Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Brothers in Arms: Hell's Highway XBOX 360

Brothers in Arms: Hell's Highway to trzecia wersja rozwojowa znanej serii taktycznych strzelanin FPS. Podobnie jak poprzednie części, także Hell's Highway cofa graczy do 1944 roku, rzucając ich w wir najznamienitszych bitew II Wojny Światowej.

Akcji, FPP, FPS, II wojna światowa, multiplayer, strzelanki, wojenne, wojskowe.

Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-09-05 - 115275Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-09-05 - 115274Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-09-05 - 115273Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-09-05 - 115272Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-06-20 - 108756Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-06-20 - 108755Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2008-06-20 - 108754Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2007-08-23 - 87050Brothers in Arms: Hell's Highway - screen - 2007-08-23 - 87049

Gearbox Software | producent

Ubisoft | wydawca

Cenega S.A. | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Brothers in Arms: Hell's Highway | X360

23września2008

7listopada2008

premiera PL

Microsoft Xbox 360
Okładka Brothers in Arms: Hell's Highway (X360)
Brothers in Arms: Hell's Highway

Brothers in Arms: Hell's Highway to trzecia wersja rozwojowa znanej serii taktycznych strzelanin FPS. Podobnie jak poprzednie części, także Hell's Highway cofa graczy do 1944 roku, rzucając ich w wir najznamienitszych bitew II wojny światowej. W tym przypadku mamy okazję samodzielnie przekonać się o skali tragizmu jednej z najsłynniejszych operacji przeprowadzonych przez Aliantów – Market Garden. Głównymi postaciami najnowszej odsłony Brothers in Arms są znani z poprzednich części żołnierze, czyli Joe Hartsock oraz Matt Baker, przy czym przejmujemy kontrolę tylko nad tą drugą postacią.

Celem operacji Market Garden było przejęcie i utrzymanie mostów na Renie, co znacząco przyspieszyłoby postęp alianckich wojsk, a co za tym idzie – zakończenie wojny. Jak zapewne wiemy (bądź nie), plan ten, mimo początkowych sukcesów (opanowanie mostu Waal w holenderskiej miejscowości Nijmegen), zakończył się ogólnym niepowodzeniem (nigdy nie udało się zdobyć i utrzymać najważniejszego mostu na Renie, usytuowanego w mieście Arnhem), a biorąca w nim udział brytyjska 1 Dywizja Powietrznodesantowa (w skład której wchodziła także polska 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa) została okrążona i doszczętnie zniszczona przez niemiecką kontrofensywę. Nie powinniśmy jednak się tym specjalnie przejmować – wtedy Alianci nie mogli przecież liczyć na zaangażowanie i umiejętności graczy komputerowych.

Nasi bohaterowie zostali przydzieleni do jednostki rozpoznawczej i wysłani wprost na front. Dowodzimy maksymalnie trzema drużynami piechoty, a w zależności od przydzielonego nam zadania otrzymujemy wsparcie wyspecjalizowanych grup uderzeniowych, wyposażonych np. w karabiny maszynowe czy wyrzutnie niekierowanych rakiet przeciwpancernych (popularne M9 Bazooka). Oczywiście, tak rozszerzony wachlarz opcji taktycznych fundamentalnie zmienia sposób prowadzenia walki. Możemy na przykład nakazać grupie „moździerzowców” zasypanie nazistów pociskami odłamkowymi, albo wykorzystać sekcję karabinów maszynowych do prowadzenia ciągłego ostrzału pozycji adwersarza, znacząco ograniczając pole manewru wrogiej piechocie. Tak potężna broń posiada wielkie możliwości modyfikowania i zubażania elementów okolicznego krajobrazu – wszelkie żywopłoty, murki i palisady mogą zostać odstrzelone, rozerwane i unicestwione kilkoma celnymi strzałami z ww. uzbrojenia.

Naturalną konsekwencją zwiększenia liczby naszych podkomendnych było znaczące rozszerzenie obszarów, na których przychodzi nam ścierać się z nazistowską opozycją. Programiści mieli ułatwione zadanie, gdyż tereny operacji Market Garden były w 1944 roku intensywnie obserwowane i fotografowane przez lotnictwo zwiadowcze i szpiegowskie, wiele z tych materiałów zachowało się do dzisiaj. Na podstawie tychże fotografii z niemal stuprocentową dokładnością udało się odwzorować teren walk oraz przygotować zwiększone pola bitew aniżeli miało to miejsce w obu poprzednich częściach Brothers in Arms. Kardynalnie potęguje to swobodę działania, zarówno na szczeblu operacyjnym, jak i taktycznym. Dżentelmeni z Gearbox popracowali również nad optymalizacją kodu, skracając długość wczytywania się kolejnych mapek.

Kolejnym podrasowanym elementem najnowszej odsłony Brothers in Arms jest sztuczna inteligencja żołnierzy, tak sojuszników, jak i przeciwników. Wprowadzono kompletnie nowy, czterostopniowy system czujności żołdaków, aktywnie zmieniający się w zależności od nadanych rozkazów oraz aktualnej sytuacji na polu bitwy. Na najniższym stopniu czuwania ('relaxed state') podkomendni Bakera są raczej spokojni, trzymają broń na ramieniu i umilają sobie czas na konwersacjach, także z głównym bohaterem. Dla kontrastu, będący w podobnym stanie żołnierze niemieccy skupiają się raczej na czyszczeniu broni, doglądaniu ekwipunku czy jedzeniu. Następny poziom czujności (patrolowy) utrzymuje dzielnych wojaków w zadowalającej gotowości bojowej – żołnierze aktywnie lustrują otoczenie w poszukiwaniu wrogów, gotowi sprawnie otworzyć ogień w razie jakiegokolwiek zagrożenia. Kolejny stopień AI to 'ukrywanie się' (stealth) – pozostawieni w takim stanie piechociarze starają się pozostać zakamuflowani i zminimalizować ryzyko bycia wykrytym przez wroga. Ukrywający się sprzymierzeńcy zaczną strzelać tylko w trzech przypadkach: gdy zostaną ostrzelani, gdy dostaną rozkaz do ataku lub gdy sam gracz otworzy ogień. Ostatni, czwarty poziom czujności ('combat state') utrzymuje żołnierza w pełnej koncentracji i gotowości bojowej. Całość daje nam znacznie większą kontrolę nad podwładnymi, czyniąc całość znacznie bardziej intuicyjną.

Dużo czasu i energii poświęcono również przygotowaniom przerywników fabularnych. Tutaj także witamy nowy system, nazwany przez twórców Brotherhood Moments, w skrócie Bromos. Ma on za zadanie wyeksponować najciekawsze lub kluczowe dla fabuły momenty gry (przeżycia bohaterów, sposób na wyjście z dramatycznej sytuacji czy elementy humorystyczne), korzystając z różnego rodzaju technik (np. spowolnienia, zbliżenia itp.), które śmiało można nazwać “filmowymi”. Wszystko to ma na celu jeszcze lepsze i bardziej realistyczne ukazanie wojny, dobitne oddanie najsilniejszych przeżyć, jakie towarzyszą żołnierzom na polu bitwy, kiedy to niemal bez przerwy oscylują na cienkiej linii życia i śmierci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 189 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.6 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Brothers in Arms: Hell's Highway

Klasyfikacja PEGI Brothers in Arms: Hell's Highway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: Xbox Live

Brothers in Arms: Hell's Highway - przed premierą

Przed premierą 13 lipca 2006, 12:35

Co ciekawe, twórcy zapowiadają, że jeśli chodzi o realizm odtworzenia poszczególnych lokacji i sytuacji taktycznych, Hell’s Highway pobije na głowę zarówno Road to Hill 30 jak i Earned in Blood. Niespodzianka? Niewątpliwie – przecież przed premierą dwóch pierwszych części wciąż pokazywano wirtualne i rzeczywiste lokacje oraz budynki, które odtworzone zostały z niezwykłym pietyzmem. Zdjęcia lotnicze, rozmowy z mieszkańcami, świadectwa żołnierzy – czy można wyobrazić sobie coś jeszcze lepszego? Okazuje się, że tak – w trakcie lądowania w Normandii wywiad aliancki nie posiadał tylu danych, co w trakcie Market Garden. Jak ujawnił historycznym ignorantom Randy Pitchford, nad obszarem działań, przez cały miesiąc przed operacją, codziennie krążyły samoloty szpiegowskie. Chłopakom z Gearbox udało się dotrzeć do tych materiałów, a także filmów z przebiegu samej inwazji – każda jej godzina została przeanalizowana i odtworzona w Brothers in Arms: Hell’s Highway.

