Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 16:21

Portal Knights doczeka się wersji MMO

Firmy 505 Games wraz z Duoyi Network pracują nad stworzeniem sieciowej gry w uniwersum Portal Knights. Produkcja ukaże się w modelu free-to-play, a jej pierwsze demo będzie można zobaczyć już za kilka dni podczas imprezy China Joy.

Portal Knights doczeka się wersji MMO. - Portal Knights doczeka się wersji MMO - wiadomość - 2019-07-31
Portal Knights doczeka się wersji MMO.

Włoski wydawca gier komputerowych 505 Games ogłosił właśnie, że we współpracy z chińską firmą Duoyi Network pracuje nad stworzeniem sieciowej gry w uniwersum Portal Knights. Produkcja będzie dostępna w modelu free-to-play, a pierwsze demo ukaże się podczas imprezy China Joy, która odbędzie się 2-5 sierpnia bieżącego roku.

Jak twierdzą twórcy, ich nowy tytuł będzie zawierać schematy znane z oryginalnego Portal Knights. Możemy spodziewać się gry osadzonej w zbudowanej z klocków krainie fantasy z typowym dla sandboksów systemem budownictwa, znanym chociażby z Minecrafta oraz zręcznościowym systemem walki. Do tego dojdą oczywiście odpowiednie mechaniki gier typu MMO. Na razie nie wiadomo nic więcej na temat produkcji oraz daty jej premiery.

Oryginalne Portal Knights zostało wydane w 2017 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. 27 lipca ukazał się kolejny dodatek do gry dodający między innymi nową klasę postaci oraz rasę elfów.