Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 14 listopada 2018, 10:09

autor: Aquma

Premiera Fallout 76

Serwery Fallout 76 – kooperacyjnej strzelanki z elementami RPG i gier typu survival od studia Bethesda – zostały otwarte. Doszło do tego kilka godzin wcześniej, niż pierwotnie planowano.

Fallout 76 jest już dostępny. - Premiera Fallout 76 - wiadomość - 2018-11-15
Fallout 76 jest już dostępny.

FALLOUT 76 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: strzelanka kooperacyjna / survival
  4. Platformy: PS4, Xbox One, PC
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Fallout 76 jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Do premiery doszło kilka godzin wcześniej niż pierwotnie zakładano – niektórzy gracze donosili o udanych próbach logowania już wczoraj, około godziny 17:00. Po uruchomieniu produkcja raczyła nas co prawda komunikatem informującym o konieczności oczekiwania na premierę, jednak wystarczyło chwilę poczekać, by otrzymać możliwość kliknięcia przycisku „Play” i rozpoczęcia zabawy.

Gracze, którzy chcą rozpocząć eksplorację pustkowia zniszczonego bombami atomowymi – a równocześnie posiadają karty graficzne firmy Nvidia – powinni też rozpatrzyć ściągnięcie udostępnionego właśnie, nowego pakietu sterowników, oznaczonego numerem 416.94. Drivery poprawiają wydajność m.in. w omawianym tytule (a także Battlefieldzie V czy Hitmanie 2). Paczka jest dostępna pod tym adresem.

Fallout 76 to najnowsza odsłona cyklu z korzeniami sięgającymi 1997 roku. W odróżnieniu od poprzednich części (będących pełnoprawnymi grami RPG), mamy jednak do czynienia z kooperacyjną strzelanką z elementami rozwoju postaci i szeregiem mechanik kojarzonych z grami survivalowymi pokroju Rust czy ARK: Survival Evolved. Tytuł wzbudził spore kontrowersje – zarówno w związku z niektórymi pomysłami twórców (np. brakiem NPC), jak i niepokojącym stanem, w jakim znajdował się na kilka tygodni przed premierą.

Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami). Pecetowcy powinni pamiętać, że produkcja została wydana wyłącznie za pośrednictwem platformy Bethesda.net (nie można jej kupić na Steam). Orientacyjne ceny edycji standardowej znajdziecie obok – w naszej growej porównywarce cenowej. Dostępne jest też znacznie droższe wydanie kolekcjonerskie – więcej na jego temat możecie przeczytać tutaj.

  1. Fallout 76 niepokoi – karty z perkami, kulawy V.A.T.S. i... emotki-wymioty
  2. Postnuklearne DayZ – dla kogo jest Fallout 76?
  3. Fallout 76 – strona oficjalna
Premiera Fallout 76 - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76