Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2024, 10:53

autor: Kamil Kleszyk

Apel polskich graczy odniósł sukces. Cena gry Hades 2 na Steam została obniżona, a nabywcy otrzymają częściowy zwrot pieniędzy

Wygląda na to, że niezadowolenie polskich graczy z powodu wysokiej ceny gry Hades 2 dotarło tam, gdzie powinno, gdyż została ona obniżona. Osoby, które zakupiły tytuł wcześniej, otrzymują zwrot różnicy do Portfela Steam.

Źródło fot. Supergiant Games / Pixabay, bodkins18
i

Mimo bardzo pozytywnego odbioru gry Hades 2, debiut owej produkcji we wczesnym dostępie nie dla wszystkich był tak samo radosny. Solidny powód do narzekań mieli przede wszystkim polscy gracze, którzy musieli zapłacić za tenże tytuł więcej aniżeli obywatele innych krajów.

Wszystko z powodu wykorzystywanego przez firmę Valve przelicznika walut, który najwyraźniej bazuje na starym kursie PLN. To z kolei skutkuje wyraźnie zawyżonymi cenami gier w złotówkach. Przypadek gry Hades 2 – chociaż nie jest jedyny – spowodował, że rodzime serwisy branżowe wspólnie z graczami wystosowały apel do Valve o korzystniejszą dla Polaków wycenę produkcji w serwisie Steam.

Najwyraźniej akcja zaczęła przynosić pozytywne skutki, gdyż cena Hadesa 2 została obniżona z początkowych 138,99 zł na 117 zł. Różnica jest zatem znaczna.

Źródło: własne. - Apel polskich graczy odniósł sukces. Cena gry Hades 2 na Steam została obniżona, a nabywcy otrzymają częściowy zwrot pieniędzy - wiadomość - 2024-05-11
Źródło: własne.

Zapytacie, co z osobami, które zakupiły grę zanim dokonano obniżki. Otóż dotychczasowi nabywcy Hadesa 2 otrzymują różnicę poniesionych kosztów do Portfela Steam. Poniżej możecie zobaczyć screen wiadomości, jaką Valve rozsyła do posiadaczy omawianego tytułu.

Źródło: własne. - Apel polskich graczy odniósł sukces. Cena gry Hades 2 na Steam została obniżona, a nabywcy otrzymają częściowy zwrot pieniędzy - wiadomość - 2024-05-11
Źródło: własne.

Obniżka Hadesa 2 dotyczy na razie wyłącznie Steama. W Epic Games Store nadal widnieje stara cena, ale najprawdopodobniej na dniach ulegnie ona zmianie.

Wracając do kwestii gry jako takiej, przypomnijmy, że Hades 2 może się aktualnie pochwalić na Steamie ponad 20 tys. recenzji, z których aż 94 procent stanowią opinie pozytywne. Produkcja każdego dnia gromadzi w tzw. „peaku” blisko 100 tys. graczy (via SteamDB).

  1. Hades 2 – karta gry na Steamie

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej