Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 lipca 2020, 16:05

Szef idzie! Gry w pracy – podpowiadamy w co i jak grać

Ostatnio zachęcaliśmy Was do zdobycia pracy w branży gier, dziś pomożemy Wam ją stracić. Dlaczego? Bo polecamy gry, w które możecie grać w robocie.

Spis treści

Dinozaur w Chromie

Pewnie każdemu przydarzyła się przerwa w działaniu internetu. Po początkowej panice, telefonach z groźbą śmierci do lokalnego dostawcy sieciowych usług, waleniu głową o ścianę i tarzaniu się po podłodze z wrzaskiem przychodzi czas na chłodną refleksję: no dobrze, co dalej?

Skaczący dinozaur to może nie Assassin’s Creed, ale gra daje radę. - Szef idzie! Gry w pracy – podpowiadamy w co i jak grać - dokument - 2020-07-31
Skaczący dinozaur to może nie Assassin’s Creed, ale gra daje radę.

W naszej redakcji, gdy pewnego razu zdarzyła się tego rodzaju przerwa, świetnie sprawdził się Dinozaur w przeglądarce Chrome. Tym, którzy jakimś cudem o tym nie wiedzą, tłumaczymy: jeśli Chrome nie wykryje połączenia z siecią, wyświetli stronę z błędem i funkcją pomocy. Nas jednak interesuje rysunek poczciwego dinozaura u góry ekranu. Stoi on sobie bez ruchu i patrzy w dal. Wystarczy jednak wcisnąć spację, by odkryć ukrytą w przeglądarce grę (działa także na smartfonach).

Gramy, używając tylko spacji (skok) oraz dolnego kursora (kucnięcie). Nasz dinozaur pędzi przed siebie tak, jak w każdej innej grze typu autorunner. Nie możemy go spowolnić ani zatrzymać, musimy jedynie przeskakiwać nad kaktusami i unikać nadlatujących ptaków. Chrome punktuje nasze wyczyny, stopniowo zwiększając tempo rozgrywki. Co ciekawe, gra ma zaimplementowany system dnia i nocy (sic!). Prawda, że robi wrażenie? Dinozaur z Chrome’a to obecnie moja ulubiona gra z dinozaurami na rynku!

Chcecie zagrać, a internet jak na złość działa? Łapcie link https://chromedino.com/

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Grasz w pracy?

Nie mam pracy :(
12,9%
Jeszcze się uczę, ale w szkole/na studiach gram!
21,2%
Tak, dość często
29,3%
Nie, przecież kocham swoją robotę
24,5%
Tylko parę razy
12,1%
Zobacz inne ankiety
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?
Praca dla gracza – jak zmienić pasję w poważny zawód?

Co może zrobić młody gracz, który połowę swego wolnego czasu poświęca na budowanie domków w Minecrafcie? Czy granie w gry może stanowić profesję? A jeśli tak, to jak to zrobić, żeby i pograć, i zarobić?

Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie
Wakacje bez peceta? Podpowiadamy w co warto zagrać na smartfonie

20 gier i jeden bonusowy temat – taką paczkę przygotowaliśmy z myślą o tych z Was, którzy na wakacjach chcieliby pograć, ale nie mają na czym. Wybraliśmy najciekawsze mobilne produkcje, dbając o to, żeby dla każdego znalazło się coś miłego.

10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę
10 gier przeglądarkowych na zimowe wieczory i ponurą szarówkę

Wszyscy czasem w nie gramy, nie wszyscy się tym chwalimy – niesłusznie. Przygotowaliśmy listę dziesięciu godnych uwagi gier przeglądarkowych, z którymi możecie miło spędzić czas zimowej szarówki.