Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 17:08

Zobacz Cyberpunka 2077 jako grę na pierwsze PlayStation

W sieci pojawił się zapis z rozgrywki z Cyberpunka 2077 w wersji na pierwsze PlayStation. To nie twór szaleńca, lecz kolejny intrygujący projekt z wykorzystaniem gry Dreams.

Cyberpunk 2077 prezentuje się nieco gorzej niż na pierwszych materiałach. - Zobacz Cyberpunka 2077 jako grę na pierwsze PlayStation - wiadomość - 2019-07-31
Cyberpunk 2077 prezentuje się nieco gorzej niż na pierwszych materiałach.

Premiera Cyberpunka 2077 zbliża się z każdym kolejnym dniem, ale wciąż jest bardzo odległa. Na szczęście twórcy gier nie próżnują, dzięki czemu otrzymaliśmy produkcję w wersji na… oryginalne PlayStation. Nie jest to jednak dzieło zespołu CD Projekt RED, lecz użytkownika serwisu YouTube znanego jako Bearly Regal, który odtworzył lokację z Cyberpunka 2077 w Dreams tak jak – jego zdaniem – wyglądałby na pierwszej konsoli Sony. Zachował przy tym zastrzeżenie z oryginalnego pokazu rozgrywki o wciąż roboczej wersji gry. To zresztą można odnieść także do samego projektu, który autor wciąż rozwija po 50 godzinach pracy. Poniżej możecie zobaczyć dzieło twórcy, jeśli jednak nie interesują Was kulisy produkcji, właściwy pokaz rozpoczyna się w połowie 12. minuty (11:30).

Od czasu pojawienia się Dreams na PlayStation 4 w ramach wczesnego dostępu wielu użytkowników próbowało odtworzyć inne produkcje w ramach tego nietypowego sandboksa. W maju mogliśmy zobaczyć odtworzone Star Wars: Rogue Squadron, a nieco później także gameplay z Final Fantasy VII Remake. Sam Bearly Regal ma na swoim koncie niedawny zwiastun „demake’u” Death Stranding oraz remake HD Metal Gear Solid. Widać więc spore zainteresowanie możliwościami „gry”, mimo że wczesna wersja dzieła zespołu Media Molecule bynajmniej nie jest darmowa. Niewykluczone, że liczba podobnych projektów zwiększy się po ukazaniu się pełnej wersji Dreams, która wprowadzi m.in. tryb fabularny. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku.

Wczesna wersja Dreams daje spore pole do popisu co bardziej ambitnym graczom. - Zobacz Cyberpunka 2077 jako grę na pierwsze PlayStation - wiadomość - 2019-07-31
Wczesna wersja Dreams daje spore pole do popisu co bardziej ambitnym graczom.