Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 16 czerwca 2018, 11:30

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji

Targowe konferencje już za nami, znamy więc największe zapowiedzi, jakie będą poruszać naszą wyobraźnię aż do następnego E3. Niektóre z nich spodobały nam się szczególnie – i to właśnie je wyróżniliśmy w tym artykule.

Kolejne targi E3 dobiegły końca. I to właśnie zapowiedziami z nich będziemy żyć przez najbliższe tygodnie, kiedy branża uda się na coroczną letnią drzemkę, rozpoczynając tym samym nieznośny sezon ogórkowy. A jest o czym rozmawiać – o tej edycji święta graczy w Los Angeles można powiedzieć wiele, ale nikt nie odmówi jej przynajmniej kilku prezentacji, po których zbieraliśmy szczękę z podłogi. Były też rozczarowania, jak brak Red Dead Redemption 2 czy nijaka zapowiedź The Elder Scrolls VI. Ogólnie jednak na niedobór atrakcji narzekać nie mieliśmy prawa. The Last of Us: Part II, nowe dzieło From Software, powrót Fallouta, wreszcie pierwszy od ponad pięciu lat materiał z Cyberpunka 2077 – było na co popatrzeć.

Dla wielu graczy z Polski – i nie tylko – to właśnie nowe dzieło CD Projektu RED było najważniejszym punktem tegorocznej imprezy. - 2018-06-16
Dla wielu graczy z Polski – i nie tylko – to właśnie nowe dzieło CD Projektu RED było najważniejszym punktem tegorocznej imprezy.

Ba, ilość pokazanych na targach tytułów mogła niektórych wręcz przytłoczyć – tak więc postanowiliśmy ułożyć własną listę najciekawszych produkcji, jakie zawitały w tym roku do Convention Center w Los Angeles. Znajdziecie na niej co najmniej kilka kontrowersyjnych wyborów, zaskoczy Was też pewnymi nieobecnościami, nie omieszkajcie zatem dać znać w komentarzach, na jakie gry czekacie Wy sami.

Cyberpunk 2077

  1. Deweloper: CD Projekt RED
  2. Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
  3. Data premiery: nieznana

Czekaliśmy na tę prezentację z niecierpliwością i gdy wreszcie nastąpiła, pod sam koniec konferencji Microsoftu, nie mogliśmy oderwać od ekranu wzroku. Oczywiście CD Projekt RED pokazał w Los Angeles tylko zwiastun Cyberpunka 2077, ale to wystarczyło, by na nowo rozbudzić nadzieje tych, którzy zaczęli powątpiewać w ten projekt. Można narzekać, że zbyt dynamicznie, zbyt kolorowo, ale materiał przedstawiony podczas targów E3 był tak wypełniony smaczkami i elementami budującymi wizję dystopicznego świata, w którym pod pastelowymi barwami kryje się gruba warstwa brudu i mroku, że trudno nie oczekiwać premiery z niecierpliwością.

Tym bardziej że niedługo potem deweloperzy na zamkniętych pokazach pochwalili się fragmentem rozgrywki, który tylko zaostrzył apetyty. Dowiedzieliśmy się, że akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszoosobowej, że otrzymamy możliwość stworzenia własnego awatara, że każdy problem rozwiążemy na kilka różnych sposobów, a rozwój postaci ma polegać m.in. na wszczepianiu wybranych implantów. Oczywiście dwa zwiastuny i wrażenia z dema to zdecydowanie za mało, by przewidywać, jaki ostatecznie będzie finalny produkt, ale jedno jest pewne: CD Projekt RED ponownie porwał się na szalenie ambitny projekt o ogromnej skali. A że jeden taki już warszawskim deweloperom wyszedł, oczekiwania są gigantyczne.

Cyberpunk 2077 w jak najlepszym stylu przypomniał o sobie podczas targów E3 i na nowo rozbudził apetyty. - 2018-06-16
Cyberpunk 2077 w jak najlepszym stylu przypomniał o sobie podczas targów E3 i na nowo rozbudził apetyty.

OKIEM REDAKCJI:

Adam Zechenter: O Cyberpunku 2077 ciągle wiemy bardzo mało. Znamy jednak najważniejsze fakty: po pierwsze, gra podbiła serca fanów na całym świecie, stając się najbardziej komentowanym tytułem z E3 na GRYOnline.pl czy Reddicie. A po drugie, sprawdziły się nasze informacje, że w najnowszej produkcji CDPR będziemy strzelać z perspektywy pierwszoosobowej. To odważna decyzja polskich twórców, bo trzecioosobowe gry akcji są dzisiaj bardzo „sexy” – a tego od „Redów” wielu fanów oczekiwało. W ten sposób jednak polski deweloper zostawił konkurencję poza nawiasem, bo tworzy w zasadzie grę unikatową. Ile sandboksowych „erpego-efpeesów” kojarzycie?

  1. Widzieliśmy gameplay z gry Cyberpunk 2077 – godzina w Night City
  2. Cyberpunk 2077 w naszej encyklopedii gier
TWOIM ZDANIEM

Który z wymienionych pokazów z E3 2018 był najlepszy?

Cyberpunk 2077
43%
The Last of Us: Part II
14,6%
Dying Light 2
9,4%
Ghost of Tsushima
7,8%
Metro Exodus
4,5%
Assassin’s Creed Odyssey
4,3%
Forza Horizon 4
3,9%
Fallout 76
3,2%
Death Stranding
2,7%
Beyond Good & Evil 2
2,3%
Doom Eternal
2,2%
RAGE 2
2,2%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Dying Light 2

Dying Light 2

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

Fallout 76

Fallout 76

Death Stranding

Death Stranding

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Metro Exodus

Metro Exodus

Doom Eternal

Doom Eternal

RAGE 2

RAGE 2

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy
E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.