite
  2. Wymagania: Android 5.0
  3. Model płatności: free-to-play
  4. Mikrotransakcje: możliwość szybszego odblokowania ulepszeń

Urok tkwi w prostocie i tę zasadę dobrze wykorzystali twórcy Archero, które jest nieskomplikowaną, ale za to wciągającą i satysfakcjonującą produkcją. Wcielamy się tu w łucznika, który eliminuje przeciwników na kolejnych planszach. Strzelamy automatycznie, ale tylko wtedy, gdy się zatrzymamy. Momenty te są jednak krótkie, bo gracz cały czas musi biegać po planszy, aby unikać wrogów i ich pocisków. W trakcie zbieramy ulepszenia, mające bezpośredni wpływ na naszą postać i niejednokrotnie mocno modyfikujące sposób walki. Przynajmniej do pierwszego zgonu, kiedy tracimy umiejętności.

W Archero mamy bowiem tylko jedno życie, a po śmierci rozpoczynamy rozgrywkę od zera. No prawie, bo między meczami za zdobyte punkty możemy kupić wzmocnienia, ulepszyć sprzęt czy zmienić postać, co ułatwia start. Sama zabawa wymaga od nas nie lada zręczności i planowania ruchów. Tak prosta rzecz sprawia, że w Archero trzeba się momentami nieźle nakombinować.

  1. Archero w sklepie Google Play
TWOIM ZDANIEM

Ile jesteś w stanie zapłacić za grę mobilną?

Gram tylko w darmowe gry mobilne
59,9%
Nie gram w gry mobilne
13,6%
Jeśli gra jest dobra, mogę zapłacić tyle samo co za grę na konsole i pecety
8,3%
Nie więcej niż 15 złotych
8%
Nie więcej niż 25 złotych
6,9%
Nie więcej niż 5 złotych
3,2%
Zobacz inne ankiety
Stardew Valley

Stardew Valley

Dead Cells

Dead Cells

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile

Battle Chasers: Nightwar

Battle Chasers: Nightwar

Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite

Mario Kart Tour

Mario Kart Tour

Dota Underlords

Dota Underlords

Oddmar

Oddmar

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście
14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.