Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2019, 15:32

autor: moir

Biznesmen, inwestor, filantrop, deweloper, playboy i niespełniony progamer.

Nie tylko World of Warcraft Classic – 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku

Gry MMORPG uchodzą na domenę hardkorowych graczy – żeby coś w nich osiągnąć, trzeba nie tylko świetnie się na nich znać, ale też spędzać setki godzin w wirtualnych światach. Oto nasza lista najbardziej hardkorowych tytułów, w której można teraz zagrać.

Margonem

W SKRÓCIE

  1. Producent: Garmory Games Studio
  2. Data premiery: 26 lutego 2006 roku

Czym jest Margonem?

Stworzona przez polskie studio Garmory przeglądarkowa gra MMORPG była początkowo jedynie tematem pracy magisterskiej jednego z twórców. Grupa studentów spotkała się w 2006 roku na Politechnice Śląskiej, gdzie najpierw rozwijała projekt hobbistycznie, by w miarę upływu czasu i napływu graczy przekształcić go w produkt komercyjny.

Dlaczego warto zagrać?

Świat tego tytułu jest dwuwymiarowy i na pierwszy rzut oka przypomina nieco bardziej dopieszczoną (i baśniową) wersję Tibii. Pozycja ta to niemal sztampowy przedstawiciel swego gatunku – na graczy czekają setki zadań do wykonania i jeszcze więcej potworów do zgładzenia. Uwagę zwraca przede wszystkim mechanika śmierci postaci – w zależności od posiadanego poziomu doświadczenia każdy zgon wymaga określonej ilości czasu na tzw. ocknięcie się.

Co ciekawe – twórcy na swojej stronie udostępniają niemal wszystkie mechanizmy (w tym dokładne wzory i wartości) rządzące rozgrywką. Nie brakuje również wzmianek o genezie warstwy fabularnej, która niemal w całości jest autorska i inspirowana legendami oraz książkami fantasy.

Główna cecha: stan śmierci wymuszający odczekanie określonego czasu na odrodzenie

TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w MMORPG?

Nie, nie grałem od lat
39,3%
Czasem mi się zdarza
30,9%
Gram regularnie
24,3%
Nigdy nie grałem w MMORPG
5,5%
Zobacz inne ankiety
World of Warcraft

World of Warcraft

Albion Online

Albion Online

EVE Online

EVE Online

Lineage II

Lineage II

Tibia

Tibia

Margonem

Margonem

Ultima Online

Ultima Online

EverQuest

EverQuest

Realm of the Mad God

Realm of the Mad God

Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG
Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG

12-letnie rządy World of Warcraft budzą podziw, ale w ich cieniu kryje się ponura refleksja na temat kondycji gatunku MMORPG. Czy jedyną szansą na ratunek przed zepchnięciem w otchłań są dla niego azjatyckie i/lub mobilne gry free-to-play?

10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby
10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby

Dzięki Dark Souls gracze rozsmakowali się w trudnych RPG-ach. Przygotowaliśmy listę godnych uwagi produkcji z tego gatunku, których ukończenie wymagać będzie tytanicznego wysiłku.

Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś
Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś

Skąd wzięły się gry MMO, w jaką produkcję najchętniej grają kobiety, a także który naród najbardziej kocha Tibię i dlaczego nie są to Polacy – o tym i nie tylko dowiecie się z niniejszego tekstu.