Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSSwitch
Okładka Heroki (Switch)
OkładkaHeroki (Switch)

Heroki

Kolorowa platformówka osadzona w magicznej krainie, leżącej gdzieś wysoko ponad chmurami. W grze wcielamy się w tytułowego chłopca Heroki. Bohater staje przed nie lada wyzwaniem: musi odzyskać bezcenny artefakt, od którego zależy bezpieczeństwo krainy.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroki Premiera

2lip2015

iOS

20lip2018

Switch

producent: Picomy wydawca: Picomy Strona oficjalna

Heroki to barwna platformówka, której akcja osadzona jest w magicznej krainie Levantii, leżącej gdzieś wysoko ponad chmurami. Tytuł zadebiutował na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, a następnie trafił na Switcha. Za jego powstanie odpowiada niezależne holenderskie studio Picomy, które zainteresowało swą produkcją sam koncern SEGA.

Fabuła

O bezpieczeństwo i szczęście mieszkańców Levantii przez wieki dbał magiczny artefakt o nazwie Emerix, stworzony przez jednego z praojców krainy. Pewnego dnia zły Dr N. Forchin napadł na szczęśliwą społeczność i ukradł Emerix, który w niewłaściwych rękach stał się nie lada zagrożeniem. W grze wcielamy się w postać sympatycznego chłopca imieniem Heroki, którego głowa zakończona jest śmigiełkiem. Kiedy nasz bohater staje się wystarczająco dorosły, aby dołączyć do grona strażników Levantii, jego pierwszą misją i prawdziwą próbą jest właśnie odzyskanie bezcennego artefaktu.

Mechanika

Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasyczną platformówką, przypominającą nieco nowsze odsłony cyklu Rayman. Podczas zabawy przemierzamy zróżnicowane scenerie, takie jak plaże, jaskinie, wzgórza, doliny i klify, wypełnione całą masą niebezpieczeństw i wrogo nastawionych przeciwników do pokonania. Heroki dysponuje całkiem pokaźnym zasobem zagrań, a w zależności od kontekstu jednym ruchem palca możemy wykonywać skoki, pchać lub ciągnąć rozmaite obiekty. Czynimy też użytek ze śmigiełka na głowie bohatera, fruwając za pomocą wirtualnego pada. Podczas zabawy odwiedzamy również rozmieszczone po Levantii sklepy, gdzie za zdobyte w toku rozgrywki monety możemy nabywać rozmaite przydatne power-upy, takie jak tarcze ochronne, wybuchowe ciastka czy klepsydry, spowalniające upływ czasu.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a niezwykle kolorowa i świetnie animowana grafika nie ustępuje swym poziomem produkcjom bardziej uznanych deweloperów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heroki: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
Switch