Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2024, 10:03

autor: Adrian Werner

Trwa walka o nowe ceny gier w złotówkach na Steam. City buildery Laysara: Summit Kingdom i Timberborn również kupicie taniej

Ceniony city builder Laysara: Summit Kingdom to kolejna gra, której cena w PLN została obniżona na Steamie w odpowiedzi na akcję graczy. Zmiana nastąpiła też w przypadku Timberborn.

Źródło fot. Quite OK Games
i

Jedną z najfajniejszych rzeczy, które wydarzyły się w naszej branży w tym miesiącu, jest akcja polskich graczy mająca na celu przekonanie deweloperów i wydawców do obniżenia cen ich gier w Polsce.

Wynika ona z tego, że większość produkcji wykorzystuje automatyczne przeliczniki, które w przypadku naszego kraju skutkują zawyżonymi cenami. Te starania przyniosły właśnie nowy efekt – obniżkę ceny Laysara: Summit Kingdom, czyli znajdującej się we wczesnym dostępie strategii typu city builder, w której wznosimy na zboczach wysokich gór miasta rodem z Nepalu czy Tybetu.

W połowie maja wysłaliśmy w tej sprawie pytanie do Maćka Pryca, dewelopera i właściciela studia Quite OK Games.

  1. W odpowiedzi napisał on, że „cenę ustawił na Steamie zagraniczny wydawca [w postaci firmy Future Friends Game – dop. red.] i zostawił domyślne przeliczniki na ceny regionalne”.
  2. Ostatecznie polskim deweloperom udało się dogadać z partnerem i skutkiem tego jest obniżka ceny do 74,99 zł. Wcześniej Laysara: Summit Kingdom kosztowało 91,99 zł.

Laysara: Summit Kingdom ukazało się w Steam Early Access 10 kwietnia tego roku. Tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Autorzy przewidują, że gra spędzi we wczesnym dostępie około 6-12 miesięcy. Projekt został przyjęty ciepło – na Steamie ma 82% pozytywnych recenzji. Produkcja spodobała się również naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

  1. Laysara: Summit Kingdom na Steamie
  2. Laysara: Summit Kingdom – recenzja gry we wczesnym dostępie. Widzisz tamtą górę? Możesz na niej zbudować miasto idealne

Timberborn także tańszy

Warto wspomnieć, że to nie jedyna produkcja, która w ostatnich dniach doczekała się obniżki ceny w złotówkach w odpowiedzi na akcję graczy. 22 maja podobna sytuacja miała miejsce w przypadku city buildera Timberborn rodzimego strudia Mechanistry, dzięki czemu jego cena została zmieniona ze 114,99 zł na 99,99 zł. Wcześniej analogiczne obniżki spotkały m.in. gry Bellwright oraz Hades II.

  1. Timberborn na Steamie
  2. Timberborn w serwisie GOG.com

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej