Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Skilled Humans – bandyci nauczyli się machać mieczem

Skilled Humans:
  1. Język: – (mod bez tekstu)
  2. Twórca: WonDoe
  3. Rozmiar: 1,1 MB
  4. Premiera: wrzesień 2016
  5. Obecna wersja: 1.4 (październik 2016)

Stare porzekadło głosi, że „nec Hercules contra plures”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy mniej więcej tyle: kiedy wrogów kupa, to każdy szermierz du... znaczy się rzyć. Jednak w Wiedźminie 3 to wszyscy poza Geraltem fechtują do d... to jest słabo. Na szczęście moderzy zajęli się i tym problemem. Skilled Humans zmienia bojowe algorytmy sztucznej inteligencji humanoidalnych stworzeń – czyt. bandytów, strażników i innych inteligentnych istot dwunożnych, które posługują się bronią białą – co czyni tychże przeciwników bardziej niebezpiecznymi.

Jak to osiągnięto? Po instalacji moda nieprzyjaciele znacznie chętniej blokują i kontrują ataki, ponadto nie odsłaniają się już głupio, by wykonywać wyzywające gesty. Poza tym podpatrzyli kilka wiedźmińskich technik – teraz potrafią odskakiwać oraz wyprowadzać niektóre ciosy z repertuaru dotąd zarezerwowanego dla gracza (szybkie i silne, w tym zmodyfikowaną wersję rozpłatania do przełamywania gardy Geralta). Oprócz tego przeciwnicy stają się szybsi i bardziej agresywni. Krótko mówiąc, Skilled Humans to gratka dla wszystkich, którym doskwiera ludzka głupota (i niski poziom trudności) w Wiedźminie 3.

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

  1. Pobierz plik „Skilled Humans 1.4” i wypakuj zawartość archiwum do folderu „Mods” w katalogu z zainstalowaną grą. (Albo użyj Nexus Mod Managera).
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.