Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 20 stycznia 2018, 11:50

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Znasz zakończenie GTA V? Pewnie nie. 10 niezłych gier, których nie skończyliście

Kupujemy gry i potem ich nie odpalamy, albo porzucamy po paru godzinach. Wybraliśmy więc paczkę niezłych gier, których pewnie nie skończyliście, a jeśli tak, to czujcie się wybrani – należycie do mniejszości.

Każdego miesiąca półki sklepowe (i te fizyczne, i te wirtualne) uginają się pod ciężarem nowych gier, kuszących swoją zawartością. Zdarza się, że zauroczeni jakimś opisem bądź fragmentem rozgrywki czy opinią znajomych (tudzież recenzentów) sięgamy do portfela, dając się uwieść zapowiedzi fantastycznej przygody. Tymczasem, jak pokazują statystyki, bardzo często gier nie kończymy, porzucając je w połowie drogi do ocalenia kolejnego wirtualnego świata.

Dlaczego nie kończymy gier? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Nie będziemy też w tym artykule dociekać przyczyn przerywania zabawy. Czasem pozostawienie gry to skutek nadmiaru obowiązków, czasem wynika z głębokiego zawodu związanego z danym produktem, a czasem dzieje się tak dlatego, że kupiliśmy dany tytuł za parę złotych na wyprzedaży i zwyczajnie nie zależy nam na jego ukończeniu, nie mówiąc już o „wymaksowaniu” czy „splatynowaniu”.

Jedynie część graczy poznała finał losów Michaela, Franklina i Trevora. - 2018-01-21
Jedynie część graczy poznała finał losów Michaela, Franklina i Trevora.

Niekiedy jest tak – dotyczy to dużej części opisanych w niniejszym artykule gier – że są one po prostu za długie. Skomplikowane RPG wymagają dziesiątków godzin ślęczenia przed ekranem, nieraz również mozolnego „farmienia”. Trzeba mieć dużo silnej woli i cierpliwości, nie będąc fanem tego typu zabawy, żeby dotrzeć do finału rozgrywki.

Czasem nawet niezbyt skomplikowane i długie gry, pomimo uznania i ogólnej sympatii, poznaje w całości stosunkowo niewielkie procentowo grono odbiorców. Takie pozycje również znajdziecie w naszym tekście. Zapraszamy do przyjrzenia się dziesięciu niezłym i całkowicie subiektywnie wybranym przez autora grom, nastawionym jedynie (bądź przede wszystkim) na rozgrywkę jednoosobową.

Oto dziesięć produkcji, nieukończenia których nie ma się co wstydzić. Natomiast ich zaliczenie stanowczo powinno być powodem do dumy.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Data premiery: 1 września 2015

W SKRÓCIE:
  1. Platformy: PC, PS4, PS3, One, X360
  2. Producent: Konami
  3. Gatunek: gra akcji / skradanka

Nie do końca wiemy, na ile ostatnie dzieło Hideo Kojimy (tworzone dla Konami) było w całości jego autorskim pomysłem, a ile faktycznie do powiedzenia w procesie produkcyjnym miał wydawca. Tak czy siak, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest odmiennym tytułem od pozostałych odsłon serii, koncentrującym się nie tyle na skomplikowanej fabule i interesujących postaciach, ile na eksploracji sporego kawałka terenu i odbijaniu z rąk przeciwników kolejnych lokacji. I to aż dwukrotnie, ponieważ...

No właśnie, ten przedłużający się festiwal zwiedzania w sumie dość podobnych baz i konieczność budowania swojej, co pochłaniało mnóstwo dodatkowych godzin, przerósł chyba nawet najzagorzalszych fanów serii. Nie pomogła świetnie zrealizowana część skradankowa – MGSV okazał się dla większości graczy zbyt rozwlekły i powtarzalny. Statystyki mówią same za siebie.

Czy wiesz, że Metal Gear Solid IV na PlayStation 3 ukończyło znacznie więcej osób niż „piątkę”? Statystyki podają, że było ich na PlayStation 3 ponad 40%. Gry z otwartym światem zdecydowanie mniej przypadają do gustu mało cierpliwym osobom.

 

PSN

Steam

Nazwa trofeum

Procent graczy, którzy ukończyli grę

4,3%

7,2%

Accomplished

Procent graczy, którzy ukończyli prolog

87,1%

88,5%

Awakening

Procent graczy, którzy ukończyli wszystkie misje dodatkowe

2,8%

4,5%

Achieved

Procent graczy, którzy wykonali wszystkie misje, uzyskując rangę „S”

1,4%

3,1%

Elite

Dlaczego nie kończysz gier?

63,6%

Przestaję grać, jeśli gra mi się nie podoba

16,3%

Wychodzi za dużo gier

15,5%

Z innego powodu

4,6%

Są za długie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

The Technomancer

The Technomancer

Styx: Shards of Darkness

Styx: Shards of Darkness

Niedokończone historie z serii Wiedźmin – jakie wątki zamieciono pod dywan?
Niedokończone historie z serii Wiedźmin – jakie wątki zamieciono pod dywan?

Wiedźmin 4, jeśli w ogóle kiedykolwiek powstanie, jest pieśnią odległej przyszłości. Ale co nam szkodzi powspominać niedokończone wątki z poprzednich trzech gier?

Wielkie hity - ile z nich tak naprawdę ukończyliśmy?
Wielkie hity - ile z nich tak naprawdę ukończyliśmy?

Często narzekamy, że gry są za krótkie i kiedyś było pod tym względem lepiej. Prawda jest jednak taka, że niewielka część graczy w ogóle kończy kupowane przez siebie produkcje, niezależnie od tego, czy są krótkimi strzelaninami czy długimi sandboksami.

Komentarze Czytelników (126)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.01.2018 14:25
12
odpowiedz
zanonimizowany1250925
1
Pretorianin

Się nie dziwię, jak komuś się dana gra nie podoba to po co ma się męczyć? Gry to ma być rozrywka, a nie konkurs na to kto ile ukończył gier.

21.01.2018 12:00
odpowiedz
1 odpowiedź
monkeykingbar
8
Pretorianin

mafia 2 ma na steam ponad 50% osob ktorzy ukonczuli gre, zdziwilo mnie to

po prostu dobra i przyjemna gra

choc jak teraz sie zastanawiam to te ststystyki sa chyba oszukane bo podaja dla tych co uruchomili gre a nie tylko ja posiadaja

czyli 89% osob ktore uruchomilo mafie 2 ukonczylo 1 misje

post wyedytowany przez monkeykingbar 2018-01-21 12:03:56
21.01.2018 13:20
odpowiedz
satanley77
23
Centurion

Z w.w. grałem w GTA 5, MGS 5 i Divinity OS. Ukończyłem tylko tę pierwszą, przy czym nie grałem w ogóle w online (który wtedy dopiero raczkował a i tak nie miałem golda na x360). W MGS grałem dużo ale ta gra jest ogromna i po prostu w pewnym momencie odpadłem. Z zamiarem powrotu. I tak próbuję wrócić od chyba 1,5 roku, gra cały czas zainstalowana i czeka. To, że już dawno nie pamiętam fabuły nie ułatwia zadania :) Z DOS było natomiast tak, że doszedłem do drugiego aktu i chociaż gra mi się bardzo podobała, to na pewien czas odpuściłem i zacząłem grać w coś innego. Mam tak z większością długich RPG -
w kolejce czeka też chociażby Wasteland 2 (tu już jestem bliżej końca niż początku gry), oryginalny Torment czy też Morrowind i Oblivion (przy których łącznie spędziłem kilkaset godzin ale to nieco inna historia). W międzyczasie wyszła wersja rozszerzona, więc postanowiłem zacząć od początku. Zacząłem z miesiąc temu i dalej jestem w pierwszym mieście :D
Najlepsze jest to, że ja generalnie lubię długie, rozbudowane gry. Niestety powroty do takich produkcji bywają ciężkie, gdy nie pamięta się fabuły czy nawet mechanik albo np. kierunku rozwoju postaci, który sobie obrałem gdy zaczynałem. Zaczynanie od początku jest z kolei słabe, bo żal tych kilkunastu (a często kilkudziesięciu) poświęconych godzin. Mam też tendencję do impulsywnego zaczynania czegoś nowego i przez to kupka wstydu rośnie.

post wyedytowany przez satanley77 2018-01-21 13:23:34
21.01.2018 14:03
odpowiedz
Janczes
124
You'll never walk alone

w zadna z wymienionych nawet nie gralem

Ja jestem kolekcjonerem gier ktore przeszedlem. Kazda skrzętnie odnotowuje na liscie ukonczonych pozycji (mam w swojej wizytowce tą liste)
Jak czegoś zaczynam i nie kończe to musi byc choletnie trudna (wtedy dokanczam na kodach) albo ze względów technicznych (np na PC wyłacza sie i nic nie pomaga).
Mysle że ze wszystkich gier ktore rozpoczylem, to skonczylem przynajmniej 95%

21.01.2018 14:36
odpowiedz
mazio2
5
Legionista

Dla mnie jak narazie największym roczarowaniem były dwie gry kupione w ubiegłym roku. GTA V i Dark Souls 3 uważam za zupełne porażki, a to z powodu beznadziejnej konwersji sterowania. Zrozumienie menu i znalezienie odpowiednich funkcji jest z gruntu napisane na konsolowego pada. Którego nie mam i nie kupię, gdyż każda próba nauczenia się grania na tym sprzęcie była dla mnie porażką. Gdybym wiedział za wczasu o moich problemach ze sterowaniem, zaoszczędziłbym sporo kasy. A tak, gdzieś na Steami kurzą się dwa tytuły, których najpewniej nie tylko nie skończę, ale zapewne nigdy do nich nie wrócę.

21.01.2018 14:41
odpowiedz
1 odpowiedź
pasibrzuch78
1
Junior

Odstapie mody samochodów Vip HQ (nie można pobrać za darmo) do GtaV pc za niewielką kwote

21.01.2018 16:43
😂
odpowiedz
JeicamPL
22
Centurion

Przy takim wyniku sprzedażowym GTA nie ma co się dziwić, że mały procent graczy go ukończył... No bo jednak 10% graczy GTA to więcej ukończonych kopii niż cała sprzedaż Styx czy RememberMe xD

21.01.2018 17:48
odpowiedz
Sirh
37
Centurion

Z wymienionych mam GTA5, DeusEx i AC:O. Ukończyłem wszystkie razem z większością aktywności pobocznych, z czego ten ostatni 3 dni temu, bo miałem w międzyczasie przerwę na inne tytuły. Gry na ponad 50 godzin rzadko kiedy kończę na raz. Tak miałem z Arkham Knight, Skyrim, Fallout, czy Mad Max. Muszę trochę różnorodności sobie wprowadzać. Szkoda, że inne platformy nie mają tak łatwo dostępnych statystyk, bo moich wyników AC:O Steam nie pokaże. Chętnie dowiedziałbym się czegoś o kontrowersyjnym ME:Andromeda, bo po początkowej nagonce wydaje się, że mało ludzi ukończyło ten tytuł, ale nie wiadomo tego na pewno.

21.01.2018 18:14
1
odpowiedz
AntyGimb
42
Generał

GTA 5 ukończyłem z ledwością. Jedna z najbardziej przereklamowanych gier w historii, którą ratuje tylko jedna postać. Najgorsze GTA w historii.

21.01.2018 21:09
😂
odpowiedz
Ashin
3
Legionista

Ktoś serio nie dał rady numenerze? Ta gra była krótka i tak prosta, że szkoda gadać. Rozumiem ,że ktoś mógł się zawieść imo gra nie spełniła nawet połowy swoich obietnic i do dziś żałuję straconej na nią kasy, ale mimo wszystko trochę śmiech na sali

22.01.2018 00:17
1
odpowiedz
Zły Wilk
9
Chorąży

A czy wszystkie warto kończyć? Są takie w które fajnie się gra do pewnego momentu, a potem jest już tylko nudne powtarzanie tego co było wcześniej.
Albo zakończenie jest słabe i nie warte poświęcania mu czasu - wiele sandboxów tak ma.
Niektóre strategia mają kampanie których nie chce się kończyć bo ciekawszy jest multiplayer albo pojedyncze scenariusze.

22.01.2018 00:41
odpowiedz
Blackthorn
108
Senator

Jakoś mnie nie dziwią, że na liście się znalazły te, a nie inne gry. Dla każdego gatunku z w/w gier znajdzie się osobny powód dlaczego ludzie nie kończą gier (w tym też czasem ja).
Przy grach z otwartymi światami najczęstszym powodem jest backtracking (teraz twórcy trochę się opamiętali z tym i już nie ma głupiego biegania od jednego końca mapy do drugiego co misję. Do tego zazwyczaj takie gry stają się też nudne przez prostą mechanikę walk (nie ma możliwości urozmaicenia sobie gry) i dając mało angażujące zadania i ciągła powtarzalność tych samych mechanik.
Przy skradankach lub gier z mechaniką skradania to wina stoi często po stronie samego gracza. Skradanie w grach wymaga wyczucia czasu, spostrzegawczości i planowania, a przeciętny gracz zamiast kombinować i uczyć się mechaniki to siedzi w krzakach przez 30 minut do godziny, a potem się dziwi, że mu się gra znudziła.
Z kolei przy grach cRPG to tutaj zazwyczaj jest jedno z 3 - za duża ilość tekstu (co z czasem też męczy gdy jest mało ciekawie napisany), kiepski model walki (lub nie pasujący bezpośrednio graczowi) albo źle ułożony build postaci z widmem rozpoczęcia gry od nowa...
Najczęściej każdy z powyższych powodów idzie w parze z "premierą bardziej oczekiwanej lub przehype'owanej gry".

22.01.2018 04:09
odpowiedz
angelusik666
9
Legionista

Grałam w 4 tytuły z wymienionych
MGSV ukończyłam z ogromną przyjemnością i pewnie jeszcze do tego wrócę, to samo z Dishonored (oba bez zabijania).
W Deus ex gram w tym momencie, ale prawie na pewno skończę, bo Rozłam Ludzkości mi się bardzo podobał.
W Styx, zawiesiłam się gdzieś pod koniec gry, coś nie mogłam znaleźć odpowiedniej drogi i cały czas mnie wykrywali, ale gra czeka w zawieszeniu i jeszcze się nie poddałam.
jak mi się gra podoba to ją kończę, jak jest słaba to szkoda tracić na nią czasu. Lubię długie gry i jeżeli tylko dobrze się gra to nawet powtarzalność jaka była chociażby w MGS mnie nie zraża, ponad 500 godz. spędziłam nad tytułem i zdecydowanie nie żałuję :)

22.01.2018 08:15
odpowiedz
Sarseth
14
Pretorianin

Kiedyś gier nie kończyłem, nie wiem. Byłem młodszy, po czasie mnei nudziła. Piraciłem mocno, nie czułem potrzeby i takiego.. zobowiązania? Teraz już mając prawie 30 na karku, gry tylko kupuję, czuję się zobowiazany do kończenia, ale gier gównianych unikam, więc gram już do końca. Co też pomaga mi w ograniczeniu grania, bo po czasie np już gra mnie dość nudzi, więc gram mniej. A za młodu, non stop w coś grałem, jak nudziła mnie jedna to druga, byle grać.
Pamiętajcie, "Prawdziwego mężczyzne poznaje się po tym jak kończy, nie jak zaczyna" ;)

btw. nie wiem jak GTAV można nie ukończyć, jedna z lepszych fabuł gier w tym stylu gta, jeśli nie najlepsza

Heh, a "Remember Me" To ostatnia gra którą spiraciłem.. i nie skończyłem ofc. Ale.. po czasie robiła się nudna

post wyedytowany przez Sarseth 2018-01-22 08:19:01
22.01.2018 09:44
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1216563
13
Pretorianin

Też mam 30 lat i postanowiłem ukończyć wszystkie gry które mam na swojej tej liście (PS4). Jest to lista którą sporządziłem na podstawie najwyższej popularności i najwyższej średniej z ocen różnych portali gamingowych. Lista dedykowana jest głównie pod PS4 chociaż wiadomo że tytuły AAA wychodzą na wszystkie platformy. Początkowo myślałem że będzie to niewykonalne bo żona, dziecko, praca, itp. ale szczerze połowę już ograłem i ukończyłem w ciągu może pół roku. Średnio przejście całej kampanii jakiejś gry akcji tudzież fabuły zajmuje mi czasami niecały tydzień lub dwa tygodnie, mimo że grywam tylko od 21:00 do 23:00 jak mały zaśnie albo czasami w weekend coś włącze. Gry akcji na PS4 są krótkie i przechodzi się je dość szybko. Skupiam się jedynie na głównym wątku a nie na znajdźkach czy trybie online.
Osobiście uważam, że kampanię \ fabułę powinno sie ogrywać do końca, napisy końcowe to docenienie pracy twórców i świadomość dla mnie że pieniądze nie poszły na marne :-) Jeśli coś mnie już strasznie nuży i męczy to po prostu odstawiam granie na jakiś i po jakimś czasie ta sama gra potrafi mnie cieszyć i wciągnąć. A moja lista to:
Gry Akcji
Seria Uncharted (Fortuna Drake, Pośród Złodziei, Oszustwo Drakea lub 3 w 1, Kres złodzieja i dodatek Zaginione dziecictwo)
Seria Assasin's Creed (BFIV, Unity, Syndicate), Origins 27.10.2017 premiera
Seria Tomb Raider (Definitive Edition 28.01.2014, Rocznica Serii Aniversary 11.10.2016)
Seria Call of duty (Modern Warfare Remastered 4.11.2016, WWII - 3.11.2017 premiera
Seria Far Cry 4 - Primal PS4 23.02.2016, 5 01.2018
Seria Yakuza: Yakuza 0 12.03.2015, Yakuza 6: The Song of Life PS4 8.12.2016
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes 18.03.2014
Metal Gear Solid V: Phantom Pain 1.09.2015
The Last of Us: Remastered PS4
Wolfenstein: The New Order PS4
Star Wars: Battlefront PS4 17.11.2015
Śródziemie: Cień Mordoru PS4 30.09.2014
Batman: Arkham Knight PS4 23.06.2015
God of War III Remastered PS4 14.07.2015
Dying Light PS4 27.01.2015
Killzone: Shadow Fall PS 15.11.2013
inFamous: Second Son PS4 21.03.2014
The Order: 1886 PS4 20.02.2015
Tom Clancy's: The Division 8.03.2016
Doom PS4 13.05.2016
Mafia III PS4 7.10.2016
Titanfall 2 PS4 28.10.2016
Dishonored 2 PS4 11.11.2016
Watch Dogs 2 PS4 15.11.2016
Resident Evil VII: Biohazard PS4 24.01.2017
Sniper Elite 4 PS4 4.02.2017
NiOh PS4 7.02.2017
For Honor PS4 14.02.2017
Horizon Zero Dawn PS4 28.02.2017
Tom Clancy's Wildlands PS4 7.03.2017
Hitman 11.03.2016
Prey PS4 5.05.2017
Get Even PS4 23.06.2017
Hellblade: Senua's Sacrifice PS4 8.08.2017
RPG:
Wiedźmin Dziki gon
Final Fantasy XV PS4 29.11.2016
Mass Effect: Andromeda PS4 21.03.2017
Dark Souls III PS4 24.03.2016
Bloodborne PS4 24.03.2015
Dragon Age Inkwizycja 18,11,2014
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition PS4 28.10.2016
Fallout 4
Elex 17.10.2017
Persona 5 PS4
I am Setsuna PS4 18.02.2016
Seria South Park
Diablo 3 19.08.2014
Nier Automata 10.03.2017
Przygodowe:
Zaginięcie Ethana Cartera PS4 15.07.2015
Life is Strange PS4 30.01.2015
Firewatch PS4 9.02.2016
Hidden Agenda 24.10.2017
Until Dawn PS4 25.08.2015
The Last Guardian PS4 6.12.2016
What Remains of Edith Finch PS4 25.04.2017
Heavy Rain 1.03.2016
Syberia 3 20.04.2017
Psychonatus 7.06.2016
Robinson the journey 8.11.2016
Valiant Hearts: The Great War PS4 25.06.2014
Sherlock Holmes Evils daugther 10.06.2016
Strategiczne:
Shadow Tactics: Blades of the Shogun PS4 28,07,2017
XCOM 2 PS4 27,08,2016
Tropico 5 (6 w 2018)
Sudden Strike 4 PS4 11.08.2017
Cities: Skylines PS4 15.08.2017
Symulacje:
Farming Simulator 17: Platinum Edition PS4 14.11.2017
The sims 4

post wyedytowany przez zanonimizowany1216563 2018-01-22 09:46:10
22.01.2018 09:49
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Franusss
102
Generał

Dlatego nie powstają wersje DEMO gier.

Producenci wiedzą, że sprzedaż byłaby znacznie niższa niż za aktualnych czasów i kupowanie kota w worku.

Wiadomo, że gierki teraz się tworzy na odpał aby kasa się zgadzała i sprzedaż była jak najwyższa...

post wyedytowany przez Franusss 2018-01-22 09:50:13
22.01.2018 10:05
odpowiedz
2 odpowiedzi
zcaalock
88
Pretorianin

ja bym chciał zobaczyć zestawienie najczęściej kończonych gier

22.01.2018 11:16
odpowiedz
4 odpowiedzi
Taiczo84
72
Pretorianin

Prawdę powiedziawszy to z tej listy grałem i skończyłem jedynie GTA V i Deus Exa zaś AC O mam ale jeszcze nawet nie zainstalowane ponieważ gram sobie w końcu w maraton całego AC i obecnie jestem na ACIII.
Co do samego tematu to jest dobry po pokazuje jak bardzo zmieniła się generacja graczy lub po prostu w wielu wypadkach klientów.
Wielu kupuje stosy gier tylko po to aby je mieć na półce normalnej lub wirtualnej.

22.01.2018 13:15
odpowiedz
adonasim
14
Chorąży

Skyrim i dying light podeszly mi na początku i nie skończyłem bo mnie znudziły..

22.01.2018 13:47
1
odpowiedz
7 odpowiedzi
A.l.e.X
116
Alekde

50-100 gier rocznie zaliczonych z tego z 1-2 czasem więcej na 100% aczki, ale muszą być niezłe jak np. Dark Souls III, AO, nie liczę oczywiście samograjów od TT gdzie 100% ma się po prostu za skończenie gry. Oczywiście też gry odkładam na potem ale zazwyczaj wracam, po prostu gier jest obecnie tak dużo że czasem trzeba zrezygnować w danym czasie z jakieś aby zagrać w inną (jak ma premierę)

22.01.2018 16:35
1
odpowiedz
NewGravedigger
119
spokooj grabarza

Ukończyć pewnie ukończyłem, czy pamiętam zakończenia to inna sprawa. Teraz gry są tak miałkie fabularnie, że odchodzą w zapomnienie po miesiącu.

post wyedytowany przez NewGravedigger 2018-01-22 16:35:27
22.01.2018 17:58
1
odpowiedz
1 odpowiedź
kolafon
26
Pretorianin

Nie skończyłem GTA V. Dostałem w prezencie i podjarany, że oto przede mną legendarna gra, dzieło tysiąclecia i mesjasz wśród gier. Ledwo zacząłem, a już mi się odechciało grać. O ile pierwsza misja, napad na bank, była super i pomyślałem "No, jesteśmy w domu", to następne były już beznadziejne. Do tego zupełny brak gangsterskiego klimatu, słaby model jazdy i poboczne "atrakcje" typu gra w tenisa albo wyprowadzanie psa skutecznie mnie zniechęciły. Na tyle, że podjąłem życiową decyzję: nie tykam więcej sandboksów (oprócz Cyberpunka ;) ).

post wyedytowany przez kolafon 2018-01-22 17:59:33
22.01.2018 19:24
odpowiedz
2 odpowiedzi
orginal
52
Centurion

Tormenta bym chętnie przeszedł, ale niestety przestałem grac przez bugi w grze

22.01.2018 23:13
1
odpowiedz
Hexor
12
Legionista

Z tych wszystkich gier ukończyłem jedynie Divinity: Original Sin (D:OS 2 również) Reszta mniej lub bardziej "napoczęta". Po prostu się nie chcę.

23.01.2018 08:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
wytrawny_troll
20
Mobutu Sese Seko Kuku

"Też mam 30 lat ". Straszny wiek. Przerażające. Niemożliwe tyle ludzie nie żyją. Jakie bogactwo doświadczeń. Szkoda, że to już prawie końcówka. Ach ta starość. 30 lat
Szczeliło jak z bicza.

24.01.2018 10:04
odpowiedz
klaczi
1
Junior

Na tytułowym zdjęciu ten gruby Jan pokazuje faka komu??? Siostrze???

25.01.2018 12:35
odpowiedz
Predi2222
102
CROCHAX velox

z wymienionych grałem w gtv, divinity, remember me i tylko divinity nie ukończyłem ( zanudziła mnie, podobnie jak pilarsy )

25.01.2018 22:19
2
odpowiedz
Juliana
32
Chorąży

GTAV udało mi sie ukończyć, to nie byla nudna gra wiec nie wiem czemu ktoś kto zaczął w to grac, nie skończyłby jej. Natomiast na tej liście sa dwie gry do których podchodziłam chyba ze 3 razy- Deus ex i Dishonored 1. To mnie po prostu znużyło, a w przypadku Deus ex po prostu nie mój gatunek, za dużo udziwnień. Obecnie wracam do Zony. Ta gra przynajmniej ma jakieś drugie dno, klimat i pomimo sporej ilości błędów chętnie sie tam wraca :)

27.01.2018 12:40
odpowiedz
The Trooper
37
Bad Meme

GTA V nigdy nie ukończyłem i prawdę mówiąc nie żałuje.

27.04.2018 16:47
odpowiedz
neXus
173
Fallen Angel

Hłe hłe Deusa Ex mam zrobionego tylko bez jednego archivmentu - przeczytania wszystkich książek w grze - nie chciało mi się już siedzieć z opisem i odhaczać każda książkę... Ale ustawienie najwyższego poziomu trudności automatycznie wiązało się z nie zabijaniem oraz brakiem uruchamianych alarmów - po prostu tylko tak się dało na tym poziomie przejść :P
A do Remember Me musze zrobić drugie podejście... jakoś za pierwszym nie mogłem go zmóc...

17.07.2018 19:21
😍
odpowiedz
TheCable
1
Junior

Ja GTA 5 ukończyłem 10 razy 3 razy na PC a 7 razy na X360. Dwa razy na 100%. Gorąco polecam ten tytuł, bo wcale nie jest aż tak długa i fajnie poznaje się historie oraz patrzy się na różne komplikacje które rozwiązujemy podczas faajnych i przyjemnych misji

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze