Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Cyberpunk 2077

Szansa na pojawienie się na PS5: duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: stuprocentowa

Tak, Cyberpunk 2077 pojawi się na PS4 już w kwietniu, ale nie ma szans, żeby na konsolach obecnej generacji gra wygląda tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Bardzo chętnie zobaczymy więc CP77 na PS5 w ulepszonej wersji – z masą detali, szybkimi loadingami czy ogromnym zasięgiem rysowania.

Aż ciężko uwierzyć, że ledwie kilkanaście miesięcy temu o Cyberpunku 2077 nie wiedzieliśmy prawie nic i musieliśmy zadowalać się nieoficjalnymi doniesieniami czy plotkami. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej – twórcy Wiedźmina 3 od jakiegoś czasu regularnie wypuszczają do sieci nowe materiały, organizują prezentacje dla prasy i zdradzają w wywiadach kolejne detale.

Gra zabierze nas do tytułowego roku 2077, do miasta Night City, które obserwować mamy z perspektywy wykreowanego przez nas bohatera lub bohaterki. Przedstawionym światem będą rządzić bezwzględne megakorporacje, na ulicach królować brutalne gangi, a prawdziwą wolnością cieszyć się w tych realiach wyłącznie żyjące poza systemem cyberpunki.

Nasz protagonista, V, okaże się początkującym najemnikiem budującym swoją reputację od zera. Duży otwarty świat zwiedzimy pieszo lub za pomocą pojazdów, takich jak samochody i motocykle, a zdobywane w trakcie rozbudowanych zadań głównych i pobocznych punkty doświadczenia przeznaczymy na nowe umiejętności. Od tych ostatnich zależeć będą dostępne możliwości – większość zadań cechować ma spora swoboda doboru sposobu, w jaki zechcemy je realizować.

Chcielibyśmy także gry: Bully 2

GTA 6 jest nieuniknione, ale marzymy także o tym, by Rockstar powrócił do dobrze wspominanego uniwersum uczniów z Akademii Bullworth. Bully z powodzeniem przeszczepiało mechaniki Grand Theft Auto do świata odrabiania lekcji, tyranizowania kujonów i wyrywania szkolnych piękności. Choć gra nie osiągnęła takiego sukcesu finansowego jak gangsterskie i westernowe serie tego producenta, nie była również porażką finansową i wykazywała się potencjałem pozwalającym oczekiwać na kontynuację.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.