5 lutego 2009
Symulacje, Internet, Kosmiczne, Multiplayer, Sandbox, Science fiction, Singleplayer.
Kolejna odsłona symulatora kosmicznego skupiającego się na zapewnieniu graczom jak największej swobody. Zasiadamy za sterami własnego statku i wykonujemy szereg zleceń obejmujących między innymi eliminowanie ściganych listem gończym pilotów, wydobywanie surowców czy handel. W każdym momencie możemy przełączyć się do trybu wieloosobowego i wykorzystać doświadczenie oraz zdobyte wyposażenie podczas walki lub współpracy z innymi graczami.
Gracze
25 lutego 2009
Strategiczne, Internet, Kosmiczne, LAN, Multiplayer, RTS, Science fiction, Singleplayer.
Pierwsze z rozszerzeń DLC do kosmicznej strategii Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca. Dodatek zatytułowany Entrenchment przenosi nas ponownie do znanego z gry podstawowej uniwersum, w którym zacięty bój toczą ze sobą trzy zwaśnione frakcje: Koalicja Kupiecka, Imperium Vasari oraz Wygnani. Wśród najważniejszych nowości DLC wymienić należy przede wszystkim wprowadzenie zupełnie nowych struktur – Baz Kosmicznych, które pełnić mogą różne funkcje w zależności od tego, w jaki sposób postanowimy je rozbudować. Co ciekawe, mogą one teraz powstawać nie tylko na powierzchni planet, ale także na obszarach nie nadających się wcześniej do zasiedlenia, takich jak gwiazdy czy chmury gazowe. Zestaw nowości uzupełniają nowe jednostki (przeznaczone właśnie do niszczenia tychże baz), dodatkowe struktury obronne, a także szereg poprawek technicznych, wpływających na lepsze zbalansowanie rozgrywki i eliminujących zauważone w grze podstawowej niedociągnięcia.
Gracze
17 czerwca 2009
Strategiczne, 4X, Internet, Kosmiczne, LAN, Multiplayer, RTS, Science fiction, Singleplayer.
Argos Naval Yard to kolejne rozszerzenie kosmicznej strategii czasu rzeczywistego, zrealizowanej w konwencji 4X – Sword of the Stars. Jednakże nie jest ono tak rozbudowane, jak poprzednie 2 dodatki – Born of Blood i A Murder of Crows.
Gracze
22 października 2009
Strategiczne, Indie, Internet, Kosmiczne, Multiplayer, RTS, Science fiction, Singleplayer.
Ambitna strategia czasu rzeczywistego, w której prowadzimy bitwy na skalę międzygalaktyczno przeciwko zaawansowanej sztucznej inteligencji. Podczas zabawy dowodzimy ogromnymi armiami złożonymi z setek tysięcy jednostek, ale nie musimy wydawać wszystkich poleceń – gra wykonuje część pracy za nas. W AI War pojawia się też tryb kooperacji, w którym grupa graczy walczy po tej samej stronie.
Gracze
Steam
Redakcja GRYOnline.pl
11 lutego 2026
RoyPremium
14 czerwca 2026
Nathandrakexoq
18 czerwca 2026
Nathandrakexoq
5 czerwca 2026
30 listopada 2009
Strategiczne, Internet, Kosmiczne, MMO, Przeglądarkowe, Przeglądarkowe strategiczne.
Nemexia to stworzona przez bułgarską firmę XS Software kosmiczna strategia czasu rzeczywistego w konwencji przeglądarkowego MMO. Gra przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi, robotami i obcymi. Gracze mają za zadanie rozbudować jedną z tysięcy planet i włączyć się do walki o dominację we Wszechświecie. Tytuł dystrybuowany jest na zasadzie „free to play” z opcją mikropłatności.
Gracze
4 grudnia 2009
Akcji, FPP, Kosmiczne, Science fiction, Singleplayer, Strzelanki.
Precursors to kolejna gra ukraińskiej firmy developerskiej Deep Shadows, odpowiedzialnej m.in. za produkcję Boiling Point: Road to Hell. Jest ona ulepszoną kompilacją starego, dobrego symulatora kosmicznego Elite, klasycznych filmów SF, świata z powieści Andre Norton oraz nowoczesnego, pierwszoosobowego shootera.
Gracze
24 listopada 2009
Strategiczne, 4X, Kosmiczne, Multiplayer, Podzielony/wspólny ekran, Science fiction, Singleplayer, Turowe.
Strategia typu 4X osadzona w dalekiej przyszłości XXVI wieku. Gracz staje na czele jednej z dwunastu ras, mając tylko jedno zadanie: poprzez handel, dyplomację, rozwój technologiczny a także ostatecznie wojnę, zagwarantować, by to jego gatunek okazał się dominującą potęgą w galaktyce. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza jak i multiplayer dla dwóch osób.
Gracze
Steam
23 września 2009
Zręcznościowe, Indie, Internet, Kosmiczne, Multiplayer, Shoot 'em up, Singleplayer.
Arcade'owa strzelanina, w której walczysz z kosmitami o dostęp do źródła wielkiej energii. Możesz rozbudowywać swój statek kosmiczny oraz zdobywać do niego liczne ulepszenia.
Gracze
13 maja 2009
Zręcznościowe, FPP, Internet, Kosmiczne, Multiplayer, Science fiction, Singleplayer, Star Trek.
Star Trek: D.A.C. to kosmiczna strzelanina stworzona przez ekipę studia Naked Sky Entertainment. Pod względem fabularnym gra częściowo nawiązuje do filmu w reżyserii J. J. Abramsa. Gracze mają możliwość przejąć kontrolę nad U.S.S. Enterprise oraz wieloma innymi statkami znanymi fanom uniwersum Star Trek i wziąć udział w dynamicznych potyczkach toczonych w przestrzeni kosmicznej.
Gracze
21 grudnia 2009
Strategiczne, Kosmiczne, Science fiction, Singleplayer, Tower defense.
Space Station: Frontier to mobilna strategia tower defense. Gracze obejmują dowództwo nad bazą kosmiczną i muszą gromadzić surowce oraz rozbudowywać struktury, jednocześnie odpierając ataki kolejnych fal coraz potężniejszych wrogich jednostek.
Gracze