Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 23 stycznia 2023, 15:09

autor: Radosław "Wacha" Wasik

Mody do ETS2 - najlepsze modyfikacje Euro Truck Simulator 2

Jedenaście lat minęło od premiery Euro Truck Simulatora 2, a fani ciągle tworzą modyfikacje usprawniające i ulepszające tę grę. Przed Wami najciekawsze mody do ETS2.

W 2012 roku SCS Software wydało grę Euro Truck Simulator 2. Pomimo upływu lat i przynależności do specyficznego gatunku tytuł ten nadal cieszy się popularnością i może pochwalić aktywną sceną moderską. Wśród dostępnych modyfikacji znajdziemy proste podmiany tekstur ciężarówek i dróg, ale też mody poprawiające grafikę czy system ekonomii w grze, na ogromnych projektach dodających całkowicie nowe tereny do przemierzania kończąc.

Mody do ETS2 – lista

  1. Strona 2ProMods – rozszerzenie mapy
  2. Strona 3AI Traffic Pack – więcej modeli samochodów, Real Fuel Prices – realne ceny paliwa
  3. Strona 4Realistic Brutal Graphics & Weather – ładniejsza grafika, Realistic Vehicle Lights – ulepszone światła
  4. Strona 5Realistic Physics Mod – poprawiona fizyka, SiSL’s Mega Pack – dodatkowe akcesoria
  5. Strona 6Realistic Vehicle Lights – nowe dźwięki, Winter Mod – zima w ETS2, Realistic Rain – piękne krople na szybie
  6. Strona 7Real European Gas Stations Reloaded – prawdziwe stacje, Real European Companies Reloaded – realne firmy
  7. Strona 8Google Maps Navigation – nawigacja codziennego użytku, Real Traffic Density and Ratio – więcej pojazdów na drogach, Real Advertisements – burgery, cola i kurczaki

Dostępne mody pozwalają dostosować grę do własnych upodobań – większy realizm, lepsza grafika i działanie światła, nowe ciężarówki, samochody oraz akcesoria, większa mapa lub poprawiona fizyka jazdy i zachowanie kierowców na drodze. Można by rzec, że fani wymyślili i stworzyli już wszystko, jednak w internecie nadal pojawiają się nowe mody.

Dzięki fanowskim dodatkom ETS2 może zostać całkowicie odmieniony i zyskać drugie życie. Niedociągnięcia twórców już dawno zostały wyeliminowane przez autorów modyfikacji, a zawartość tego tytułu jest ciągle rozszerzana przez kolejne mody.

Niezależnie od tego, czy szukasz prostych ulepszeń – w postaci nowych stacji benzynowych lub realnych cen paliwa – czy też nowych państw do odwiedzenia, powinieneś znaleźć tu coś dla siebie.

AKTUALIZACJA 2023

Odświeżenie polegało przede wszystkim na sprawdzeniu kompatybilności najlepszych modów do ETS2 z patchem 1.46. Zajął się tym Mateusz „rassi” Ługowik, który ma bardzo dobre informacje dla wszystkich kierowców. Okazało się, że autorzy najbardziej cenionych modyfikacji dbają o to, aby ich projekty były wciąż grywalne! Do kilku nieaktualnych modów bez większego trudu udało znaleźć się zamienniki oferujące identyczne funkcje. W ramach aktualizacji na liście pojawiła się też zupełnie nowa pozycja. Mowa o Winter Modzie.

Aktualizacji tekstu dokonał Mateusz „rassi” Ługowik.

Instalacja modyfikacji

Zanim rozpoczniesz pobieranie i instalację przeróżnych modów, chciałbym ostrzec, że każda ingerencja w pliki może uszkodzić grę. Polecam więc wykonać kopię zapasową profilu kierowcy.

Mody do ETS2 instaluje się zazwyczaj bardzo prosto. Obecnie istnieją dwa główne źródła modów:

  1. Warsztat Steama – przy skorzystaniu z platformy Valve instalacja polega wyłącznie na kliknięciu przycisku „Zasubskrybuj” przy interesującej Cię modyfikacji. Program sam wykona wszystkie czynności i odpowiednio zapisze pobrane pliki.
  2. Strony moderów, fanowskie portale – duża część modów umieszczonych w internecie ma swoje instalatory, więc sprawa wygląda podobnie jak na Steamie. Jeśli jednak autor udostępnił tylko plik w formacie .zip, należy go wypakować i pliki o rozszerzeniu .scs (czasami nie są spakowane) umieścić w folderze mod, który znajduje się na dysku C w katalogu Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2. Jeśli w archiwum nie ma żadnych plików .scs, tylko folder(y) o nazwie vehicle, map, def itp., do katalogu mod trzeba wrzucić nierozpakowany plik .zip.

Zainstalowane modyfikacje wystarczy już teraz aktywować w menedżerze modów znajdującym się w grze. Aby się do niego dostać, trzeba przejść do edycji profilu kierowcy. Niektóre dodatki odchodzą od tej reguły i wymagają trochę więcej zaangażowania – w takim przypadku pod opisem moda znajdziesz dokładną instrukcję instalacji.

Warto pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje współpracują z każdą wersją gry. Niektóre mody do ETS2 wymagają konkretnych wydań lub obecności płatnych DLC. Jeśli wystąpi taka sytuacja, odpowiednią wzmiankę znajdziesz przy opisie danego dodatku.

TWOIM ZDANIEM

Który symulator ciężarówek lubisz najbardziej?

Euro Truck Simulator 2
79,1%
SnowRunner
11,6%
American Truck Simulator
7,4%
German Truck Simulator
1,3%
Inny
0,6%
Zobacz inne ankiety
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Bałkany Zachodnie

Euro Truck Simulator 2: Bałkany Zachodnie

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Iberia

Euro Truck Simulator 2: Iberia

Euro Truck Simulator 2: Droga do Morza Czarnego

Euro Truck Simulator 2: Droga do Morza Czarnego

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Italia

Euro Truck Simulator 2: Italia

"American Truck i Euro Truck są jak rodzeństwo" – o serii symulatorów rozmawiamy z prezesem SCS Software

Euro Truck Simulator 2 na konsolach? Co się dzieje z Euro Coach Simulator? Jak długo SCS będzie wspierał ETS 2? Kiedy będzie premiera American Truck Simulator? Na nasze pytania odpowiedział CEO SCS Software.

Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2
Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2

Gry tworzone przez SCS Software zawsze słynęły z szerokich możliwości modyfikowania wirtualnego świata. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego tytułu tego dewelopera – Euro Truck Simulator 2 z 2012 roku.