Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2019, 15:32

autor: moir

Biznesmen, inwestor, filantrop, deweloper, playboy i niespełniony progamer.

Nie tylko World of Warcraft Classic – 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku

Gry MMORPG uchodzą na domenę hardkorowych graczy – żeby coś w nich osiągnąć, trzeba nie tylko świetnie się na nich znać, ale też spędzać setki godzin w wirtualnych światach. Oto nasza lista najbardziej hardkorowych tytułów, w której można teraz zagrać.

Wild Terra Online

W SKRÓCIE

  1. Producent: Juvty Worlds Ltd.
  2. Data premiery: Early Access

Co nowego w 2019 roku?

Już po pierwotnej publikacji tego artykułu gra zadebiutowała na Steamie (można też grać przez przeglądarkę), gdzie doczekała się bardzo mieszanych recenzji i nie przypadła do gustu zbyt wielu osobom. Średnia liczba graczy na Steamie z ostatnich 30 dni (stan z 5 września 2019 roku) wynosi skromne 56. Symulator średniowiecza okazał się zbyt hardcore’owy czy zbyt mierny?

Czym jest Wild Terra Online (nie mylić z grą TERA)?

Wild Terra Online to, jak mówią o niej sami twórcy, wieloosobowy symulator życia w średniowiecznym świecie. Zabawa opiera się na wzajemnych interakcjach graczy, którzy de facto w pełni kształtują otaczające ich środowisko (podobnie jak w Albionie Online). Reklamowana jako tytuł dla każdego Wild Terra oferuje sporo różnorakiej zwartości – począwszy od systemu rzemiosła i hodowli, poprzez możliwość stawiania własnych budowli, kończąc na oblężeniach zamków. Oczywiście pozostają jeszcze nieodłączne PvE i PvP.

Możesz walczyć z innymi graczami, ale nie musisz

Serwery gry podzielone są na dwa rodzaje – dobrze wszystkim znane non-PvP oraz hardcore PvP, gdzie każda śmierć kończy się utratą wszystkich posiadanych przedmiotów, a niemal każdy stojący budynek da się bez trudu zniszczyć. W grze możemy przejść długą drogę od pospolitego kmiecia do posiadacza własnego zamku. Duże znaczenie ma tutaj codzienna harówka, jak wycinanie drzew i polowanie oraz oczywiście crafting.

Główna cecha: full drop przy śmierci

Michał moir Marian

TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w MMORPG?

Nie, nie grałem od lat
39,3%
Czasem mi się zdarza
30,9%
Gram regularnie
24,3%
Nigdy nie grałem w MMORPG
5,5%
Zobacz inne ankiety
World of Warcraft

World of Warcraft

Albion Online

Albion Online

EVE Online

EVE Online

Lineage II

Lineage II

Tibia

Tibia

Margonem

Margonem

Ultima Online

Ultima Online

EverQuest

EverQuest

Realm of the Mad God

Realm of the Mad God

Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG
Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG

12-letnie rządy World of Warcraft budzą podziw, ale w ich cieniu kryje się ponura refleksja na temat kondycji gatunku MMORPG. Czy jedyną szansą na ratunek przed zepchnięciem w otchłań są dla niego azjatyckie i/lub mobilne gry free-to-play?

10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby
10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby

Dzięki Dark Souls gracze rozsmakowali się w trudnych RPG-ach. Przygotowaliśmy listę godnych uwagi produkcji z tego gatunku, których ukończenie wymagać będzie tytanicznego wysiłku.

Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś
Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś

Skąd wzięły się gry MMO, w jaką produkcję najchętniej grają kobiety, a także który naród najbardziej kocha Tibię i dlaczego nie są to Polacy – o tym i nie tylko dowiecie się z niniejszego tekstu.