Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Holy Potatoes! A Weapon Shop?! iOS

Prosta gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej, w której zadaniem gracza jest zarządzanie tytułowym sklepem z bronią. W trakcie zabawy zatrudnia on pracowników i doskonali ich umiejętności, zdobywa nowe wyposażenie dla warsztatu oraz pozyskuje projekty kolejnych rodzajów oręża, które następnie trafiają do zaopatrujących się u niego herosów.

Symulacje, ekonomiczne, humorystyczne.

Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352638Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352637Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352636Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352635Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352634Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352633Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352632Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352631Holy Potatoes! A Weapon Shop?! - screen - 2017-08-11 - 352630

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Holy Potatoes! A Weapon Shop?! | iOS

3sierpnia2017

3sierpnia2017

App Store

Apple iOS
Okładka Holy Potatoes! A Weapon Shop?! (iOS)
Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Holy Potatoes! A Weapon Shop?! jest prostą grą symulacyjną z elementami strategii ekonomicznej, opracowaną przez niezależny zespół Daylight Studios; jej wydanie wzięła na swoje barki firma Daedalic Entertainment. Produkcja pojawiła się zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Fabuła

Akcja Holy Potatoes! A Weapon Shop?! toczy się w oryginalnym, fantastycznym świecie zamieszkałym przez ziemniaczane istoty. Gracz wciela się w zarządcę sklepu z bronią przekazanego mu przez dziadka, co wiąże się zarówno z koniecznością stawienia czoła rozmaitym problemom wynikającym z prowadzenia tego typu działalności, jak i z możliwością odniesienia mniej lub bardziej spektakularnych sukcesów.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział, grając w wydane na platformie Apple iOS Holy Potatoes! A Weapon Shop?!, obserwujemy z widoku izometrycznego. Prowadzony przez nas sklep świadczy usługi dla bohaterów, którzy przed wyruszeniem w drogę muszą się zaopatrzyć w konkretną broń – w trakcie zmagań przychodzi nam obsługiwać ponad siedemdziesięciu śmiałków (wśród nich pojawia się dziesięć postaci znanych ze współczesnej popkultury), dla których tworzymy ponad dwieście rodzajów broni (mowa między innymi o mieczach, toporach, shurikenach, a nawet karabinach i działach).

Oczywiście nie od razu mamy dostęp do projektów wszystkich typów oręża. W toku zmagań musimy doskonalić umiejętności trzydziestu zatrudnianych przez nas kowali, co pozwala na realizację coraz bardziej skomplikowanych zleceń (w tym specjalnych, pozyskiwanych od legendarnych bohaterów). Jakby tego było mało, konieczne jest również zadbanie o odpowiednie wyposażenie naszego warsztatu (następnie można je modyfikować, zwiększając jego możliwości). Jak nietrudno się domyślić, dokonanie tego wszystkiego wymaga wydania określonej sumy pieniędzy, które zarabiamy poprzez handel.

Pewnym urozmaiceniem są także losowe wydarzenia, w jakich bierzemy udział. Gra premiuje przy tym badanie zakamarków oddanego w nasze ręce świata (gdzie znajdziemy cenne materiały, relikty i zaklęcia). Warto także zapracować sobie na zaufanie herosów, którzy od czasu do czasu dzielą się z nami swoimi niezwykłymi przeżyciami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Holy Potatoes! A Weapon Shop?! cieszy oko za sprawą kreskówkowej stylistyki. Mocną stroną gry jest także soundtrack skomponowany przez Kimurę Masahiko – autora ścieżki dźwiękowej do serii Suikoden i Castlevania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Wymagania wiekowe Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz