Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

The Last of Us 2

Szansa na pojawienie się na PS5: dość duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa (nie licząc PS4, na którym gra ukaże się na pewno)

Wracamy do złotego studia Sony, czyli Naughty Dog. Dzieła tego zespołu przez lata wyróżniały się dwiema cechami szczególnymi – bardzo wysoką jakością wykonania oraz lekkimi, mało ambitnymi fabułami. To ostatnie zmieniło się w 2013 roku wraz z premierą The Last of Us. Gra, podobnie jak poprzednie produkcje twórców Uncharted, oferowała doskonałą oprawę i świetną mechanikę zabawy, ale dorzucała do tego również poruszającą i zapadającą w pamięć opowieść osadzoną w ponurym, postapokaliptycznym świecie.

The Last of Us to w zasadzie gra o zombie. Twórcy jednak podeszli do sprawy nietypowo. Zamiast wirusa, czy magii voodoo, w grze ludzi infekuje... grzyb. Naughty Dog wzorowało się na prawdziwym grzybie z rodziny cordycipitaceae, który atakuje insekty.

O pracach nad The Last of Us: Part II oficjalnie dowiedzieliśmy się jeszcze w 2016 roku. Tytuł został zapowiedziany na PlayStation 4 i zadebiutuje już w lutym 2020 roku, ale istnieją bardzo duże szanse, że wydany zostanie także na PS5 – pewnie w ulepszonej wersji. Tym razem główną bohaterką będzie Ellie, pięć lat starsza niż w części pierwszej. Na ekranie ponownie zobaczymy także Joela – choć sprowadzonego do roli postaci drugoplanowej. Opowieść ma być jeszcze bardziej mroczna niż ostatnio, a głównym motywem będzie nienawiść. Co ciekawe, twórcy ostrzegają, że zamierzają zmienić sposób narracji, przez co gra może nie przypaść do gustu części miłośników „jedynki.”

W kwestii mechaniki tytuł ten zaoferuje podobny styl zabawy co poprzednio. Doczekamy się jednak kilku usprawnień. Mapy staną się większe i bardziej interaktywne, przeciwnicy zyskają na inteligencji, okazując się większym zagrożeniem. Przebudowany zostanie także system walki i skradania – twórcy stawiają w tej kwestii na większy realizm.

Chcielibyśmy także gry: NieR 3

Yoko Taro przez lata pozostawał twórcą dzieł uwielbianych przez wąskie grono graczy i kompletnie ignorowanych przez resztę świata. Sytuacja zmieniła się wraz z debiutem gry NieR: Automata, w której niesamowitą, depresyjną fabułę wspierały bardzo solidne mechaniki. Seria zyskała miliony fanów, którzy szybciutko nadrobili zaległości i zapoznali się również z pierwszą częścią cyklu oraz zaczęli niecierpliwie oczekiwać następnego projektu nowego bożyszcza graczy. Oby był nim właśnie kolejny NieR – zaprezentowane w dwóch odsłonach uniwersum wciąż ma gigantyczny potencjał.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
56,5%
Tak
40,4%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?

Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki
Jakie ma być GTA 6? Analizujemy wszystkie przecieki

W sieci co i rusz pojawiają się plotki i przecieki o GTA 6. Co konkretnie mówią i jakie informacje można z nich wyciągnąć na temat kolejnej produkcji Rockstar Games?

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.