Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 2 listopada 2020, 15:13

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najlepsze gry na wyłączność na PS4 - exclusive'y, które musisz znać!

Exy, exclusive’y, gry na wyłączność. To one często determinują, jaki sprzęt do grania kupimy. W tej generacji zdecydowanie najwięcej ciekawych tytułów tego typu zaoferowało Sony – a my wybraliśmy najlepsze z nich.

3. Uncharted 4: Kres złodzieja

O czym to? Nathan Drake pakuje się w tarapaty – tym razem po raz ostatni.

I Uncharted po raz kolejny w naszym zestawieniu – tym razem z trzecią lokatą. Przygody Nathana Drake’a zdominowały ten ranking jak żadna inna seria, ale jak tu nie wychwalać kolejnych odsłon cyklu, który od początku do końca stale utrzymuje niesamowicie wysoki poziom. Kres złodzieja to jak dotąd ostatnia pełnoprawna duża jego odsłona i jednocześnie finał historii będącego głównym bohaterem sagi Nathana Drake’a. Jeśli mężczyznę faktycznie poznajemy po tym, jak kończy, to Drake wielkim kozakiem jest!

W Uncharted 4 spotykamy Nathana, gdy ten już się ustatkował i wiedzie spokojny żywot wraz z miłością swego życia. Gdy na scenie pojawia się jednak jego dawno uznany za zmarłego brat, raz jeszcze daje o sobie znać tendencja do pakowania się w prawdziwe tarapaty.

Drake’owie wyruszają w podróż, w trakcie której gracze raz jeszcze robią to, za co pokochali tę serię – poszukują cennych artefaktów w odludnych i malowniczych zakątkach świata, rozwiązują zagadki, skaczą po walących się półkach skalnych (teraz także z użyciem specjalnej linki umożliwiającej sięganie tam, gdzie dotąd Nathan nie sięgał) i eksterminują hurtowe ilości najemników. Kres złodzieja nieśmiało eksperymentuje też z formułą bardziej otwartych poziomów, w tym wypadku oferując jedną dużą i dającą większą swobodę lokację, urozmaicającą podróże po bardziej klasycznych i liniowych miejscówkach. Eksperyment zdecydowanie się powiódł i wprowadził do cyklu odrobinę świeżości.

Gra zachwyca oprawą wizualną, wyciskającą ostatnie soki z PlayStation 4 i wytwarzającą w nas mimowolny nawyk robienia co krok screenshotów z najładniejszych momentów (a tych jest bez liku). Fabularnie doskonale zamyka historię Drake’a, stanowiąc wraz z poprzednimi trzema odsłonami cyklu kompletną całość. To właśnie dzięki takim grom Sony pokonało Microsoft w tej generacji sprzętu.

  1. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja – najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4
  2. Więcej o grze Uncharted 4: Kres złodzieja
TWOIM ZDANIEM

Która seria jest lepsza?

50,1%
Uncharted
49,9%
God of War
Zobacz inne ankiety
God of War

God of War

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Bloodborne

Bloodborne

The Last of Us

The Last of Us

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Until Dawn

Until Dawn

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus

Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5
Najlepsze gry na PS5 - polecamy nowe gry na PlayStation 5

Trudno znaleźć konsolę PS5 w sklepach, trudno o nowe gry wykorzystujące w pełni jej moc. Z nadzieją na poprawę obu sytuacji rozpoczynamy zestawienie najlepszych tytułów, jakie szczęśliwcy mogą już ogrywać na PlayStation 5.

Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 – gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.

Najlepsze gry na pożegnanie PS4
Najlepsze gry na pożegnanie PS4

Pod koniec 2020 roku przywitamy nową generację konsol, czyli PS5 i nowego Xboksa. W związku z tym nadchodzące miesiące będą należeć do ostatnich, w których na rynku pojawiają się jeszcze nowe pozycje na PS4.