Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

H1Z1 XBOX ONE

Multiplayerowa strzelanina oparta na zasadach battle royale, za której opracowaniem stoi studio Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment). H1Z1 stanowi jedną z dwóch alternatywnych wersji survivalowego sandboksa znanego wcześniej pod tym samym tytułem, którego esencja ostatecznie została zawarta w grze Just Survive (pierwotnie H1Z1: Just Survive).

Akcji, Battle Royale, MMO, multiplayer, postapokalipsa, PvP, strzelanki, TPP, TPS, zagraj za darmo, zombie.

H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316129H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316128H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316127H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316126H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316125H1Z1 - screen - 2016-02-18 - 316124

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry H1Z1 | XONE

Prace nad grą H1Z1 na XONE zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft XBOX ONE
Okładka H1Z1 (XONE)
H1Z1

H1Z1 to multiplayerowa strzelanina, oparta na zasadach battle royale, za której opracowaniem stoi studio Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment). Gra pojawiła się między innymi na platformie Xbox One, gdzie jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

H1Z1 wyewoluowało z survivalowego sandboksa pod tym samym tytułem, który w ramach kolejnych aktualizacji doczekał się między innymi rozszerzenia o tryb PvP. Kiedy deweloperzy odnotowali wyraźny podział graczy na dwie grupy gustujące w odrębnych aspektach rozgrywki, postanowili podzielić finalny produkt na dwa niezależne projekty rozwijane przez osobne zespoły. W rezultacie pierwotna esencja H1Z1 została zachowana w grze Just Survive (wcześniej H1Z1: Just Survive), z kolei opisywaną tutaj pozycję (znaną pierwotnie pod nazwą H1Z1: King of the Kill) poświęcono w całości multiplayerowej rywalizacji.

Fabuła

Akcja H1Z1 toczy się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której Ziemia została opanowana przez tytułowego wirusa. W ciągu kilkunastu lat większość populacji zmieniła się w krwiożercze zombie. Ci, którym udało się przetrwać, muszą nie tylko walczyć o przetrwanie z hordami żywych trupów, lecz także rywalizować między sobą o dostęp do mocno ograniczonych zasobów.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformie Xbox One H1Z1 akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W zmaganiach bierze udział maksymalnie stu pięćdziesięciu graczy, którzy mogą działać w pojedynkę lub tworzyć dwu- albo pięcioosobowe drużyny; zwycięstwo przypada śmiałkowi lub zespołowi, który jako ostatni utrzyma się przy życiu.

Podobnie jak w innych grach opartych na zasadach battle royale, zabawę rozpoczynamy od skoku ze spadochronem, zakończonym lądowaniem na rozległej mapie. Nim jednak przystąpimy do walki o zwycięstwo, musimy rozejrzeć się za specjalnymi skrzyniami, w których ukryto broń palną, pancerze zwiększające odporność na obrażenia i inne przydatne przedmioty. Dodatkowo w wersji na komputery osobiste deweloperzy zaimplementowali prosty system craftingu, pozwalający na wytwarzanie sprzętu w oparciu o pozyskane surowce. Eksplorację ułatwia możliwość skorzystania z rozmaitych środków transportu.

W pecetowej wersji gry samochodom poświęcono nawet odrębny tryb rozgrywki, zwany Auto Royale, gdzie naszym zadaniem w dalszym ciągu jest eliminacja przeciwników. Adwersarzy posyłamy do piachu, zastawiając na nich pułapki czy współpracując z innymi graczami, ostrzeliwującymi ich z okien auta. Nasze szanse na zwycięstwo zwiększają rozrzucone po mapie power-upy. W przypadku tego modułu w zmaganiach bierze udział sto dwadzieścia osób podzielonych na trzydzieści drużyn.

W obu wariantach zabawy tempo rozgrywki dodatkowo potęguje fakt, że za sprawą kurczącego się pierścienia trującego gazu obszar gry nieustannie ulega zmniejszeniu; dzięki temu z każdą minutą wzrasta prawdopodobieństwo bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem.

Kwestie techniczne

H1Z1 działa w oparciu o autorski engine Forgelight, który napędza między innymi PlanetSide 2. Konsolowa edycja gry wykorzystuje możliwości PlayStation 4 Pro – na mocniejszej wersji sprzętu Sony produkcja działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Pozostałe

Przed oficjalnym podziałem H1Z1 na dwie niezależne produkcje spora część osób grających w pecetową wersję early access posiadała już liczny ekwipunek (w tym ten zakupiony za realną gotówkę, dzięki obecnym w grze mikropłatnościom). Twórcy ze studia Daybreak Game Company zadbali więc o to, aby cała operacja odbyła się bez uszczerbku dla graczy. Wszyscy posiadający w swojej bibliotece Steam pierwotną wersję H1Z1, 17 lutego 2016 roku otrzymali bezpłatnie zarówno H1Z1: King of the Kill, jak i H1Z1: Just Survive. Jednocześnie odblokowane wyposażenie zostało zdublowane i przeniesione bez zmian do obu wyżej wymienionych gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.7 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe H1Z1

18+

1,5 mln graczy w H1Z1: Battle Royale na PS4, wydarzenie Ghillie Crossing w PUBG i inne wieści
1,5 mln graczy w H1Z1: Battle Royale na PS4, wydarzenie Ghillie Crossing w PUBG i inne wieści

wiadomość25 maja 2018

Dziś piszemy o ogromnym zainteresowaniu H1Z1: Battle Royale na konsoli PS4, nowym czasowym wydarzeniu w PUBG, zablokowaniu przez Apple aplikacji Steam Link na iOS oraz darmowym DLC Rum Runner’s Pack do Pillars of Eternity 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

H1Z1: Battle Royale przeżywa drugą młodość na PS4
H1Z1: Battle Royale przeżywa drugą młodość na PS4

wiadomość23 maja 2018

Wczoraj ruszyła otwarta beta H1Z1 na konsoli PlayStation 4 i możemy mówić o sporym sukcesie studia Daybreak Game Company. Statystki pokazują bowiem, że w rozgrywce brało już udział ponad 200 tysięcy użytkowników jednocześnie.

Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści
Tajemnicze meteoryty w Fortnite, problemy twórców H1Z1 i inne wieści

wiadomość27 kwietnia 2018

Dziś piszemy o ciekawej zapowiedzi nowości w grze Fortnite: Battle Royale, zwolnieniach w Daybreak Game Company (ponoć przez powiązanie firmy z rosyjskim kapitałem w USA), zatrudnieniu Jima Kellera w firmie Intel i nadchodzącym darmowym weekendzie z For Honor. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

H1Z1 zmierza na PlayStation 4 jako gra free-to-play
H1Z1 zmierza na PlayStation 4 jako gra free-to-play

wiadomość24 kwietnia 2018

Ekipa Daybreak Game Company ujawniła, że H1Z1 zmierza na PlayStation 4. Produkcja będzie dystrybuowana w modelu free-to-play, a jej premierę poprzedzą dwie fazy beta-testów.

H1Z1 od dziś jest grą free-to-play
H1Z1 od dziś jest grą free-to-play

wiadomość8 marca 2018

Studio Daybreak Game Company postanowiło przenieść do tej pory płatną grę H1Z1 na model biznesowy free-to-play. Produkcję możecie pobrać za darmo ze Steama.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz