Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Disciples III: Odrodzenie PC

Disciples III: Renaissance

Trzecia odsłona wysoko ocenianej serii Disciples, zapoczątkowanej w 1999 roku przez studio Strategy First. Nowa część gry to nie tylko nowy wydawca, ale także i producent, w którego rolę wcieliło się nieznane wcześniej studio .dat, będące częścią rosyjskiej korporacji Akella.

Strategiczne, elementy RPG, fantasy, multiplayer, turowe.

Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182227Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182226Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182225Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182224Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182223Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182222Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182221Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182220Disciples III: Odrodzenie - screen - 2010-03-12 - 182219

.dat | producent

Kalypso Media | wydawca

CDP | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy i dialogi

Data premiery gry Disciples III: Odrodzenie | PC

11grudnia2009

25czerwca2010

premiera PL

PC Windows
Okładka Disciples III: Renaissance (PC)
Disciples III: Renaissance

Disciples III: Odrodzenie studia .dat to kontynuacja Disciples II: Dark Prophecy, tytułu bardzo wysoko ocenianego przez graczy. Cały czas mamy do czynienia ze strategią rozgrywaną w systemie turowym, jednak autorom udało się wprowadzić sporo zmian w stosunku do poprzednich części.

Historia zaczyna się od knowań anioła Izerela, który uważa, że Wszechmogącego zadowoli tylko całkowite oczyszczenie Nevendaaru z zepsucia. Dokonać ma tego niebiańska posłanniczka Inoel, która musi zebrać moc światła i uwolnić ją na ołtarzu w Świątyni Wniebowstąpienia, pozwalając oczyszczającemu płomieniowi strawić całe zło świata. Inoel zstępuje z niebios pod postacią spadającej gwiazdy. Widok świetlistego obiektu przecinającego łukiem horyzont nie umyka uwadze potęg rządzących Nevendaarem. Imperium, dotkliwie osłabione przegraną w ostatniej wojnie z elfami, chętnie wykorzysta każdą okazję do odrobienia strat. Zaczyna się wyścig między ludźmi a demonami o to, kto pierwszy dotrze do miejsca uderzenia gwiazdy.

Wybierać możemy spośród trzech głównych frakcji: Imperium, Legionu Potępionych oraz Przymierza Elfów. Znane z wcześniejszych tytułów Górskie Klany oraz Hordy Nieumarłych również występują w grze, jednak nie możemy własnoręcznie poprowadzić tych wojsk do boju. Każda z grywalnych stron otrzymała własną kampanię. Wszystkie trzy dostępne są od samego początku i oferują w miarę składną i samodzielną opowieść. Jednocześnie fabuła wszystkich jest ze sobą połączona, dlatego najlepszym wyjściem jest ukończenie kampanii w kolejności zaproponowanej przez twórców.

Główne założenia pozostały te same. W dalszym ciągu gracze wcielają się w rolę jednego z lordów toczących bezpardonową walkę o ustabilizowanie swych rządów w krainie Nevendaar. Ich zadaniem jest podróżowanie po rozległych krainach, zbieranie surowców, rozbudowywanie zamków (w tempie jednego elementu na dzień), oraz zdobywanie doświadczenia poprzez wygrywanie potyczek. Postać dowodząca armię została potraktowana w zupełnie nowy, zbliżony do RPG-owego, sposób. Mamy do czynienia z oknem ekwipunku, punktami statystyk itp. Każdy element pancerza, broń i używane przedmioty są odzwierciedlone na wizerunku bohatera. Po zdobyciu nowego doświadczenia możemy samodzielnie rozwijać poszczególne statystyki i umiejętności.

Walka rozgrywana jest tradycyjnie w systemie turowym, jednak i tu występują duże zmiany. Przede wszystkim oddziały żołnierzy zyskały możliwość przemieszczania się po polu walki (w poprzednich częściach musiały pozostać w miejscu, w którym rozpoczęły bitwę). Mocno rozszerza to dostępne dla graczy możliwości taktyczne. Znikły również znane z poprzednich części różdżki. Obecnie, chcąc poszerzyć własne włości, musimy zdać się na strażników granicznych. Są to specjalne jednostki, które możemy umieszczać na rozmieszczonych na mapie węzłach mocy. Po dokonaniu tego dany rejon dołącza do naszego imperium.

Do dyspozycji mamy kilka trybów gry: kampanie, pojedyncze potyczki i grę wieloosobową w trybie gorącego krzesła. Bardzo istotną zmianą jest przejście z systemu 2D na pełen trójwymiar, dzięki zastosowaniu Virtual Dream – silnika stworzonego przez programistów studia .dat. Możemy teraz oglądać w 3D nie tylko wizerunek głównego bohatera, ale także pola bitew oraz oddziały żołnierzy (znakomicie wpływa to na ich prezencję, a przecież już w poprzednich częściach wizerunki wojowników imponowały jakością wykonania). Jednocześnie pomimo porzucenia dwóch wymiarów autorom udało się zachować specyficzny styl wizualny, będący jednym ze znaków rozpoznawczych całego cyklu. Warto też dodać, że po premierze autorzy wypuścili wyczekiwany przez fanów edytor map.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 3  

Ocena gry 7.21 / 10 na podstawie 1912 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.3 / 10 na podstawie 1708 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Disciples III: Odrodzenie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Disciples III: Renaissance

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista

Disciples III: Odrodzenie - recenzja gry

Recenzja 26 czerwca 2010, 09:55

Disciples III jest dość klasycznym przedstawicielem strategii turowych. Zaczynamy we własnej stolicy, która służy nam potem jako baza operacyjna. Tam rekrutujemy dowódców i dobieramy podległych im wojowników, tam też leczymy jednostki i uczymy się czarów. Oczywiście wraz z postępami w grze można budować na terenach naszego miasta nowe obiekty, które dają dostęp do dodatkowych ulepszeń. Nie jesteśmy też ograniczeni tylko do własnego grodu i okazji do zdobywania wrogich bądź neutralnych miast jest pod dostatkiem. Tradycyjnie dla tego cyklu kluczową rolę odgrywa powiększanie własnego terytorium. Przez przyłączanie do niego kolejnych połaci terenu uzyskujemy dostęp do wydobywanych na nich surowców.

Komentarze Czytelników (598)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.11.2011 21:22
odpowiedz
wywerna
1
Junior

Witam

Mam problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Mimo instalacji wszystkich patch`y (aktualny to v 1.06.03) a także ponownej instalacji gry nadal się on pojawia. Polega on na tym, że od 4 aktu Imperium z Lambertem nie mogę wejść w interfejs drużyny. Po wgraniu patcha 06.03, interfejs już się wyświetla,ale nadal nie mogę wejść w statystyki, ani właśnie wybór dodatkowych cech i zdolności bohatera za punkty doświadczenia. Po kliknięciu pojawia się czarny ekran i gra automatycznie powraca na plansze. Czy miał ktoś już taki problem i sobie z nim poradził?

31.12.2011 09:38
odpowiedz
Raphael20
1
Junior

Witam zakupiłem właśnie Disciples III Resurrection po polsku zainstalowałem bez problemu i aktywowałem kod i gdy chce włączyć grę wyświetla mi się tylko tło a na dole widać pasek windowsa i po około 3s wraca mi do pulpitu windowsa i nic się nie dzieje jak bym gry wcale nie odpalał. Proszę o pomoc

14.04.2012 11:25
odpowiedz
Raistand
105
Legend

Ktoś może wie co to ma być "Disciples Reincarnation"?

17.04.2012 11:25
odpowiedz
mortis
26
wampir

Disciples Reincarnation - nie wiem i szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Za to Disciples 3 Rebirth ma jutro (18.04.2012) swoją premierę, choć na razie tylko w Rosji.

25.04.2012 18:08
odpowiedz
V_er
6
Legionista

Cześć (po długiej przerwie:)

Mortis, czy w tym Rebirth można zagrać Krasnoludami?

27.04.2012 20:11
odpowiedz
mortis
26
wampir

Powitać:)
@V_er - nie, nie można. Krasnoludy jako grywalna nacja ukażą się dopiero w drugim dodatku, którego premiera jeszcze nie jest znana, aczkolwiek praca nad nim trwa. W sieci dostępne są szkice oraz artworki ukazujące krasnoludy.

28.04.2012 10:03
👍
odpowiedz
V_er
6
Legionista

Dzięki za info

08.05.2012 16:53
odpowiedz
Haziaj
17
Legionista

@mortis:
"Reincarnation" to jest właśnie to Rebirth. Z rosyjskiego "Перерождение" to "Odrodzenie" czy "Przeistoczenie" czyli reinkarnacja ;). Ale"Rebirth" też jest poprawne językowo tłumacząc z polskiego na rosyjski, bo z angielskiego na rosyjski "Rebirth" to "возрождение" i tym oto sposobem mamy mały galimatias w nazewnictwie ;)

Co do gry. Z niecierpliwością czekam na polskie wydanie o ile ktoś się tym zainteresuje.

13.05.2012 23:11
odpowiedz
mortis
26
wampir

Dzięki za wyjaśnienie:)
Jak zwał tak zwał, ale u nas gry ani widu ani słychu. Zarówno ja jak i Qumi a także parę innych osób wystosowaliśmy do CD Projektu, jako wydawcy dotychczasowych części, zapytanie odnośnie Rebirth, tuż po jej premierze zresztą, ale do dziś nie ma żadnej odpowiedzi.
Mam nadzieję, że zmieni się to trochę po 15 maja, kiedy ucichnie wrzawa związana z premierą Diablo 3, bo to zdaje się teraz zaprzątać całą uwagę ww studia.

13.05.2012 23:19
odpowiedz
Raistand
105
Legend

Aha...
Dzięki za wyjaśnienia.
Ja czekam na jakieś sensowne wydanie "całości". Chyba nawet nie musi być po polsku :/

24.05.2012 21:04
odpowiedz
mortis
26
wampir

Studio Hex, zajmujące się Disciples Rebirth i pracami nad Górskimi Klanami, padło. :(

25.05.2012 00:49
odpowiedz
ScorpionX
4
Legionista

Disciples 2 za darmo na greenmangaming! Jeżeli gra nie jest Twoim marzeniem, to nic straconego! W sobotę będzie można ją wymienić na stronie za równowartość 5$, które umożliwią zakup DOWOLNEJ gry!

Rejestrujcie się spod tego linka referencyjnego:
http://www.greenmangaming.com/?gmgr=dadixoqe
Dlaczego? Z racji na to, że każda osoba, która zarejestruje się z takiego linka i wyda minimum 2$ w serwisie dostaje dodatkowo bonusowe 2$ tak samo jak i osoba polecająca! Grzech nie skorzystać z takiej oferty!

30.06.2012 11:29
odpowiedz
V_er
6
Legionista

mortis, czy to, że HEX padło, oznacza, że nikt nie przejął prac nad górskimi klanami?Czy to już koniec serii?

16.10.2012 10:36
odpowiedz
Raistand
105
Legend

Można zamawiać już (dopiero) Disciples Reincarnation
http://www.gamersgate.com/DD-D3REIN/disciples-reincarnation
Czy ktoś może w kilku słowach opisać jak to sie ma do poprzednich dwóch części "trójki"? Już dawno się w tym pogubiłem.

--
Sam sobie dopowiem.
To jest podstawka + dodatek w jednym z poprawkami. To znaczy miało być z poprawkami ale developer padł i chyba to jest próba wyciągniecia ostatnich pieniedzy od klientów. Na jakieś patche też specjalnie nie ma co liczyć. Szkoda. Czekałem na jakieś poprawione wydanie GOLD ale chyba na nic lepszego sie już nie doczekam.

29.11.2012 21:57
odpowiedz
mortis
26
wampir

Reincarnation zawiera wiele poprawek w stosunku do poprzednich cześci, a także zupełnie zmieniony system statystyk jednostek. Pojawiły się również swego czasu dwie łatki od studia hex do tej gry. Prawdą jest jednakże, że Akella bankrutuje i o dalszym rozwoju Disciples nie ma mowy, przynajmniej do czasu aż ktoś nie wykupi praw do tej gry od Rosjan. Grę mozna kupić tylko i wyłącznie przez Steama, ponieważ Cd projekt stwierdził że nie ma w planach wydawania Reincarnation.

29.11.2012 22:17
odpowiedz
Raistand
105
Legend

Reincarnation NIE MOŻNA kupić przez steama.
Można kupić na GamersGate i jakichś rosyjskich stronach.

10.12.2012 22:25
odpowiedz
zdzichu555
4
Junior

Można kupić GameBook'a razem z dodatkiem za 40zł w Saturnie!

08.04.2013 00:59
👎
1
odpowiedz
Wirowmaker
17
Legionista

Disciples 3 to totalne dno ... jego żałosność pogłębia fakt iż totalnie od gapione są motywy z Heroes niemal wszystko.. najbardziej żałosna jest grafika i styl otoczenia ... nie grałem w Heroes 5,6 własnie ze względu na dziwną grafikę .. a autorzy nie mieli albo pieniędzy albo czasu na zrobienie silnika ... wystarczyło by na podstawie silnika D2 stworzyli nowy zaoszczędzili by i kasy i czasu a grafika by nie kuła po oczach :( to obrzydliwe... tak z gapiać i do tego wygląd jednostek coś naprawdę dziwnego aż mnie coś bierze .... do tego walka system walki w Disciples 2 był świetny ... inny ciekawy a wygląd używanych umiejętności po prostu spektakularny ... tutaj jest ... niemal że nie widoczny oczywiście na KSZTAŁT HEROES 5 !! ŻAAAAAL.PL ... kasuje tę grę 3/10 1 punkt za Xsardasa głos jako narratora w filmikach 1 za ramki w filmikach menu i ładowaniu gry i 1 za zrobienie gry ale żałosnej.

08.04.2013 01:01
odpowiedz
Wirowmaker
17
Legionista

zapomniałem dodać nie wybaczę braku Górskich Klanów 2/10 ...

21.04.2013 18:36
😍
odpowiedz
h1To
44
OP
3.0

Być może już to pisałem kiedyś gdzieś tutaj i się powtórzę ale nie mogę wyjść z podziwu jak taka kupa może mieć tak wysoką ocenę. Średnia graczy na obecną chwilę 8.1... proponuje przymknąć oko na grafikę i zagrać w Disciples 2 gwarantuje, że na kilka dni zapomnicie o szkole/studiach/pracy.

26.07.2013 20:21
odpowiedz
Legion 13
95
The Black Swordsman
7.5

Ludzie chcielibyście żeby gra stała w miejscu? Chcielibyście zagrać w grę która działa jak Disciples II? Nikt wam nie broni, grajcie w DII ile chcecie. Ten dodatek jest dużo lepszy do podstawki zasługuje na uczciwą ocenę 7,5/10, nie ma bugów, dobrze wygląda i nawet przyjemnie się gra. Każda gra musi się rozwijać, jakby nie zrobili dużych zmian to płakalibyście że odgrzewany kotlet, zrobili zmiany płaczecie że gra jest do bani.
Ogólnie gra po tym dodatku jest dobra, szkoda że nie wyglądała tak na początku, może wtedy studio by nie padło i zobaczylibyśmy następną część, a tak to można mieć nadzieje że ktoś kupi markę i nie zniszczy jej.

28.11.2013 13:27
1
odpowiedz
zanonimizowany941476
19
Chorąży
1.0

moim zdaniem mogli się bardziej postarać jedynie tryb walki im wyszedł ale reszta poszła w h.. ale cuż

23.06.2015 18:09
1
odpowiedz
arkadius2
105
Dark Crusader
6.5

Gdyby nie potworna ilość błędów uprzykrzających rozgrywkę i niektóre nieprzemyślane mapy w kampanii dałbym 7.5 na 10.
A to że Disciples 2 jest do tej pory grą znacznie lepszą to też fakt.

30.09.2015 01:51
1
odpowiedz
danydewicio
6
Junior

Nie poprawia się doskonałych gier, Disciples 3 powinno być kontynuacją 2, powinni byli brać przykład z udanych sequeli jak np z Dooma 2, pamiętam już takie faile np Master of Orion 2 był najlepszą kosmiczną strategią a MoO 3 słabizną bo oczywiście zachciało się najlepsze pomysły pozmieniać.

Pierwsza złota zasada słuchaj graczy a nie swojej chorej fantazji, fromsoftware słucha graczy i cieszy sie póki co najlepszą u mnie reputacją, niestety wiele firm tego nie potrafi i partoli swoje tytuły to co stało się z Herosami to zasługa beznadziejnego Ubisoftu, Disciples było robione przez studio krzak więc mogli się popisać ale niestety.

29.03.2016 18:40
😊
odpowiedz
1 odpowiedź
Mathias007
5
Centurion

Krytyka tej części Disciples jest po części uzasadniona licznością błędów i niedoróbek, ale po części przesadzona. Gra jest faktycznie zupełnie inna od D1 i D2, jednak sama w sobie bardzo mi się spodobała. Fabuła naprawdę ciekawa, przez co kampanie wciągnęły mnie na dość długi czas :). Szkoda, że marka Disciples już raczej nie doczeka się kontynuacji, bo klimat Nevendaaru należy do tych niepowtarzalnych.

29.03.2016 21:08
odpowiedz
kuba1711
89
Ten post może kłamać?
8.5

Dokładnie myślę to samo. Mimo zmian trójeczka nie zapomniała o swej tożsamości i czuć, że to nadal Disciples. Sytuacja trochę podobna do tej z Heroes IV - gdyby twórcy mieli więcej czasu na dopracowanie gry, byłoby dzieło, ale i tak te gry to perełki, tylko nieoszlifowane. Warto jednak się przemóc i spróbować.

29.04.2016 08:52
odpowiedz
286 1MB Hercules 256 kb
2
Legionista

Nierozumiem tej oceny ,W dwójke dosłownie Setki !! Godzin
Przegrałem więcej niż w heroesa trójke ale Discipes 3 może
i nie wciąga jak dwójka ale to dalej dobra gra !!

30.04.2016 19:54
odpowiedz
286 1MB Hercules 256 kb
2
Legionista

Przy mojej cięszkiej krytyce Ósema jak Nic !

23.08.2016 14:47
👍
odpowiedz
Ahtek84
21
Centurion
9.0

To jest jeakieś nieporozumienie lub błąd w nadruku że aż tak niska ocena ,gram w gry dobre 25 lat i w większości zgadzam się z wiarą co do gier .Czemu jednak Disciples 3 jest tak olany ,Walka jest Genialna ,postacie perfekcyjnie dopracowane,Mózyka dzwięki ,klimat Poezja ,System czarowania ten sam co z 1 i 2 częsci Super,no cóż walka mósiała ewoluować tak jak kiedyś gta z lotu ptaka na 3d świat idzie doprzodu,Troche słabo dopracowany świat mało interakcji cały czas walka ,mało budynków,Niedoszlifowany diament ale dla fanów serii Konieczność obowiąskowa

13.10.2016 17:50
1
odpowiedz
PiotrPan
7
Legionista

masakra co z tym zrobili... A ten polski dubbing, wojownicy z dziecęcym głosem krzyczący ojej. Jak można było tak zniszczyć disciples 2? jak nie umieją robić gier mogli wydawać dodatki do dwójki, ten badziew nie zasługuje 5.0

post wyedytowany przez PiotrPan 2016-10-13 17:51:07
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze