Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Crossworlds Game of the Year Edition (PC)
OkładkaKing's Bounty: Crossworlds Game of the Year Edition (PC)

King's Bounty: Nowe Światy PC

King's Bounty: Crossworlds Game of the Year Edition

Zestaw, w skład którego wchodzą King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka oraz King’s Bounty: Pakiet Dodatków. Gry łączą w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego i RPG, wyraźnie nawiązując do słynnego cyklu Heroes of Might & Magic.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG | pakiet

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King's Bounty: Nowe Światy Premiera PC

17września2010

pudełko PL

24września2010

producent: Katauri Interactive wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

King’s Bounty: Nowe Światy (oryginalny angielski tytuł to King’s Bounty: Crossworlds Game of the Year Edition) to zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry – King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka (King's Bounty: Armored Princess) oraz King’s Bounty: Pakiet Dodatków (King’s Bounty: Crossworlds).

King’s Bounty: Wojownicza Księżniczka to gra łącząca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz RPG, w której walki rozgrywane są w systemie turowym i na planszach podzielonych na heksy. Całość w dużym stopniu przypomina popularnę serię Heroes of Might & Magic. Główny wątek fabularny tej produkcji skupia się na historii tytułowej młodej damy. Krainie Endoria zagraża wielkie niebezpieczeństwo Amelia, wbrew woli swego ojca Marka, wyrusza więc z arcyważną misją do nowego świata, podążając śladami swojego mentora, słynnego rycerza Billa Gilberta. Na jej drodze stają przerażające potwory oraz wrogie oddziały, czekają ją też setki przeróżnych wyzwań. Sama w obcej krainie, polegająca jedynie na własnych siłach i wiedzy - czy poniesie porażkę, czy też znajdzie przyjaciół i doprowadzi swą misję do szczęśliwego finału? To właśnie zależy od gracza kierującego poczynaniami głównej bohaterki.

Podróż naszej podopiecznej umila m.in. sympatyczny mały smok, który pod wodzą swojej właścicielki potrafi zamienić się jednak w iście śmiercionośną broń. Początkowo nasz pupil wydaje się mało przydatny, bardziej go interesuje uganianie się za motylami, niemniej z biegiem czasu staje się coraz bardziej pewny siebie, stając w obronie swojej pani. Dysponuje przy tym dziewięcioma unikalnymi umiejętnościami, które wraz ze wzrostem doświadczenia mogą być rozwijane. Kolejną nowością jest możliwość szybowania nad krainami na skrzydlatym koniu, co z pewnością dodaje rozgrywce nieco świeżości oraz rozwiązuje niektóre z napotykanych problemów.

W Wojowniczej Księżniczce podniesiony został limit doświadczenia - teraz bohaterka może awansować nawet powyżej 50 poziomu, co czyni ją na tyle potężną, aby stanąć w szranki z nowymi bossami, m.in. robotem Świdrem, ogromnym gremlinem czy przerośniętym jaszczuroczłekiem K’Tahu. Ogólnie cały system rozwoju i opieki nad postacią został nieco zrewidowany - zróżnicowaniu uległo m.in. drzewko umiejętności, a także udostępniono możliwość posługiwania się na szerszą skalę pradawną magią wędrowców. Graczy ucieszy z pewnością też wprowadzenie systemu zleceń na głowy wybranych bohaterów, czyli całkiem przyjemnego sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki i przeżycia dodatkowych przygód. Jeszcze jedną innowacją są odznaczenia, jakie wręczane są za spełnianie określonych warunków. Może to być np. nagroda za intensywność w poszukiwaniu skarbów lub za korzystanie z wyszczególnionych czarów. Naturalnie otrzymanie tego typu medali wiąże się z pewnymi bonusami dla kontrolowanej przez nas postaci. Oprócz tego przygotowano jeszcze szereg nowych przedmiotów, które założone na Amelię w wydatny sposób podnoszą jej wartość bojową.

King’s Bounty: Pakiet Dodatków ma przede wszystkim do zaoferowania dwa nowe, rozbudowane scenariusze. Pierwszym z nich jest etap o nazwie Champion of the Arena, opowiadający historię udziału Arthura w turnieju gladiatorów i dokumentujący jego próbę zdobycia mistrzowskiego pasa. Z kolei drugim jest kampania Defender of the Crown, składająca się z walk z losowo generowanymi zestawami przeciwników, które gracz wcielający się w Księżniczkę Amelię rozgrywa na unikalnych mapach wymuszających stosowanie wyszukanej taktyki. Przystępując do opisanych scenariuszy użytkownik uzyskuje dostęp do nowych umiejętności, a także możliwości toczenia walk ze specjalnymi bossami.

Rozszerzenie oferuje ponadto możliwość przetestowania elementów niedostępnych w Wojowniczej Księżniczce, a wchodzących w skład pakietu Marsz orków. Chodzi tu między innymi o nieznane dotąd jednostki (w tym potwory), które pełnią nie tylko rolę przeciwników, ale i sojuszników wspierających gracza w walce. Jedną z nich jest potężny smok, nie tylko chroniący Księżniczkę, ale również potrafiący razić wrogów kilkoma typami ognistych ataków. W dodatku pojawia się siedemdziesiąt nowych przedmiotów, pięćdziesiąt zdolności i umiejętności, a także trzynaście czarów. Gracz testuje nowe elementy w czasie przechodzenia siedmiu dodatkowych questów, stanowiących rozwinięcie historii znanej z Wojowniczej Księżniczki. Zapewniają one przynajmniej kilka godzin dodatkowej zabawy.

Bardzo interesującym dodatkiem jest również edytor kampanii. Narzędzie umożliwia kreację własnej fabuły, przy jednoczesnym określaniu wielu istotnych parametrów (liczby bohaterów i występujących przedmiotów, formy questów, a także kształtu oraz wielkości map).

Ostatnia modyfikacja 7 września 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

King's Bounty: Nowe Światy cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI King's Bounty: Nowe Światy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

King's Bounty: Nowe Światy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7