Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2022, 09:36

autor: Adrian Werner

Wydawca MGS i Silent Hill ogłosi coś ciekawego, plany są ambitne

Firma Konami ogłosiła, że na targach TGS zapowie nowy projekt z popularnej marki. Według plotek chodzi o remastery trzech pierwszych odsłon serii Metal Gear Solid.

Firma Konami postanowiła podkręcić atmosferę przed tegoroczną edycją targów Tokyo Game Show, zapowiadając, że ujawni podczas imprezy nową odsłonę „kochanej na całym świecie marki”.

  1. Wydawca nie podał żadnych konkretów odnośnie tego projektu.
  2. Serwis VGC ostrzega fanów, aby nie robili sobie zbyt dużych nadziei, gdyż według jego źródeł ma to być mniejsza produkcja, a nie nowa, wysokobudżetowa odsłona klasycznego cyklu.
  3. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się kolekcja zawierająca zremasterowane wersje Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Plotki o takim projekcie pojawiły się wczoraj.
  4. Według tych doniesień kolekcja wyjdzie na konsole oraz na PC (w tym na Steam). Każdą grę z zestawu będzie można kupić oddzielnie, ale nabycie wszystkich trzech dodatkowo zapewni dostęp do Metal Gear oraz Metal Gear 2 w wersjach bazujących na pierwowzorach opracowanych z myślą o komputerach MSX.

Warto dodać, że według wiarygodnych plotek Konami ma w planach również kilka dużych projektów. Wśród nich jest remake Metal Gear Solid 3, remake Silent Hill 2 (nad którym ma pracować polskie studio Bloober Team) oraz epizodyczna przygodówka osadzona w uniwersum Silent Hill powstająca we współpracy z firmą Annapurna Interactive. Tych bardziej ambitnych projektów nie zobaczymy jednak na japońskich targach, gdyż Konami chce je zapowiedzieć na bardziej międzynarodowej imprezie, takiej jak PlayStation State of Play czy The Game Awards.

  1. Konami – strona oficjalna

Tokyo Game Show 2022

Tegoroczne targi TGS odbędą się w dniach 15-18 września. Po dłuższej nieobecności na tokijskie hale powróci firma Microsoft.Jej prezentacja odbędzie się pierwszego dnia imprezy i ma się skoncentrować na produkcjach dopasowanych do gustu azjatyckich graczy.