Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Horizon Zero Dawn 2

Horizon było zbyt dobrą grą, byśmy nie doczekali się sequeli. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Horizon było zbyt dobrą grą, byśmy nie doczekali się sequeli.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Udane wprowadzenie na rynek zupełnie nowej marki nigdy nie jest łatwe. Gracze lubią narzekać na zachowawczość twórców i kolejne sequele, ale koniec końców dużo chętniej kupują kolejne odsłony znanych serii, niż dają szansę nowym markom. Horizon Zero Dawn debiut udał się jednak znakomicie, niemal z marszu czyniąc grę jedną z mocniejszych pozycji na liście exclusive’ów PS4.

Opowieść o Aloy jako taka może nie grzeszyła oryginalnością. Historia o kataklizmie, który cofnął ludzkość do czasów plemiennych, okazała się jednak zaskakująco dobrze napisana i intrygująca. Równie udanym motywem były mechaniczne dinozaury, które opanowały Ziemię. W kontynuacji, zasygnalizowanej przez końcówkę „jedynki”, zdecydowanie chcielibyśmy dowiedzieć się jeszcze więcej o tej wizji przyszłości.

Na pewno miło byłoby na PS5 również zwiedzić kolejne regiony – choćby dobrze zachowane ruiny amerykańskich metropolii. Liczymy też na to, że w ewentualnej kontynuacji lepiej wypadną walki z ludźmi, które dotąd mocno odstawały od zapadających w pamięć starć z mechanicznymi bestiami.

Chcielibyśmy także gry: Prince of Persia

Uśpienie serii Prince of Persia na tyle lat jest ze strony Ubisoftu bardzo dziwnym posunięciem. Od premiery Piasków czasu cykl radził sobie całkiem dobrze, ciesząc się dużą sympatią graczy. Do tego kolejne odsłony serii mogłyby doskonale uzupełniać się z Assassin’s Creed – obie sagi Ubisoft mógłby wydawać naprzemiennie, unikając naszego znudzenia. Bez względu na to, czy mielibyśmy otrzymać kolejną piaskownicę, czy bajkowy tytuł przypominający odsłonę z 2008 roku, czy też bardziej mroczną opowieść, niczym w późniejszych odsłonach trylogii o piaskach czasu – świat zdecydowanie jest już gotowy na powrót księcia Persji.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?