Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2024, 20:50

Hades 2 niebawem otrzyma pierwszą większą aktualizację. Twórcy chcą ograniczyć frustrację, która może towarzyszyć zbieraniu zasobów

Studio Supergiant Games przedstawiło plany rozwoju Hadesa 2 na najbliższy okres. Pierwsza łatka pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Źródło fot. Supergiant Games
i

Wczesnodostępowa wersja Hadesa II zadebiutowała tydzień temu i może się pochwalić wyśmienitymi recenzjami na Steamie. Ze wszystkich wystawionych opinii – a jest ich niemal 26 tysięcy – aż 94% jest pozytywnych, więc mówimy o naprawdę niemałym sukcesie. W najnowszym poście studio Supergiant Games podziękowało graczom za udział w early accesie oraz wszystkie pozostawione recenzje. Przy okazji deweloper podzielił się również krótkoterminowymi planami dotyczącymi rozwoju gry.

Pierwsza łatka już w przygotowaniu

Co prawda od momentu premiery twórcy zdążyli już udostępnić kilka małych hotfixów, mających na celu usprawnienie stabilności gry i wyeliminowanie awarii, ale pierwsza większa łatka „dopiero” powstaje. Planowo ma ona wyjść do końca maja. W poście wymieniono dwa główne problemy, które mają zostać przez nią poprawione:

  1. zbieranie zasobów – studio chce, aby podczas kolejnych podejść gracz mógł się skupić na ważnych dla niego celach, a nie frustrował się, gdyż np. zabrał ze sobą złe narzędzie (na tę chwilę w grze dostępne są 4 narzędzia, a choć każde służy do pozyskiwania innego zasobu, protagonistka może mieć przy sobie tylko jedno z nich);
  2. poruszanie się – jeśli graliście w obie części, to z pewnością zauważyliście, że Melinoë porusza się nieco inaczej od Zagreusa. Taki był oczywiście zamysł, ale twórcy mają jeszcze więcej pomysłów na ulepszenie jej skoków i sprintu, aby były bardziej responsywne i ekspresyjne.

Ponadto rozważane są pierwsze zmiany dotyczące balansu, jednak nie powinniśmy spodziewać się ich zbyt wiele z uwagi na zbyt krótki okres gromadzenia danych. Po tej łatce twórcy planują jeszcze jedną, a dopiero później w pełni skupią się na tej kwestii.

Studio przypomniało również, że cały czas zbierane są opinie graczy na Steamie oraz Discordzie, które są niezwykle ważne dla rozwoju gry we wczesnym dostępie. Jeżeli zatem gracie w Hadesa II i macie własne spostrzeżenia, nie omieszkajcie ich zgłosić.

Jeśli zaś nadal zastanawiacie się nad kupnem owej produkcji, to przypominamy, że dzięki apelowi graczy Hades II dostępny jest teraz w nieco niższej cenie.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej