Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Sony Computer Entertainment Polska Press Release 2 czerwca 2014, 19:41

Zwycięzcy eliminacji na żywo Nismo PlayStation GT Academy

Odbywające się w miniony weekend Eliminacje na żywo do GT Academy 2014 przyciągnęły do CH M1 osoby, marzące o rozpoczęciu kariery kierowcy wyścigowego.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Sezon 2014 konkursu NISMO PlayStation® GT Academy zaczął się 21 kwietnia. Od tego czasu wirtualni kierowcy Gran Turismo®6 walczą o realizację marzeń o karierze prawdziwego zawodowego kierowcy wyścigowego. W dniach 31 maja i 1 czerwca odbyły się eliminacje na żywo do GT Academy 2014 r. Najlepsi w rozgrywkach na żywo okazali się Damian Lempart oraz Daniel Reszkowski.

Zwycięzcy eliminacji na żywo Nismo PlayStation GT Academy - ilustracja #1

Odbywające się w miniony weekend Eliminacje na żywo do GT Academy 2014 przyciągnęły do CH M1 osoby, marzące o rozpoczęciu kariery kierowcy wyścigowego. Po trwających cały dzień jazdach testowych na PlayStation 3 w grze GT6, śmiałkowie gotowi na wyzwanie eliminacyjne przystępowali do jazdy o wygraną, z których najlepsi wzięli udział w niedzielnym Finale. Zwycięzcami Finału Eliminacji na żywo w GT Academy 2014 zostali Damian Lempart ze Świdnicy oraz Daniel Reszkowski z Poznania.

GT Academy udało się zmienić tradycyjną i kosztowną drogę do profesjonalnego sportu motorowego i w 2014 roku gracze mają jeszcze więcej możliwości wzięcia udziału w konkursie. Nadal można zawalczyć o miejsce w Finale w następujący sposób:

  1. Wszyscy gracze z krajów uczestniczących w konkursie, którzy posiadają Gran Turismo®6 i PlayStation®3, mogą jeszcze startować w darmowych rundach kwalifikacyjnych za pośrednictwem automatycznie aktualizowanych rankingów sieciowych w PlayStation Network. Do tej pory ponad 354,950 osób z 12 europejskich krajów wzięło udział w rundzie kwalifikacyjnej GT Academy w Gran Turismo®6, w tym 7,074 z Polski. Eliminacje online trwają do dnia 16 czerwca (8.59 CET).
  2. lub po raz pierwszy organizowanych przez wyzwanie GT Academy na Facebooku. Wyzwanie GT Academy jest dostępne pod adresem https://apps.facebook.com/gt-academy-challenge/

Zwycięzcy z Polski - najlepsi w konkurencji online (5), eliminacji na żywo (2) oraz zwycięzcy wyzwania na Facebooku (3) wezmą udział w Finale Narodowym wraz ze zwycięzcami GT Academy z Czech. W tym roku aż trzech najlepszych kierowców z Polski awansuje do europejskiego Race Camp na słynnym torze Silverstone Circuit. Szkolenie trwa tydzień, finaliści przejdą próby na torze i poza nim, by wyłonić spośród nich tegorocznego mistrza GT Academy.

Zwycięzca ogólnoeuropejskiego konkursu przejdzie intensywne trzymiesięczne szkolenie, które przygotuje go do wyjazdu na tor za kierownicą Nissana w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2015 r. Tam zmierzy się z doświadczonymi kierowcami wyścigowymi i spróbuje udowodnić, że może stać się NISMO Athlete, jednym z elitarnych kierowców jeżdżących w barwach Nissana pod sztandarem działu sportów motorowych NISMO.

„Każdy powinien spróbować swych sił w GT Academy!” – zachęca NISMO Athlete, Mardenborough, który wkrótce wystartuje w serii, z której wielu kierowców przechodzi do Formuły 1. Udało mu się to osiągnąć w mniej niż trzy lata od wygrania konkursu GT Academy. „Wszyscy mogą wystartować. Wystarczy mieć PlayStation 3 i kopię Gran Turismo 6, by móc zmierzyć się z graczami z całej Europy – tylko o tym myślałem w roku, w którym odniosłem zwycięstwo. Jeżeli kariera kierowcy wyścigowego to wasze marzenie z dzieciństwa, to NISMO PlayStation GT Academy jest idealnym miejscem na jego realizację!”