Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Ico Remake

Chłopiec, dziewczynka i zamek – tyle wystarczyło, by stworzyć legendę. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Chłopiec, dziewczynka i zamek – tyle wystarczyło, by stworzyć legendę.

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Team ICO nigdy nie należało do najbardziej płodnych studiów – w ciągu czternastu lat swego istnienia stworzyło trzy gry, z czego ostatnia została dokończona już pod inną egidą. Każda z tych trzech pozycji okazała się jednak tytułem wybitnym i nietuzinkowym, na trwałe zapisując się w annałach wirtualnej rozrywki. Są to dzieła tym bardziej wyjątkowe, że wraz z zamknięciem odpowiedzialnego za nie studia szanse na kolejne równie oryginalne produkcje drastycznie zmalały.

Możemy jednak liczyć na nowe wersje. The Last Guardian wciąż jeszcze mamy w pamięci, Shadow of the Colossus dopiero co otrzymało świetny remake i tylko najstarsze z tej trójki Ico pozostaje nieznane wielu współczesnym graczom, a zdecydowanie zasługuje na podobne odświeżenie.

Ico znacznie bliżej do The Last Guardian niż do Shadow of the Colossus. W tej grze, zamiast walczyć z monumentalnymi stworzeniami, próbujemy wydostać się z tajemniczego zamku, pomagając przy tym spotkanej dziewczynce. Produkcję cechuje przede wszystkim mocno charakterystyczny klimat i niespotykane w grach wideo poczucie odpowiedzialności za cyfrowego towarzysza.

Podobnie jak w przypadku Shadow of the Colossus remake mógłby skupić się wyłącznie na restauracji oprawy graficznej i ewentualnym wprowadzeniu drobnych poprawek do sterowania – sama konstrukcja gry, projekty poziomów i postaci czy wątek fabularny wciąż pozostają na bardzo wysokim poziomie i nie potrzebują zmian, by zapewnić grze uznanie.

Chcielibyśmy także gry: Onimusha

Seria przygodowych gier akcji Onimusha święciła tryumfy w erze PlayStation 2, w ciekawy sposób mieszając postacie historyczne z pełnym demonów japońskim folklorem. Unikatowy klimat, interesująca fabuła, solidny system walki i urozmaicające całość proste zagadki zapewniły grze sukces. Niestety, sprzedaż wydanego w 2006 roku Dawn of Dreams rozczarowała Capcom, sprawiając, że cykl trafił na długie lata do limbo. Ogromny sukces Monster Hunter World udowodnił z kolei, że gracze chcą oryginalnych japońskich gier, wystarczy je im odpowiednio podać – i to może być również szansa, by przywrócić światu Onimushę. Remaster wypuszczony jakiś czas temu na współczesne maszyny może dawać nadzieję, że Japończycy mają jakieś plany związane z tą marką.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.