Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Oddmar (AND)
OkładkaOddmar (AND)

Oddmar

Viking Mushroom

Barwna, dwuwymiarowa platformówka, opracowana z myślą o użytkownikach mobilnych przez tureckie studio Mobge Games.

Zręcznościowe | platformówki | elementy RPG | mitologia nordycka | 2D | side-scroll | wikingowie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oddmar Premiera

19kwi2018

iOS

16sty2019

AND

Gry podobne do Oddmar

Rayman Adventures

Niffelheim

Unmechanical

Viking Mushroom to barwna, dwuwymiarowa platformówka, opowiadająca z lekkim przymrużeniem oka o codziennym życiu i obyczajach Wikingów. Za powstanie gry odpowiada tureckie studio Mobge Games, mające już na koncie udane produkcje na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Jak na platformówkę przystało, w grze czeka nas eksploracja 25 rozległych poziomów, z masą skakania, wspinania się oraz – rzecz jasna – sporą ilością znajdziek, pułapek i około 30 rodzajami przeciwników do pokonania. Istotną rolę dla przebiegu rozgrywki pełnią tytułowe grzyby, które zgodnie z tradycją spożywane były przez skandynawskich wojów celem nabycia nadludzkich mocy. Podobnie wygląda to w grze, gdzie każdy z wielu gatunków grzybów daje bohaterom dostęp do rozmaitych zdolności.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zarówno fabuła gry, jak i sama rozgrywka zostały dość głęboko zakorzenione w tradycji Wikingów. Twórcy poświęcili sporo czasu na poznanie kultury tych legendarnych ludów, a pojawiające się w grze przygody, runy i inne przedmioty, zaczerpnięte zostały wprost z legend i źródeł historycznych.

Kolorowa oprawa graficzna gry w wersji na Androida prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania, budząc skojarzenia z ostatnimi odsłonami serii Rayman. Za profesjonalną ścieżkę dźwiękową odpowiada zaś szwedzki gitarzysta, kompozytor i producent Pär Svensson – uznany autor muzyki do wielu reklam, filmów oraz gier wideo.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Oddmar: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND