Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Resident Evil 4: Mobile Edition Android

Mobilna edycja czwartej części kultowego cyklu survival horrorów firmy Capcom. Fabuła gry pokrywa się z wydarzeniami, ukazanymi w grze macierzystej, a gracze wcielają się w postać Leona S. Kennedy'ego, którego zadaniem jest odnalezienie porwanej córki prezydenta. Kampania fabularna podzielona jest na 12 rozdziałów. W grze dostępny jest także survivalowy tryb Mercenaries.

Przygodowe, elementy logiczne, horror, przygodowe gry akcji, Resident Evil, survival horror, TPP, zombie.

Ideaworks | producent

Capcom | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Resident Evil 4: Mobile Edition | AND

24kwietnia2013

24kwietnia2013

Google Play

Android
Okładka Resident Evil 4: Mobile Edition (AND)
Resident Evil 4: Mobile Edition

Resident Evil 4: Mobile Edition to specjalna wersja czwartej części kultowego cyklu survival horrorów firmy Capcom, dedykowana użytkownikom platform mobilnych. Wersja na urządzenia z systemem Android ukazała się 2 i pół roku po premierze iOS-owej. Oficjalnie gra dostępna jest jednak wyłącznie na rynku azjatyckim oraz na platformie Samsung Apps, dedykowanej posiadaczom smartfonów i tabletów firmy Samsung.

W Resident Evil 4 wcielamy się w postać znanego z drugiej części serii Leona S. Kennedy’ego. Początkujący policjant z Resident Evil 2, w nowej odsłonie cyklu przeobraża się w rządowego agenta do zadań specjalnych, którego misją jest odnalezienie i uwolnienie córki prezydenta, która zaginęła podczas podróży po Europie. Trop prowadzi naszego bohatera do pewnej ponurej wioski w Hiszpanii, gdzie władzę sprawuje mroczna sekta, a mieszkańcy zarażeni są tajemniczym pasożytem, zwanym „las plagas”. W trakcie swojej misji Leon będzie więc musiał stawić czoła krwiożerczym mutantom oraz innym wymagającym przeciwnikom, na czele z charyzmatycznym przywódcą sekty – niejakim Osmundem Sandlerem.

Fabuła Resident Evil 4: Mobile Edition w znacznej części pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w macierzystej wersji gry, znanej z pecetów oraz konsol. W porównaniu do pierwowzoru, gdzie bohater w sposób płynny przemieszczał się pomiędzy lokacjami, rozgrywka podzielona została na 12 odrębnych rozdziałów, w które wprowadzają nas kolejne scenki przerywnikowe. Akcję obserwujemy z typowej dla cyklu perspektywy trzecioosobowej, a Leon ma do dyspozycji podobne możliwości walki (broń palna bądź nóż). Podobnie jak w pełnoprawnej odsłonie gry, podczas zabawy spotykamy też handlarzy, u których za zdobywaną w toku rozgrywki gotówkę możemy zaopatrzyć się w nowe bronie oraz przydatne elementy ekwipunku.

Oprócz głównego wątku fabularnego, Resident Evil 4 na urządzeniach z systemem Android zawiera także tryb Mercenaries, w którym walczymy o przetrwanie na 24 dedykowanych poziomach, a naszym zadaniem jest zlikwidowanie jak największej ilości przeciwników w wyznaczonym czasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 36 ocen czytelników.

Gry podobne do Resident Evil 4: Mobile Edition

Wymagania wiekowe Resident Evil 4: Mobile Edition

12+

Wymagania sprzętowe: Smartfony i tablety firmy Samsung

Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4
Gry Resident Evil 4, 5 i 6 trafią na konsole Xbox One i PlayStation 4

wiadomość25 lutego 2016

Capcom opublikuje czwartą, piątą i szóstą odsłonę serii Resident Evil na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi Resident Evil 6, który zadebiutuje 29 marca. Wcześniejsze części cyklu pojawią się w sklepach latem i jesienią tego roku.

Resident Evil 4 nigdy nie było ładniejsze (mod Resident Evil 4 HD Project)
Resident Evil 4 nigdy nie było ładniejsze (mod Resident Evil 4 HD Project)

wiadomość29 grudnia 2014

PC-towa wersja gry Resident Evil 4 otrzymała pierwszą część modyfikacji Resident Evil 4 HD Project, która w znacznym stopniu ulepsza tekstury w wiosce. W późniejszym czasie moderzy poprawią wygląd pozostałych lokacji, postaci, broni i przedmiotów.

Resident Evil – od A do Z
Resident Evil – od A do Z

wiadomość19 marca 2012

Na bieżący rok zaplanowano aż trzy premiery gier należących do marki Resident Evil. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić Wam jej genezę, wyjaśnić dlaczego znacznie przyczyniła się do rozwoju gier wideo, a także zaprezentować szereg ciekawostek i z nią związanych.

Wysoka cena odświeżonych wersji Resident Evil 4 i Code: Veronica X

wiadomość28 lipca 2011

Poznaliśmy oficjalne ceny odświeżonych wersji Resident Evil 4 i Resident Evil Code: Veronica X. Oba tytuły we wrześniu zostaną udostępnione na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live.

Wieści ze świata (Monkey Island, People Can Fly, Resident Evil) 11/07/11

wiadomość11 lipca 2011

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" poświęcamy czas studiu People Can Fly, wznowieniom Resident Evil, a także grze WWE Brawl - wrestlingowi z przymrużeniem oka.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz