Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Evochron Legends (PC)

Evochron Legends PC

Kolejna odsłona symulatora kosmicznego skupiającego się na zapewnieniu graczom jak największej swobody. Zasiadamy za sterami własnego statku i wykonujemy szereg zleceń obejmujących między innymi eliminowanie ściganych listem gończym pilotów, wydobywanie surowców czy handel.

Symulacje | science fiction | sandbox | kosmiczne

PC Windows
Okładka Evochron Legends (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5lutego2009

Evochron Legends to kolejna produkcja studia StarWraith 3D Games skierowana do miłośników sandboksowych symulatorów kosmicznych. Twórcy ponownie postawili na otwartość rozgrywki, ale w porównaniu do poprzedniej części zatytułowanej Evochron Renegades wprowadzili szereg istotnych nowości obejmujących między innymi system wytwarzania wyposażenia ze zgromadzonych surowców czy bardziej dopracowany tryb wieloosobowy.

Sam rdzeń rozgrywki pozostał bez zmian. Wcielamy się w pilota statku kosmicznego, a akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wewnątrz kokpitu lub ustawionej pod dowolnym kątem za jednostką. Gra posiada tylko uproszczoną fabułę, a twórcy położyli znacznie większy nacisk na swobodę podejmowanych działań.

W zależności od naszych preferencji możemy skupić się na jednej z klas postaci i osiągnąć w niej perfekcję lub zająć się różnymi aktywnościami obejmującymi oprócz walki także wydobycie surowców z pasów asteroid, handel wyposażeniem lub wytwarzanie towarów za pomocą debiutującego w tej serii systemu craftingu.

Wraz z postępami w grze zdobywamy środki niezbędne do ulepszenia naszej jednostki lub zakupu całkiem nowej, z bogatej oferty obejmującej zarówno lekkie statki zwiadowcze, jak i ciężkie, przechwytujące. Każdy z nich sprawdza się najlepiej w określonych sytuacjach – przykładowo handlowcy korzystają najczęściej z pojemnych jednostek transportowych.

Cały majątek pozyskany w ramach trybu single player możemy wykorzystać w rozgrywce wieloosobowej i vice versa. Twórcy znacznie rozwinęli opcje zabawy z innymi użytkownikami wprowadzając między innymi obiekty przeznaczone do organizowania zawodów w stylu Capture the flag (przechwycenie „flagi” przeciwnika i dostarczenie jej do własnej bazy). Wszystkie wyniki i postępy są zapisywane w indywidualnym profilu pilota.

W Evochron Legends znacznie poprawiono oprawę wizualną. Zarówno wszystkie statki, jak i ciała niebieskie cechują się większą szczegółowością. Co ciekawe, faktycznie możemy dotrzeć do wszystkich obiektów widocznych w przestrzeni kosmicznej bez konieczności uciekania się do różnego rodzaju teleporterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Evochron Legends

Wymagania wiekowe Evochron Legends

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Evochron Legends

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 750 MB HDD, Windows XP/Vista