Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

H1Z1 XBOX ONE

H1Z1: King of the Kill

Rozgrywająca się w realiach epidemii zombie strzelanina MMO z elementami survivalu. Tytuł stanowi jedną z dwóch alternatywnych wersji survivalowego sandboksa, znanego wcześniej pod nazwą H1Z1 i w odróżnieniu od pierwotnej koncepcji tejże gry skupia się w szczególności na dynamicznej akcji oraz rywalizacji graczy w trybie PvP.

Akcji, Battle Royale, FPP, FPS, MMO, postapokalipsa, PvP, strzelanki, survival, TPP, TPS, zombie.

H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316129H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316128H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316127H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316126H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316125H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316124

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry H1Z1 | XONE

Prace nad grą H1Z1 na XONE zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft XBOX ONE
Okładka H1Z1 (XONE)
H1Z1

H1Z1: King of the Kill to nastawiona na rywalizację w trybie PvP strzelanina MMO z elementami survivalu, rozgrywająca się w realiach epidemii zombie. Wydana na platformie Xbox One i opracowana przez ekipę studia Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment) produkcja jest jedną z dwu alternatywnych wersji survivalowego sandboksa, znanego wcześniej pod nazwą H1Z1, który przez ponad rok dystrybuowany był na platformie Steam w ramach tzw. wczesnego dostępu i w tym czasie zyskał spore grono zwolenników.

W ramach kolejnych aktualizacji, wprowadzających do rozgrywki m.in. tryb rywalizacji PvP o nazwie Battle Royale, deweloperzy odnotowali wyraźny podział graczy na dwie grupy, gustujące w dwóch odrębnych aspektach rozgrywki. W związku z tym postanowiono podzielić finalny produkt na dwie niezależne gry, rozwijane przez osobne zespoły deweloperskie. W odróżnieniu od H1Z1: Just Survivekoncentrującej się na aspekcie eksploracyjnym i survivalowym (a więc pierwotnej esencji H1Z1), opisywana produkcja skupia się bardziej na akcji oraz czystej rywalizacji graczy, uzupełnionej pewnymi elementami survivalu.

Fabuła

Fabuła H1Z1: King of the Kill osadzona została w świecie znanym z pierwotnej wersji H1Z1 tzn. na terenie bliżej nieokreślonego miasteczka w Stanach Zjednoczonych oraz na jego rozległych rubieżach. Akcja gry zaczyna się kilkanaście lat po wykryciu tytułowego wirusa, który zamienił większość populacji w krwiożercze zombie. Ci, którzy przetrwali apokalipsę zmuszeni są zarówno do nieustannej walki z hordami żywych trupów, jak i ciągłego poszukiwania mocno ograniczonych zasobów, niezbędnych do przeżycia w nieprzyjaznym środowisku. Jak łatwo się domyśleć, to właśnie owe zasoby stanowią też główny powód niekończącej się rywalizacji pomiędzy graczami.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w H1Z1: King of the Kill w dość wyraźny sposób odbiega od pierwotnej koncepcji H1Z1 (rozwiniętej finalnie w H1Z1: Just Survive). Mamy więc do czynienia z utrzymaną w podobnym klimacie grą MMO, która jednak w odróżnieniu od pierwowzoru nie koncentruje się na eksploracji, poszukiwaniu zasobów i współpracy graczy w konfrontacji z zastępami zombie. I choć całość korzysta z wielu rozwiązań poprzedniczki, takich jak otwarty świat, podobna mechanika poruszania się oraz walki, to kładzie jednocześnie szczególny nacisk na znacznie szybszą i dynamiczniejszą akcję oraz rywalizację graczy w jednym z kilku dostępnych trybów PvP, na czele ze znanym z H1Z1 trybem Battle Royale. Podczas rozgrywki pojawiają się także elementy survivalowe: przed rozpoczęciem zmagań gracze otrzymują trochę czasu na zebranie surowców i wytworzenie sprzętu, za pomocą którego będą następnie walczyć z przeciwnikami. W przeciwieństwie do gry macierzystej, elementy te zostały jednak zepchnięte na margines.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie Xbox One gra H1Z1: King of the Kill – podobnie jak bliźniacza H1Z1: Just Survive (oraz pierwotna wersja H1Z1) wykorzystuje możliwości autorskiego silnika Forgelight, napędzającego też m.in. takie produkcje, jak PlanetSide 2, Landmark i EverQuest Next. I choć pierwotnie oba tytuły bazowały na tych samych elementach, modelach, animacjach itp. z czasem każdy z nich wzbogacił się o swoje własne unikalne cechy, za których tworzenie i rozwijanie odpowiadały dwa niezależne zespoły deweloperskie.

Dodatkowe informacje

Mimo że przed oficjalnym podziałem H1Z1 na dwie niezależne produkcje, spora część osób grających w wersję „early access” posiadała już liczny ekwipunek – w tym ten zakupiony za realną gotówkę dzięki obecnym w grze mikropłatnościom – twórcy ze studia Daybreak Game Company zadbali o to, aby cała operacja odbyła się bez uszczerbku dla graczy. Wszyscy posiadający w swojej bibliotece Steam pierwotną wersję H1Z1, w dniu 17 lutego 2016 roku otrzymali bezpłatnie zarówno H1Z1: King of the Kill, jak i H1Z1: Just Survive. Jednocześnie posiadany przez graczy ekwipunek został zdublowany i przeniesiony bez zmian do obu ww. gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe H1Z1

18+

H1Z1 od dziś jest grą free-to-play
H1Z1 od dziś jest grą free-to-play

wiadomość8 marca 2018

Studio Daybreak Game Company postanowiło przenieść do tej pory płatną grę H1Z1 na model biznesowy free-to-play. Produkcję możecie pobrać za darmo ze Steama.

H1Z1 - premierowy patch i tryb Auto Royale
H1Z1 - premierowy patch i tryb Auto Royale

wiadomość1 marca 2018

H1Z1 (King of the Kill) oficjalnie opuściło wczesny dostęp Steam. Z tej okazji twórcy ze studia Daybreak Game Company wprowadzili do swojej niegdyś przebojowej strzelanki sieciowej nowy tryb, Auto Royale, skupiający się na drużynowej rozwałce w samochodach. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC.

H1Z1 straciło ponad 90% graczy od lipca
H1Z1 straciło ponad 90% graczy od lipca

wiadomość20 lutego 2018

Spada liczba graczy w H1Z1 (dawniej King of the Kill). Od lipca 2017 roku baza osób bawiących się w grze battle royale studia Daybreak Game Company skurczyła się aż o 91%. Niewiele wskazuje na to, by ta tendencja miała się wkrótce odwrócić.

H1Z1 - dziś startuje darmowy tydzień z grą
H1Z1 - dziś startuje darmowy tydzień z grą

wiadomość14 grudnia 2017

Dziś wieczorem rozpocznie się darmowy tydzień z grą battle royale H1Z1 (do niedawna King of the Kill). Ponadto studio Daybreak Game Company będzie sprzedawać tytuł w mocno obniżonej cenie.

Gwint przechodzi do etapu publicznej bety - Sieciowe Wieści (26/05/2017)
Gwint przechodzi do etapu publicznej bety - Sieciowe Wieści (26/05/2017)

wiadomość26 maja 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o publicznych beta-testach gier Gwint i Worlds Adrift, prawdopodobnym zakończeniu fazy Early Access gry Rust, rocznicowym evencie w Overwatch oraz sporej aktualizacji gry H1Z1: King of the Kill. Zapraszamy!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz