Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

Gran Turismo 7

Gran Turismo Sport było świetną produkcją, ale tylko dla tych, którzy lubią grać w sieci. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Gran Turismo Sport było świetną produkcją, ale tylko dla tych, którzy lubią grać w sieci.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: zerowa

Twórcy serii Gran Turismo, studio Polyphony Digital, zdecydowali się na spore ryzyko i zamiast przygotować na PlayStation 4 pełnoprawną siódmą odsłonę cyklu, postawili na Gran Turismo Sport. Spin-off nastawiony był na zabawę przez sieć i oferował o wiele mniejszą niż zazwyczaj liczbę samochodów i mocno okrojone tryby single player. Manewr okazał się udany i gra poradziła sobie na rynku całkiem nieźle, choć nie zabrakło również rozczarowanych takim kierunkiem graczy. Ci wciąż oczekują pełnoprawnej „siódemki”, która jednak raczej nie pojawi się wcześniej niż na PlayStation 5.

Idealna „siódemka” byłaby połączeniem najlepszych cech poprzednich odsłon cyklu oraz opcji sieciowych z GT Sport. Na pewno chcielibyśmy w niej powrotu do wielu setek dostępnych wehikułów oraz gigantycznego trybu kariery, w którym ciułając na kolejne pojazdy, zatracalibyśmy się na wiele godzin. Doskonałym uzupełnieniem tego byłby przemyślany moduł sieciowy, skutecznie zachęcający do kulturalnej jazdy i zwyczajnie sprawiający sporo frajdy bez względu na nasze umiejętności.

To jednak nie wystarczy. Ekipa Polyphony nie może już dłużej ignorować faktu, iż model jazdy flagowej serii ścigałek PlayStation odstaje od konkurencyjnej Forzy i wypadałoby w końcu go dopracować. Wraz z nową generacją zdecydowanie przydałoby się także poprawić oprawę wizualną, która aktualnie jest mocno nierówna i tak samo często potrafi zachwycać, co wzbudzać politowanie.

Chcielibyśmy także gry: Motorstorm 4

Zamknięcie Evolution Studios przez Sony było sporym ciosem dla fanów bardziej zręcznościowych ścigałek. Ten ruch postawił pod znakiem zapytania ewentualny powrót serii Motorstorm, mimo wszystko liczymy jednak, że cykl ten nie został całkiem pogrzebany. Na rynku zdecydowanie brakuje produkcji tego typu. Gier nastawionych na bezpardonową walkę z innymi uczestnikami wyścigów, oferujących pomysłowo zaprojektowane, malownicze trasy z wieloma rozgałęzieniami i różne, mocno odmienne klasy pojazdów.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,2%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Wszystko o PS5. Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol stała się faktem i PlayStation 5 trafiło do pierwszych graczy. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie informacje na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?