Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

9. Uncharted: Zaginione dziedzictwo

O czym to? Drugoplanowe bohaterki serii Uncharted dostają szansę, by pokazać, że w pakowaniu się w kłopoty wcale nie ustępują Nathanowi Drake’owi.

Uncharted 4 było bardzo ładnym pożegnaniem z Nathanem Drakiem i dalsze grzebanie w jego życiorysie mogło co najwyżej zepsuć ten epilog. Na szczęście w całej serii Naughty Dog wykreowało plejadę barwnych i lubianych postaci, postanowiono więc dać szansę zabłysnąć także im. I tak w Zaginionym dziedzictwie pierwsze skrzypce grają wprowadzona w „dwójce” zadziorna awanturniczka Chloe Frazer oraz najemniczka znana z Uncharted 4, czyli Nadine Ross.

Zaginione dziedzictwo określane jest jako samodzielny dodatek do Uncharted: Kresu złodzieja i nawet było sprzedawane w niepełnej cenie, choć po prawdzie to wcale nie oferuje dużo mniej zawartości od pełnoprawnych tytułów. Główna oś fabularna zajmuje około 8 godzin (czyli dużo mniej niż Uncharted 4, ale porównywalnie chociażby z pierwszą częścią cyklu), a do tego dochodzi rozbudowany multiplayer. Wizualnie również nie widać, by był to mniej istotny projekt – wszystko wygląda oszałamiająco i grę spokojnie można zaliczyć do grona najładniejszych tytułów dostępnych na PlayStation 4.

Zawiedzeni mogą być co najwyżej ci, którzy oczekiwali jakiejś rewolucji. Uncharted: Zaginione dziedzictwo to po prostu Kres złodzieja bis, z nowymi bohaterkami i nową fabułą, ale z dokładnie taką samą mechaniką i pomysłami na zabawę. Raz jeszcze eksplorujemy opuszczone rejony świata w poszukiwaniu cennych artefaktów, rozwiązujemy zagadki i walczymy z dziesiątkami wrogów według dobrze znanych schematów. Jeśli po czterech dużych odsłonach cyklu macie już tego dość, gra nie jest dla Was. Jeśli nie, doskonale odnajdziecie się w wielkiej przygodzie Chloe i Nadine. My się odnaleźliśmy.

  1. Recenzja gry Uncharted: Zaginione dziedzictwo – mocny kandydat na grę roku
  2. Więcej o grze Uncharted: Zaginione dziedzictwo
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50,1%
Uncharted
49,9%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.