Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

The Last of Us 2

Szansa na pojawienie się na PS5: dość duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa (nie licząc PS4, na którym gra ukaże się na pewno)

Wracamy do złotego studia Sony, czyli Naughty Dog. Dzieła tego zespołu przez lata wyróżniały się dwiema cechami szczególnymi – bardzo wysoką jakością wykonania oraz lekkimi, mało ambitnymi fabułami. To ostatnie zmieniło się w 2013 roku wraz z premierą The Last of Us. Gra, podobnie jak poprzednie produkcje twórców Uncharted, oferowała doskonałą oprawę i świetną mechanikę zabawy, ale dorzucała do tego również poruszającą i zapadającą w pamięć opowieść osadzoną w ponurym, postapokaliptycznym świecie.

The Last of Us to w zasadzie gra o zombie. Twórcy jednak podeszli do sprawy nietypowo. Zamiast wirusa, czy magii voodoo, w grze ludzi infekuje... grzyb. Naughty Dog wzorowało się na prawdziwym grzybie z rodziny cordycipitaceae, który atakuje insekty.

O pracach nad The Last of Us: Part II oficjalnie dowiedzieliśmy się jeszcze w 2016 roku. Tytuł został zapowiedziany na PlayStation 4 i zadebiutuje już lada moment, w czerwcu 2020 roku, ale istnieją bardzo duże szanse, że wydany zostanie także na PS5 – pewnie w ulepszonej wersji. Tym razem główną bohaterką będzie Ellie, pięć lat starsza niż w części pierwszej. Na ekranie ponownie zobaczymy także Joela – choć sprowadzonego do roli postaci drugoplanowej. Opowieść ma być jeszcze bardziej mroczna niż ostatnio, a głównym motywem będzie nienawiść. Co ciekawe, twórcy ostrzegają, że zamierzają zmienić sposób narracji, przez co gra może nie przypaść do gustu części miłośników „jedynki.”

W kwestii mechaniki tytuł ten zaoferuje podobny styl zabawy co poprzednio. Doczekamy się jednak kilku usprawnień. Mapy staną się większe i bardziej interaktywne, przeciwnicy zyskają na inteligencji, okazując się większym zagrożeniem. Przebudowany zostanie także system walki i skradania – twórcy stawiają w tej kwestii na większy realizm.

Chcielibyśmy także gry: NieR 3

Yoko Taro przez lata pozostawał twórcą dzieł uwielbianych przez wąskie grono graczy i kompletnie ignorowanych przez resztę świata. Sytuacja zmieniła się wraz z debiutem gry NieR: Automata, w której niesamowitą, depresyjną fabułę wspierały bardzo solidne mechaniki. Seria zyskała miliony fanów, którzy szybciutko nadrobili zaległości i zapoznali się również z pierwszą częścią cyklu oraz zaczęli niecierpliwie oczekiwać następnego projektu nowego bożyszcza graczy. Choć apetyt na NieRa 3 pozostaje wciąż olbrzymi, po drodze zostanie zaspokojony zapowiedzianymi niedawną grą mobilną i mocno rozbudowującym pierwowzór remasterem pierwszego NieRa.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?