Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2022, 10:45

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kochana marka powraca, Suikoden otrzyma remaster

Zapowiedzianym niedawno przez firmę Konami powrotem „marki kochanej na całym świecie” okazała się zapowiedź odświeżonej wersji gier z kultowej serii Suikoden. Doszło do niej w czasie tegorocznych targów Tokyo Game Show.

Źródło obrazka: YouTube, Konami.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Konami na tegorocznych targach Tokyo Game Show zaprezentuje produkcję, która będzie stanowić powrót „marki kochanej na całym świecie”. Tajemnicza zapowiedź niemal natychmiast dała początek fali spekulacji, o jakie tytuły może chodzić. Najwięcej typów dotyczyło Metal Gear Solid i kolejnego Silent Hill. Okazało się, że nie jest to żadna z owych produkcji. Na TGS doczekaliśmy się bowiem zapowiedzi Suikoden I&II HD Remaster.

Suikoden „marką kochaną na całym świecie”

Suikoden I&II HD Remaster Gate Rune and Dunan Unification Wars – bo tak brzmi pełna nazwa nadchodzącej gry – będzie zawierać odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon serii, zapoczątkowanej w 1995 roku na konsoli PlayStation. Całość dostępna będzie na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One (a także prawdopodobnie PlayStation 5 i Xbox S/X dzięki wstecznej kompatybilności) i Nintendo Switch. Z oficjalnych informacji wynika, że gra zadebiutuje w 2023 roku. Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery.

Jakie zmiany w remasterze?

Oprócz poprawionej oprawy audiowizualnej Konami zapowiedziało również, że dzieło zaoferuje odświeżone efekty, które „tchną nowe życie” w animacje. Ponadto japoński deweloper dodał do obu gier opcję autozapisu, możliwość przewijania bitew oraz dziennik rozmów. Więcej informacji znajdziecie w zakładce gry na Steamie.

Suikoden I&II HD Remaster – minimalne wymagania sprzętowe

  1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-4440
  3. Pamięć: 8 GB RAM
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 1050
  5. DirectX: Wersja 11
  6. Miejsce na dysku: 16 GB

Wszystkie powyższe informacje uświetnił zwiastun Suikoden I&II HD Remaster. Możecie go zobaczyć poniżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

E3 2021