Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Ico Remake

Chłopiec, dziewczynka i zamek – tyle wystarczyło, by stworzyć legendę. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Chłopiec, dziewczynka i zamek – tyle wystarczyło, by stworzyć legendę.

Szansa na pojawienie się na PS5: umiarkowana

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Team ICO nigdy nie należało do najbardziej płodnych studiów – w ciągu czternastu lat swego istnienia stworzyło trzy gry, z czego ostatnia została dokończona już pod inną egidą. Każda z tych trzech pozycji okazała się jednak tytułem wybitnym i nietuzinkowym, na trwałe zapisując się w annałach wirtualnej rozrywki. Są to dzieła tym bardziej wyjątkowe, że wraz z zamknięciem odpowiedzialnego za nie studia szanse na kolejne równie oryginalne produkcje drastycznie zmalały.

Możemy jednak liczyć na nowe wersje. The Last Guardian wciąż jeszcze mamy w pamięci, Shadow of the Colossus dopiero co otrzymało świetny remake i tylko najstarsze z tej trójki Ico pozostaje nieznane wielu współczesnym graczom, a zdecydowanie zasługuje na podobne odświeżenie.

Ico znacznie bliżej do The Last Guardian niż do Shadow of the Colossus. W tej grze, zamiast walczyć z monumentalnymi stworzeniami, próbujemy wydostać się z tajemniczego zamku, pomagając przy tym spotkanej dziewczynce. Produkcję cechuje przede wszystkim mocno charakterystyczny klimat i niespotykane w grach wideo poczucie odpowiedzialności za cyfrowego towarzysza.

Podobnie jak w przypadku Shadow of the Colossus remake mógłby skupić się wyłącznie na restauracji oprawy graficznej i ewentualnym wprowadzeniu drobnych poprawek do sterowania – sama konstrukcja gry, projekty poziomów i postaci czy wątek fabularny wciąż pozostają na bardzo wysokim poziomie i nie potrzebują zmian, by zapewnić grze uznanie.

Chcielibyśmy także gry: Onimusha

Seria przygodowych gier akcji Onimusha święciła tryumfy w erze PlayStation 2, w ciekawy sposób mieszając postacie historyczne z pełnym demonów japońskim folklorem. Unikatowy klimat, interesująca fabuła, solidny system walki i urozmaicające całość proste zagadki zapewniły grze sukces. Niestety, sprzedaż wydanego w 2006 roku Dawn of Dreams rozczarowała Capcom, sprawiając, że cykl trafił na długie lata do limbo. Ogromny sukces Monster Hunter World udowodnił z kolei, że gracze chcą oryginalnych japońskich gier, wystarczy je im odpowiednio podać – i to może być również szansa, by przywrócić światu Onimushę. Remaster wypuszczony jakiś czas temu na współczesne maszyny może dawać nadzieję, że Japończycy mają jakieś plany związane z tą marką.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?