Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Źródło fot. Ubisoft / Bethesda Softworks
i
Publicystyka 25 czerwca 2023, 11:30

Nadchodzą wielkie hity - premiery gier drugiej połowy 2023 roku

Druga połowa 2023 roku zapowiada się naprawdę dobrze. I to bez względu na to, jaki gatunek preferujesz. RPG, symulatory, horrory, bijatyki. Nasze zestawienie zawiera to, a nawet więcej, bo 2023 rok ma wszystko.

Spis treści

O ile w 2022 roku nie pojawiło się zbyt dużo naprawdę interesujących tytułów do grania, tak 2023 miło nas pod tym względem zaskoczył. Zwłaszcza druga połowa ma w zanadrzu mocne pozycje, które zajmą nam czas w nadchodzących miesiącach. Nieważne, czy chodzi o komputery, czy o konsole. Każdy znajdzie dla siebie grę wartą zaangażowania się w zabawę na długie godziny.

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1, NetherRealm Studios, 2023 - Nadchodzą wielkie hity - premiery gier drugiej połowy 2023 roku - dokument - 2023-06-24
Mortal Kombat 1, NetherRealm Studios, 2023
  1. Gatunek: bijatyka
  2. Platformy: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
  3. Data premiery: 19 września 2023

Studio NetherRealm od lat udowadnia, że bijatyki mogą być niszowym gatunkiem i jednocześnie prezentować prawdziwą jakość AAA. Zapowiedź najnowszej części serii, która kolejny raz resetuje linię czasową, pokazała, że od strony wizualnej Mortal Kombat nie zawiedzie. Animacje są płynne, walka prezentuje się satysfakcjonująco, a brutalne ciosy nic nie straciły na sile i przerysowaniu.

Mortal Kombat 1 ponownie zapewni masę rozrywki fanom grania solo, dzięki kampanii fabularnej oraz różnym wyzwaniom. Natomiast preferujący rywalizację gracze w końcu dostaną herosów bez żadnych wariantów. Zamiast tego ich bogaty zastaw ruchów rozbuduje „postacie kameo”, których asysty pozwolą urozmaicić brutalne combosy. Jedynym zgrzytem mogą być powracające mikropłatności.

  1. Więcej o grze Mortal Kombat 1

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej

Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2023 - aktualna lista najlepszych tytułów tego roku

Jakie są obecnie najlepsze gry, które ukazały się w tym roku? W co warto zagrać, kupić, nie czekając na przeceny? Oto nasza lista najciekawszych produkcji 2023.

Gry czerwca 2023 - diabelsko gorący miesiąc
Gry czerwca 2023 - diabelsko gorący miesiąc

Czerwiec to początek wakacji, a wakacje to sezon ogórkowy. Na szczęście, zanim nadejdzie okres growej suszy, najbliższy miesiąc zapewni deszcz premier! Z niektórymi tytułami spędzimy prawdopodobnie całe lato. Jedno jest pewne, nuda nikomu nie zagrozi.

Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć
Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro