Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Laysara: Summit Kingdom (PC)
OkładkaLaysara: Summit Kingdom (PC)

Laysara: Summit Kingdom PC

Gra strategiczna typu city builder, w której wznosimy na zboczach wysokich gór miasta rodem z Nepalu czy Tybetu. W Laysara: Summit Kingdom musimy dbać o interesy całej kastowej społeczności, tworzyć sieci transportowe i zabezpieczać się przed niszczycielskimi lawinami.

Strategiczne | ekonomiczne | polskie | indie | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Laysara: Summit Kingdom Premiera PC

wczesny dostęp

10kwietnia2024

Steam

10kwietnia2024

producent: Quite OK Games wydawca: Future Friends Games

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Laysara: Summit Kingdom

Frostpunk

Timberborn

Bulwark: Falconeer Chronicles

Laysara: Summit Kingdom jest produkcją typu city builder, w której wznosimy miasta na zboczach gór wysokich. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Quite OK Games.

Fabuła

Laysara: Summit Kingdom zabiera nas w podroż do budzącej skojarzenia z Nepalem krainy, w której życie w dolinach stało się niemożliwe. Chcąc przetrwać, ludzie przenieśli się ze swoimi siedzibami na zbocza najwyższych szczytów.

Mechanika

W Laysara: Summit Kingdom akcję oglądamy z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki budujemy od podstaw miasta ulokowane na zboczach potężnych masywów górskich. Każdy szczyt różni się przy tym budową, co należy mieć na względzie przy wyznaczaniu położenia osady oraz wyborze jej specjalizacji. O ile rozległe, porośnięte drzewami połacie terenu świetnie nadają się do uprawy ziemi, o tyle mając do dyspozycji jedynie niewielkie i strome zbocza, powinniśmy skoncentrować się na hodowli zwierząt i działalności górniczej.

Na tym jednak nie kończą się problemy, którym musimy stawić czoła. Ważną rolę odgrywają tu również sieci transportowe. Jeśli rzeźba terenu jest dla nas łaskawa, do transportu surowców i produktów wystarczą nam mądrze wytyczone drogi. Na górach poprzecinanych rzekami i kanionami, a także pełnych przepaści i klifów, nie pozostaje nam jednak nic innego, jak korzystanie z mostów, podziemnych szybów oraz wind (te ostatnie niekiedy ciągną się dziesiątki metrów w górę). Jako że w miarę rozwoju naszego miasta rośnie zapotrzebowanie na różnorodne zasoby, niezbędne jest nieustanne ulepszanie i optymalizowanie sieci transportowych. Niekiedy konieczne może okazać się nawiązanie współpracy z innymi miastami i pozyskiwanie zasobów drogą handlu. Ponadto warto pamiętać, że każda z trzech kast tworzących społeczność naszego miasta ma własne interesy i potrzeby, o które musimy zadbać, jeśli chcemy, by nasza osada prosperowała.

Nawet jeśli wszystko mamy dopięte na ostatni guzik, natura prędzej czy później może pokazać nam, że ma nad nami przewagę. Jak to bywa w górach wysokich, w każdej chwili przez naszą osadę może przejść śnieżna lawina, która, jeśli się odpowiednio nie zabezpieczymy, może zniweczyć nasze wysiłki. Na szczęście w starciu z żywiołem nie jesteśmy całkowicie bezbronni, gdyż możemy budować specjalne zapory bądź postawić na naturalne bariery w postaci gęstych lasów. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest również sztuczne wywołanie lawiny.

Swoistym ukoronowaniem naszych działań, a także dowodem na to, że góra nam się „poddała”, jest wzniesienie potężnej świątyni na jej wierzchołku. Zadanie to jest o tyle trudne, że wymaga pozyskania i przetransportowania olbrzymiej ilości materiałów. Problemem są również panujące na szczycie warunki atmosferyczne, które mogą okazać się zabójcze dla naszych poddanych.

Tryby gry

Laysara: Summit Kingdom zawiera rozbudowaną kampanię oraz tryb sandboksowy.

Kwestie techniczne

Laysara: Summit Kingdom może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Przyjemnie dla oka prezentuje się zarówno architektura, jak i otoczenie naszych miast.

Ostatnia modyfikacja 11 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Laysara: Summit Kingdom cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe Laysara: Summit Kingdom: Odpowiednia dla każdego wieku.

Laysara: Summit Kingdom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 10 64-bit