Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2018, 16:15

Prześliczna platformówka Oddmar zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Poznaliśmy datę premiery mobilnej platformówki Oddmar. Produkcja, która pierwotnie nosiła tytuł Viking Mushroom, zadebiutuje na urządzeniach z systemem iOS 19 kwietnia. Nie wiemy na razie, kiedy światło dzienne ujrzy wersja na Androida.

Fani gier mobilnych oraz miłośnicy platformówek mogą powoli zacierać ręce, gdyż niedługo otrzymają kolejny tytuł. Studia Mobge i Senri ogłosiły datę premiery swojego nowego projektu - dwuwymiarowej zręcznościówki Oddmar (wcześniej znanej jako Viking Mushroom). Gra pojawi się na urządzeniach z systemem iOS 19 kwietnia, czyli już w przyszłym tygodniu. Pod tym adresem można składać zamówienia przedpremierowe. Aplikację wyceniono na 4,99 dolary (około 17 złotych). Na razie nie wiemy nic o wersji na Androida, lecz możemy założyć, że pojawienie się jej jest kwestią czasu.

Oddmar może pochwalić się kolorową, przyjemną dla oka grafiką. - Prześliczna platformówka Oddmar zadebiutuje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2018-04-09
Oddmar może pochwalić się kolorową, przyjemną dla oka grafiką.

Dlaczego warto zainteresować się Oddmarem? Stworzeniem tej gry zajmowały się osoby odpowiedzialne również za Leo's Fortune, czyli bardzo ciepło przyjętą platformówkę z elementami logicznymi, w której wcielamy się we włochatą kulkę o imieniu Leopold i naszym zadaniem jest pokonanie licznych przeszkód w poszukiwaniu zrabowanego złota. Tytuł ten wyróżnia się nie tylko wciągającą rozrywką, ale również bardzo atrakcyjną oprawą audiowizualną. Jest to cecha charakterystyczna także dla Oddmara. Najnowsza produkcja Senri i Mobge może pochwalić się mocno charakterystyczną, kolorową i żywą, ręcznie rysowaną grafiką, przywodzącą na myśl seriale animowane. Całość, zarówno pod względem artystycznym, jak gameplayowym, może kojarzyć się z ostatnimi odsłonami przygód Raymana, czyli popularnego bohatera platformówek ze stajni Ubisoftu.

W grze Oddmar wcielamy się w tytułowego bohatera, który według bogów nie jest godzien wstępu do Walhalli – pośmiertnej krainy przeznaczonej dla najmężniejszych wojowników. Dostaje on jednak drugą szansę na pokazanie drzemiącego w nim potencjału. Aby to zrobić, musi pokonać 24 poziomy najeżone pułapkami, przeciwnikami i zagadkami. Nie będzie to łatwe, lecz nie ma się czego obawiać – Oddmar może skakać, walczyć oraz korzystać z tajemniczych grzybów, które dają mu na chwilę dostęp do różnych nadludzkich mocy.