ostatnio oglądali:

Artur1707

M Kordas

wnuks

Komentarze Czytelników (45)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.07.2008 10:51
😊
odpowiedz
Dawid K.
29
Chorąży

Już się nie mogę doczekać! Dobrze że w kwietniu kupiłem sobie x-klocka, bo nie będę musiał męczyć mojego blaszaka (ostatnio w kość dał mu Crysis... musi sobie odpocząć :D). Gra zapowiada się wspaniale...

15.08.2008 23:16
👍
odpowiedz
zanonimizowany560239
0
Generał

Ta, a WP dało tej grze status pewnego rozczarowania roku 2008. Ale żałosny jest ten serwis.
A swoją drogą, nowy BiA będzie na pewno świetne.

27.08.2008 16:16
👍
odpowiedz
Barai
20
Pretorianin

PEWNEGO ROZCZAROWANIA???

Mnie rozczarowal wlasnie COD3 - pamietam serie jeszcze z pececiaka i teraz na Xa kupilem sobie coda3 (skusila mnie niska cena).

no niestety, grafa odpada od razu w porownaniu z tym, co pokazuja w BIA: HH. Oczywiscie wiem, ze ta gierka jest juz stara, ale na hells highway czekam jak na zmilowanie. taktyczna zabawa z niemiaszkami to jest to, co tygrysy lubia najbardziej :)

13.09.2008 12:30
😃
odpowiedz
klimate
14
Chorąży

Dobrze ze na 360tce tak pieknie i tak dobrze sie prezentuje ta gra... tylko ciekawe jak ze sterowaniem bo w końcu nie jest to prosty FPS typu CoD3 tylko Brothers in Arms.. nom zobaczymy.. czy ktoś juz grał w tą gre na 360tce?? jak tak to prosiłbym o opinie ok?? xD
Z góry dziex ppl xD

19.09.2008 12:44
odpowiedz
zanonimizowany534317
0
Pretorianin

Na x-360 też będzie w polskiej wersji ?? bo na ps3 będzie :)

24.09.2008 23:17
😊
odpowiedz
zanonimizowany569819
13
Senator

witam fanów BiA, czy ktoś już zamłócił w tą grę bo uwielbiam gry o tematyce wojennej i kto wie może bym se ją sprawił... był bym wdzięczny za małą relacje... z góry dziękuje!

27.09.2008 14:40
odpowiedz
kubiczewski
14
Legionista

no gra jest zajebista mowie wam wypas totalny siedze caly czas w nia mloce no gra obled nprawde :D

02.10.2008 16:16
odpowiedz
Rogal_cool
4
Junior

Gra niestety troche zawiodła moje oczekiwania. Single jest strasznie schematyczny i z czasem staje się nurzący. Grafika stoi na bardzo niskim poziomie jak na możliwości next-genów, choć akurat kwestia grafiki nie jest dla mnie tak istotna. AI przeciwników i ograniczenia na mapie są żenujące. Natomiast multiplayer w pewnym sensie ratuje sprawe. W pewnym sensie, gdyż nie spodoba się on graczom lubiącym szybką i efektowną jatke. Zmagania polegają na taktycznym podejściu do sprawy. Komunikacja między graczami jest tutaj niezbędna, ale granie w zgranej drużynie daje naprawde sporo satysfakcji i frajdy.

02.10.2008 19:01
👍
odpowiedz
GrizZzZzLi
41
Generał

Mnie tam grafa pasuje , jest super .
Podoba mi się ta rozgrywka , krycie się itp.
Wy wolelibyście grę w stylu RAMBO ( masz maszynówkę ze stoma nabojami i lecisz na wroga rozpieprzając ich w cholerę) , a tak pomyśleć to nie łaska ??

Gra jest dobra , podoba mi się realizm.

05.10.2008 15:40
odpowiedz
davkens
31
Feel The Pain!

Zgadzam się z przedmówcą...
To nie cod...Tu trzeba trochę pomyśleć :P
BTW: To jak to z tą polską wersją językową na x360??Będzie?

06.10.2008 13:27
odpowiedz
mynikk
18
Centurion

nie wie ktoś czy możnac grać w trybie kooperacji

08.10.2008 21:49
😐
odpowiedz
KuKiKaZ
20
Centurion

Gra średnia, grafika na przyzwoitym poziomie, nie zaskakuje, ale niema się czego doczepić.
Grałem w nią 4 godziny, i szczerze powiem, że dla mnie to nic ciekawego, chyba że byłby split-screen w offline to tak :)
Pozdrowienia :)

19.10.2008 02:31
👍
odpowiedz
yavorro
3
Legionista

Genialna gra! Trzyma klimat kompanii braci nawet jest pulkownik Sink :) , Bardzo dobrze rozwiazane sterowanie druzynami i wydawanie rozkazow jest i akcja i taktyka, bardzo polecam te gre

29.10.2008 11:09
odpowiedz
Koktajl Mrozacy Mozg
143
VR Evangelist

sredniak - obietnice nie spelnione, graficznie srednio, gameplay takie sobie. 7-/10

08.11.2008 23:23
😊
odpowiedz
karnisterniak
82
Konsul

Heh tak się naczytałem komentarzy , że nie wiem sam co napisać :)

Ja w związku z tym , że jestem trochę zacofany w grach z ostatnich lat i takie gry jak cod 3 czy Kompania Braci , Battlefield 1 i 2 i inne tego rodzaju z ostatnich kilku lat nie widziałem na oczy :D
Ostatnio przeszedłem Maxa Payna 2 - graficznie lepsza od jedynki jednak fabułą nie zaskakuje.

Więc jak zagrałem w tę grę (BIAHH) to nie mogę się teraz od niej oderwać. Zawsze marzyłem o takiej gierce, kiedyś grałem w Operation Flashpoint (już tamta gra dawała wiele radości) , ta jak dla mnie wymiata.

Sposób wydawania rozkazów jest banalny, no może po za tym że nie wiedziałem z początku jak użyć gościa z bazooką...do czasu aż przypadkiem wystrzelił :)

Jak wszystko i ta gra ma wady to pewne. Co do grafiki nie powiem nic bo nie znam tych starszych gierek więc ich nie przyrównam. Grałem niedawno w FarCry i tam grafa ładna ale troszkę zbyt cukierkowa :D A tu moim zdaniem jest klimat. Jednak do czego ja jako słaby znawca gier z nową grafa mogę sie przyczepić to co i rusz nudna wymiana ognia i brak zaskoczenia. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Podoba mi się to że mogę oddawać serie w kierunku wroga a on dzięki osłonie będzie twardo pruł we mnie. Mam tu na myśli to iż wróg zbyt rzadko próbuje zaskoczyć, co i rusz jakiś koleś się wyrwie i biegnie dookoła...lecz rzadko daleko dobiega. Raz mnie zaskoczył tylko jak wypadł z budynku do którego właśnie zaglądałem i zabiegł od tyłu ale po szybkim nawrocie o 180 stopni go zdjąłem :D
Oczywiście był to przypadek losowy , nie znaczy to że zawsze w tym miejscu będzie tak samo. Najczęściej siedzą na swych 4 literach i walą w nas gdy tylko wytkniemy nos.

Jedno mnie tylko zastanawia , gdyż bodajże w grze CoD 2 była podobna plansza ze cmentarzem, z tym że tam obchodziło się kościół chyba z prawej i szło dalej a tu... no nieco inaczej. Nie mam ju CoD2 bo bym przeszedł i sprawdził podobieństwo tych punktów.

Pozdrawiam fanów BIOHH i nie tylko :)

11.01.2009 19:06
odpowiedz
Walion
9
Legionista

Jest demo tej gry jak tak to może ktoś podać linka bo gierka wygląda fajnie :D

12.01.2009 20:50
odpowiedz
wala92
2
Junior

Brothers in Arms: Hell's Highway jest lebszy od Calla 5 czy gorszy???????

12.01.2009 23:11
👍
odpowiedz
GrizZzZzLi
41
Generał

Szkoda , że to powiem ale jest lepsza niestety , przynajmniej inteligencja , grafika ,fizyka i inne rzeczy stoją na wysokim poziomie.

15.01.2009 21:03
👍
odpowiedz
wala92
2
Junior

OK Dzięki A misji ile jest w Brothers in Arms: Hell's Highway ????????

15.01.2009 22:39
👍
odpowiedz
GrizZzZzLi
41
Generał

Nie wiem , ale jest na pewno dłuższa od Calla 5 o jakieś pół gry przynajmniej.

26.01.2009 12:47
odpowiedz
Conath
137
Senator

pytanko: da rade grac w kampanie na split-screenie? z gory dzieki za odpowiedz:)

17.02.2009 02:00
odpowiedz
MrFrost
78
Pretorianin

Jestem milo zasoczony BiA:HH. To nie jest typowy shooter. Czasami jest wiecej taktyki i myslenia , niz strzelania.Trzeba sie przyzwyczaic, bo gra jest bardzo stateczna.Porownanie z CoD czy MoH jest niewskazane, bo sa to rozne gry.BiA jest najbardziej przygnebiajaca gra o II WS jaka gralem. Postacie sa naprawde swietnie opisane i naprawde zalezy Ci na tym zeby przezyli. Jest tutaj wiele smutnych/tragicznych momentow, ktore tylko dowodza jaki to byl straszny czas w historii ludzkosci.

02.03.2009 18:28
👍
odpowiedz
Gorszy
5
Legionista

Fabuła: 10/10 | Grafika: 8.5/10 | Gameplay: 9/10 || Ocena: 9/10
Brothers in Arms Hell's Highway najlepsza częsć jaką udało się wyprodukować chłopakom z Gearbox'a. Fabuła jest znakomita, gdyby był to film napewno dostał by z 500 oscarów. Jeśli ktoś nie grał w dwie poprzednie części to niech się w komentach nie odzywa bo HH nie rozumie. Tylko seria BiA ukazuje prawdziwy dramat wojny, a nie bezmyślne strzelanie do niemców. Polecam tą grę bardzo gorąco, na pewno nie będziecie żałować.

18.07.2009 18:07
odpowiedz
zanonimizowany536838
18
Konsul

Aktualnie gram i polecam. Można się zżyć z głównym bohaterem, fabuła ciągnie gracza do przodu. Najlepszy FPS w jaki do tej pory grałem.

17.10.2009 18:03
odpowiedz
jarek987
12
Chorąży

Jak kazac żołnierzom strzelac z bazooki?

07.12.2009 18:59
👍
odpowiedz
Cj1995CJ
4
Junior

Ta gra jest bardzo fajna zagrałem sobie w demo na xboxie 360. Postarali sie!

18.12.2009 22:17
odpowiedz
packer12311
5
Legionista

Bardzo dobra gra! Panowie z Ubisoft'a naprawdę się postarali. Piękna grafika i może wciągnąć na długi czas. Przeszedłem na razie jakieś 30% i apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Gra dla tych, którzy lubią nie tylko sterować Baker'em, ale też grupą swoich żołnierzy.

10.01.2011 17:38
odpowiedz
zanonimizowany773744
1
Junior

Witam. Mam pewne bardzo ważne dla mnie pytanie: czy do gry Brothers in Arms: Hell's Highway Istnieje Axis/German Player Mod, taki jak do np. Call of Duty: World at War? Szukałem prawie wszędzie, ale nigdzie go nie znalazłem. Ewentualnie, gdyby takowy nie istniał, czy ktoś wie, jak można zrobić takiego moda i ewentualnie pomóc? Bardzo chciałbym posiadać takiego moda (mam na niego pewien pomysł). Proszę o szybką pomoc!

30.03.2011 16:58
odpowiedz
Anonim...Gal
6
Chorąży

Najlepsza gra w jaką grałem , ekstra grafika, fabuła najlepsza ze wszystkich strzelanin jakie znam [...] no i oczywiście bohaterowie można się z nimi zżyć na prawdę mocno. Pamiętam że w Road To Hill 30 kiedy Desola zginął prawie się popłakałem, tutaj tez to miało miejsce ;) Ogólnie to w tej grze wszystko jest "naj" nie znalazłem żadnych błędów. Popieram w pełni komentarz Packer12311 i MrFrost, czekam na następną część, polecam.

14.06.2017 10:49
odpowiedz
marcin2248
1
Junior

Mi niestety gra nie przypadła do gustu.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze