Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Holy Potatoes! - seria gier

Holy Potatoes! I'm A Hero?!
Holy Potatoes! I'm A Hero?!

RPG 2022

Piąta odsłona humorystycznego cyklu zespołu Daylight Studios, tym razem w konwencji RPG akcji w klimatach fantasy. W Holy Potatoes! I'm A Hero?! jako początkujący ziemniaczany bohater walczymy z potworami i ratujemy mieszkańców zrujnowanej Wioski.

PC

Holy Potatoes! A Spy Story?!
Holy Potatoes! A Spy Story?!

Strategiczne 7 listopada 2018

Szpiegowska gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad tajną organizacją zrzeszającą ziemniaczanych szpiegów. W trakcie zabawy zajmujemy się werbunkiem kartoflanych agentów i rozwojem ich umiejętności, a także posyłaniem ich na coraz trudniejsze misje.

PCiOS

Holy Potatoes! What the Hell?!
Holy Potatoes! What the Hell?!

Symulacje 13 października 2017

Kolejna gra niezależnego zespołu Daylight Studios. Tym razem wcielamy się w kucharza, pracującego w… zaświatach zamieszkiwanych przez kartofle. Będziemy sortowali grzeszników i pozyskiwali z nich składniki do niesamowitych dań – wszystko, by zaspokoić głodnych bogów kartoflanego panteonu.

PCPS4Switch

Holy Potatoes! We're in Space?!
Holy Potatoes! We're in Space?!

Przygodowe 14 lutego 2017

Niezależna gra zespołu Daylight Studios (twórcy Holy Potatoes! A Weapon Shop?!), łącząca cechy przygodówek, produkcji typu roguelike oraz strategii. Głównymi bohaterkami Holy Potatoes! We're in Space?! są Cassie i Fay. Dziewczyny wyruszają na podbój wszechświata celem odnalezienia zaginionego dziadka, Jijiego, porwanego przez nikczemną federację Eclipse. Przygodę doprawiono solidną dawką specyficznego humoru, ujawniającego się nie tylko w ogólnej stylistyce gry i konstrukcji świata, lecz także w dialogach. W Holy Potatoes! We're in Space?! przemierzamy generowany losowo wszechświat, zamieszkany przez rozmaite, warzywne istoty. W trakcie zabawy odwiedzamy szereg zróżnicowanych planet, mogących stanowić źródło przydatnych surowców, dzięki którym ulepszamy nasz statek i broń przydatną w walce z coraz potężniejszymi przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do zwycięstwa jest obranie odpowiedniej taktyki i posiadanie wystarczająco mocnego arsenału. Dopełnienie całości stanowi mechanika zarządzania statkiem i jego załogą.

PCPS4SwitchiOS

Holy Potatoes! A Weapon Shop?!
Holy Potatoes! A Weapon Shop?!

Symulacje 13 lipca 2015

Prosta gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej, w której zadaniem gracza jest zarządzanie tytułowym sklepem z bronią. W trakcie zabawy zatrudnia on pracowników i doskonali ich umiejętności, zdobywa nowe wyposażenie dla warsztatu oraz pozyskuje projekty kolejnych rodzajów oręża, które następnie trafiają do zaopatrujących się u niego herosów.

PCPS4SwitchANDiOS