Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 6 sierpnia 2017, 11:30

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do ETS2 – czyli lepszy Euro Truck Simulator 2

Pięć lat minęło od premiery Euro Truck Simulatora 2, a fani ciągle tworzą modyfikacje usprawniające i ulepszające tę grę. Przed Wami paczka 10 najciekawszych modów, które pojawiły się ostatnio do ETS2.

W 2012 roku SCS Software wydało grę Euro Truck Simulator 2. Pomimo upływu lat i przynależności do specyficznego gatunku tytuł ten nadal cieszy się popularnością i może pochwalić aktywną sceną moderską. Tworzone modyfikacje zaczynają się od prostych podmian tekstur ciężarówek i dróg, poprzez mody poprawiające grafikę czy system ekonomii w grze, a kończą na ogromnych projektach dodających całkowicie nowe tereny do przemierzania.

Mody ETS2 - lista

Dostępne mody pozwalają dostosować tytuł do własnych upodobań – większy realizm, lepsza grafika i działanie światła, nowe ciężarówki, samochody oraz akcesoria, większa mapa lub poprawiona fizyka jazdy i zachowanie kierowców na drodze. Można by rzec, że fani wymyślili i stworzyli już wszystko, jednak w internecie nadal pojawiają się nowe mody.

Dzięki fanowskim dodatkom Euro Truck Simulator 2 może zostać całkowicie odmieniony i zyskać drugie życie. Niedociągnięcia twórców gry już dawno zostały wyeliminowane przez autorów modyfikacji, a zawartość tytułu jest ciągle rozszerzana przez kolejne mody.

Niezależnie od tego, czy szukasz prostych ulepszeń – w postaci nowych stacji benzynowych lub realnych cen paliwa – czy też nowych państw do odwiedzenia, powinieneś znaleźć tu coś dla siebie.

Instalacja modyfikacji

Zanim rozpoczniesz pobieranie i instalację przeróżnych modów, chciałbym ostrzec, że każda ingerencja w pliki może uszkodzić grę. Polecam więc wykonać kopię zapasową profilu kierowcy.

Instalacja modyfikacji do Euro Truck Simulatora 2 jest zazwyczaj bardzo prosta. Obecnie istnieją dwa źródła modów:

  1. Warsztat Steama – przy skorzystaniu z platformy Valve instalacja polega wyłącznie na kliknięciu przycisku Zasubskrybuj przy interesującej Cię modyfikacji. Program sam wykona wszystkie czynności i odpowiednio zapisze pobrane pliki.
  2. Strony moderów, fanowskie portale – duża część modów umieszczonych w internecie ma swoje instalatory, więc sprawa wygląda podobnie jak na Steamie. Jeśli jednak autor udostępnił tylko plik w formacie .scs lub .zip, należy umieścić go w folderze mod, który znajduje się na dysku C w katalogu Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2.

Zainstalowane modyfikacje wystarczy już tylko aktywować w menedżerze modów znajdującym się w grze. Aby się do niego dostać, trzeba przejść do edycji profilu kierowcy. Niektóre dodatki odchodzą od tej reguły i wymagają trochę więcej zaangażowania – w takim przypadku pod opisem moda znajdziesz dokładną instrukcję instalacji.

Warto pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje współpracują z każdą wersją Euro Truck Simulatora 2. Niektóre mody wymagają konkretnych wydań lub obecności płatnych DLC. Jeśli wystąpi taka sytuacja, odpowiednią wzmiankę znajdziesz przy opisie danego dodatku.

TWOIM ZDANIEM

Który symulator ciężarówek cenisz najbardziej?

Euro Truck Simulator 2
89,7%
Hard Truck: 18 Wheels of Steel
3,6%
American Truck Simulator
3,1%
Spintires
1,5%
Euro Truck Simulator
1,3%
Scania Truck Driving Simulator
0,4%
German Truck Simulator
0,4%
Zobacz inne ankiety
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

"American Truck i Euro Truck są jak rodzeństwo" – o serii symulatorów rozmawiamy z prezesem SCS Software

Euro Truck Simulator 2 na konsolach? Co się dzieje z Euro Coach Simulator? Jak długo SCS będzie wspierał ETS 2? Kiedy będzie premiera American Truck Simulator? Na nasze pytania odpowiedział CEO SCS Software.

Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2
Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2

Gry tworzone przez SCS Software zawsze słynęły z szerokich możliwości modyfikowania wirtualnego świata. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego tytułu tego dewelopera – Euro Truck Simulator 2 z 2012 roku.