Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 6 sierpnia 2017, 11:30

autor: Wacha

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do gry Euro Truck Simulator 2 – jeszcze lepszy ETS

Pięć lat minęło od premiery Euro Truck Simulatora 2, a fani ciągle tworzą modyfikacje usprawniające i ulepszające tę grę. Przed Wami paczka 10 najciekawszych modów, które pojawiły się ostatnio do ETS2.

W 2012 roku SCS Software wydało grę Euro Truck Simulator 2. Pomimo upływu lat i przynależności do specyficznego gatunku tytuł ten nadal cieszy się popularnością i może pochwalić aktywną sceną moderską. Tworzone modyfikacje zaczynają się od prostych podmian tekstur ciężarówek i dróg, poprzez mody poprawiające grafikę czy system ekonomii w grze, a kończą na ogromnych projektach dodających całkowicie nowe tereny do przemierzania.

Dostępne mody pozwalają dostosować tytuł do własnych upodobań – większy realizm, lepsza grafika i działanie światła, nowe ciężarówki, samochody oraz akcesoria, większa mapa lub poprawiona fizyka jazdy i zachowanie kierowców na drodze. Można by rzec, że fani wymyślili i stworzyli już wszystko, jednak w internecie nadal pojawiają się nowe mody.

Dzięki fanowskim dodatkom Euro Truck Simulator 2 może zostać całkowicie odmieniony i zyskać drugie życie. Niedociągnięcia twórców gry już dawno zostały wyeliminowane przez autorów modyfikacji, a zawartość tytułu jest ciągle rozszerzana przez kolejne mody.

Niezależnie od tego, czy szukasz prostych ulepszeń – w postaci nowych stacji benzynowych lub realnych cen paliwa – czy też nowych państw do odwiedzenia, powinieneś znaleźć tu coś dla siebie.

Instalacja modyfikacji

Zanim rozpoczniesz pobieranie i instalację przeróżnych modów, chciałbym ostrzec, że każda ingerencja w pliki może uszkodzić grę. Polecam więc wykonać kopię zapasową profilu kierowcy.

Instalacja modyfikacji do Euro Truck Simulatora 2 jest zazwyczaj bardzo prosta. Obecnie istnieją dwa źródła modów:

  1. Warsztat Steama – przy skorzystaniu z platformy Valve instalacja polega wyłącznie na kliknięciu przycisku Zasubskrybuj przy interesującej Cię modyfikacji. Program sam wykona wszystkie czynności i odpowiednio zapisze pobrane pliki.
  2. Strony moderów, fanowskie portale – duża część modów umieszczonych w internecie ma swoje instalatory, więc sprawa wygląda podobnie jak na Steamie. Jeśli jednak autor udostępnił tylko plik w formacie .scs lub .zip, należy umieścić go w folderze mod, który znajduje się na dysku C w katalogu Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2.

Zainstalowane modyfikacje wystarczy już tylko aktywować w menedżerze modów znajdującym się w grze. Aby się do niego dostać, trzeba przejść do edycji profilu kierowcy. Niektóre dodatki odchodzą od tej reguły i wymagają trochę więcej zaangażowania – w takim przypadku pod opisem moda znajdziesz dokładną instrukcję instalacji.

Warto pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje współpracują z każdą wersją Euro Truck Simulatora 2. Niektóre mody wymagają konkretnych wydań lub obecności płatnych DLC. Jeśli wystąpi taka sytuacja, odpowiednią wzmiankę znajdziesz przy opisie danego dodatku.

TWOIM ZDANIEM

Który symulator ciężarówek cenisz najbardziej?

Euro Truck Simulator 2
89,6%
Hard Truck: 18 Wheels of Steel
3,8%
American Truck Simulator
3%
Spintires
1,5%
Euro Truck Simulator
1,2%
Scania Truck Driving Simulator
0,5%
German Truck Simulator
0,4%
Zobacz inne ankiety
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

"American Truck i Euro Truck są jak rodzeństwo" – o serii symulatorów rozmawiamy z prezesem SCS Software

Euro Truck Simulator 2 na konsolach? Co się dzieje z Euro Coach Simulator? Jak długo SCS będzie wspierał ETS 2? Kiedy będzie premiera American Truck Simulator? Na nasze pytania odpowiedział CEO SCS Software.

Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2
Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2

Gry tworzone przez SCS Software zawsze słynęły z szerokich możliwości modyfikowania wirtualnego świata. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego tytułu tego dewelopera – Euro Truck Simulator 2 z 2012 roku.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.08.2017 13:53
1
stach122
61
Generał

ETS2 to naprawdę solidny kawał kodu i jeden z najlepszych symulatorów (i jedna z niewielu gier gdzie mam ponad 100h a dokładnie 340 godzin) ale niestety twórcy ostatnio sobie lecą w kulki. Nie mam nic przeciwko DLC ale są ubogie (ostatni z ciężkimi ładunkami i marne 6 naczep), cieszy ciągłe wsparcie i usprawnianie ale niestety za wolne . Na przykład w ATS to chyba nigdy się nie doczekamy wszystkich stanów z ich tempem, szybciej wyjdzie cyberpunk w 2077 roku niż zobaczymy całe stany. Co jak co ale SCS chyba spoczęło na laurach i się obija. Brak dymu z rur, gradu albo innej pory roku do wyboru. Na szczęście mody ratują sytuacje.

W promods jest błąd, do niego jest jeszcze potrzebne DLC z francją i wersja aktualna to 2.17.
Ogólnie niedługo wychodzi 1.28 do ETS2 to wstrzymałbym się z promodem i z paczką aut (przez nowe modele i efekty świetlne)

post wyedytowany przez stach122 2017-08-06 14:01:50
06.08.2017 14:58
-----18
odpowiedz
1 odpowiedź
-----18
38
Centurion

Ja nie wiem co robi w tej ankiecie Spintires, przecież to nie jest gra ze studia Scs Software tylko przez Oovee Games Studio, jak coś to umieście tutaj więcej gier symulacyjnych, np Farming Simulator czy inne popularne symulatory.

Co do tych modów to fajny ranking, brakuje kilka ciężarówek, ale samemu można sobie znaleźć. Zabrakło, nie wiem czemu tego tutaj nie ma to Poland Rebulding.

06.08.2017 16:14
stach122
61
Generał

Może dlatego że w promods polske rozbudowywuje dość mocno w porównaniu z innymi krajami.

post wyedytowany przez stach122 2017-08-06 16:14:37
07.08.2017 01:33
Herr Pietrus
2
odpowiedz
Herr Pietrus
178
Ubecka Wdowa

Celem autorów dodatku było stworzenie świata, w którym poszczególne kraje mogą zostać rozpoznane nie poprzez sprawdzenie mapy czy znaków, tylko przez charakterystyczne krajobrazy, roślinność i budynki. Oprócz tego w każdym państwie wprowadzono obowiązujące w nim przepisy ruchu, znaki drogowe oraz tablice rejestracyjne.
Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1467

Czy to nie jest zabawne?
Odwalili robotę, którą powinni wykonać autorzy tej pseudo-gry - platformy dla moderów. Bez kasy, którą SCS jednak jakąś chyba zarabiało przez te wszystkie lata.
SCS nie dało ani dobrej grafiki, ani fizyki, ani wygodnego, estetycznego interfejsu i nawet nie stworzyło tego, czym ta gra powinna stać od początku - czyli ciekawej mapy. A kosztuje nadal ciężkie pieniądze licząc niezbędne do jej poprawienia modami DLC.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-08-07 02:30:02
07.08.2017 18:17
odpowiedz
Vitos268
20
Legionista

Jest błąd, który kosztował mnie kilka godzin zmarnowanego czasu... W "Wypakuj archiwum promods-v210 i przenieś wszystkie pliki .scs do folderu Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2 na dysku C." Powinno być "Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/mod". Szkoda, że dopiero po pewnym czasie sprawdziłem na oficjalnej stronie gdzie należy instalować moda...

26.01.2019 18:34
odpowiedz
Sebcio1997a
1
Junior

Witam skąd pobrać najpotrzebniejsze mody do ETS 2? Dzięki z góry za odpowiedź.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze