Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Suikoden - seria gier

Suikoden Tierkreis
Suikoden Tierkreis

RPG 18 grudnia 2008

Kolejna odsłona popularnej serii RPG-ów. Przejmujemy kontrolę nad członkami Gwiazdy Przeznaczenia, przemierzając magiczną krainę, rozwiązując questy i pokonując przeciwników.

NDS

Suikoden V
Suikoden V

RPG 21 marca 2006

Suikoden V to kolejna część uznanej na całym świecie serii gier RPG. Pozycja ta jest dziełem projektantów ze studia Konami, na czele z niezastąpionym Junko Kawano.

PS2

Suikoden Tactics
Suikoden Tactics

RPG 8 listopada 2005

Rhapsodia jest grą, zaliczającą się do znanej marki Suikoden, istniejącej w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości od 1995 roku. Omawiana pozycja nie należy jednak ani do głównej linii produktów, zwanej z japońska Genso Suikoden, ani do pobocznej serii Genso Suikogaiden.

PS2

Suikoden IV
Suikoden IV

RPG 11 stycznia 2005

Klasyczny RPG, charakteryzujący się misterną fabułą, widowiskowymi pojedynkami oraz imponującym rozmachem. Akcja rozgrywa się 150 lat wcześniej, niżeli w pierwszej części Suikodena i nawiązuje do tajemniczych oraz magicznych Rune of Punishment. Stwórz drużynę i wyrusz na kolejną przygodę.

PS2

Suikoden III
Suikoden III

RPG 24 października 2002

Trzecia część jednego z bardziej znanych japońskich RPG-ów. Po raz kolejny wyruszamy w niebezpieczną przygodę, przyłączając do drużyny nowe postaci i staczając pojedynki z różnorakimi potworami.

PS2

Suikoden II
Suikoden II

RPG 17 grudnia 1998

Druga część serii japońskich RPG, która wyróżnia się liczbą dostępnych bohaterów do przyłączenia oraz trudną, poruszającą m.in. problemy niewolnictwa i tyranii, historią. Suikoden II jest uznawany za jeden najlepszych reprezentantów gatunku wszech czasów.

PS1

Suikoden
Suikoden

RPG 15 grudnia 1995

Japoński RPG stworzony przez Konami, w którym charakterystyczne mechaniki gatunku zostały wymieszane z nowatorskimi elementami. Produkcja opowiada o losach młodego chłopaka, który na skutek zbiegu okoliczności dołącza do rebeliantów i wkrótce staje na czele sił mogących oswobodzić imperium z rąk tyranów.

PS1