Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 marca 2013, 11:45

autor: Hed

Znamy zwycięzców plebiscytu Gra Roku 2012

Znamy rezultaty plebiscytu Gra Roku 2012, w którym czytelnicy serwisu gry-online.pl wybrali najciekawsze ich zdaniem produkcje ostatnich kilkunastu miesięcy. Która z nich zdobyła tytuł gry roku?

Poznaliśmy zwycięskie gry plebiscytu Gra Roku 2012, które wybrali Czytelnicy serwisu gry-online.pl. W piętnastu kategoriach walczyły ze sobą najlepsze produkcje ostatnich kilkunastu miesięcy. Nie brakowało wśród nich wielu tytułów świetnych i popularnych, bo miniony rok był w tym względzie udany. Z tego powodu walka w wielu przypadkach była zacięta. Numerem jeden w najważniejszej części konkursu okazał się jednak... Far Cry 3.

Znamy zwycięzców plebiscytu Gra Roku 2012 - ilustracja #1

W ciągu ostatnich kilku tygodni wspólnie wybraliście nie tylko najciekawszą produkcję 2012 roku. Głosowanie trwało też w takich kategoriach jak „najlepszy exclusive”, „najlepsza gra free-to-play”, czy „najbardziej oczekiwana gra 2013 roku”. Dzięki temu potwierdziła się popularność takich tytułów jak Diablo III, The Walking Dead, World of Tanks, czy chociażby Mass Effect 3. Pełną rozpiskę zwycięzców prezentujemy poniżej lub na stronie plebiscytu.

Wyniki plebiscytu

 1. Gra roku 2012Far Cry 3
 2. Najlepszy exclusiveDiablo III
 3. Najlepsza nowa markaThe Walking Dead
 4. Najlepsza gra free-to-playWorld of Tanks
 5. Najlepsza gra niezależnaSlender: The Eight Pages
 6. Gra z najlepszymi dodatkami DLCSkyrim
 7. Najlepsza oprawa wizualnaFar Cry 3
 8. Najlepsza oprawa dźwiękowaMass Effect 3
 9. Najlepsza lokalizacjaDiablo III
 10. Najlepsza gra, w którą nikt nie grałSleeping Dogs
 11. Najlepszy zwiastun filmowyWiedźmin 2: Zabójcy Królów
 12. Najlepsza modyfikacjaDayZ
 13. Najlepsza gra w fazie alfa/betaPath of Exile
 14. Wydarzenie roku – Wzrost jakości gier free-to-play
 15. Najbardziej oczekiwana gra 2013 rokuGrand Theft Auto V

Ciekawostki

 • Far Cry 3 wygrał główną kategorię zdecydowanie, przewagą kilkuset głosów nad najbliższym konkurentem. Zacięty bój o drugie miejsce stoczyły gry The Walking Dead i Mass Effect 3 – ostatecznie lepsza okazała się przygodówka firmy Telltale Games.
 • Aż cztery tytuły w pierwszej piątce kategorii „Gra roku 2012”, to produkcje opatrzone cyfrą „3”: Far Cry 3, Assassin’s Creed III, Diablo III i Mass Effect 3.
 • Najsłabszy wynik w kategorii „Gra roku 2012” osiągnęło Hotline Miami.
 • Diablo III zdecydowanie pokonało konkurencję w kategorii „Najlepszy exclusive”, zdobywając 36% wszystkich głosów.
 • W kategorii free-to-play liczyły się w zasadzie tylko dwa tytuły: World of Tanks i League of Legends. Do samego końca trudno było stwierdzić, który z nich okaże się lepszy. Ostatecznie LOL musiał uznać wyższość rywala, ale różnica w głosach była minimalna i wyniosła zaledwie 152 głosy.
 • Wygrana Diablo III w kategorii „najlepsza lokalizacja” wcale nie była przesądzona. Po piętach dzielnie deptało mu Far Cry 3.
 • Minimalna różnica była też w kategorii „najlepsza gra w fazie alfa/beta”. Path of Exile dosłownie o włos wyprzedziło Dotę 2.
 • Wygrana GTA V w kategorii Najbardziej oczekiwana gra 2013 była druzgocząca. Pozostali kandydaci nie mieli startu do produkcji firmy Rockstar. Na drugim miejscu uplasowało się Watch Dogs, a na trzecim Dragon Age III.

W tym miejscu dziękujemy Czytelnikom za udział w zabawie. Po raz kolejny wybraliście tytuły, które wyróżniły się wśród licznej konkurencji. Ich wysoka jakość, pomysłowość i klimatyczność zagwarantowały im stałe miejsce w społeczności graczy. Nie pozostaje nam nic innego jak liczyć na kolejne równie udane 12 miesięcy, w ciągu których dostaniemy między innymi Grand Theft Auto V, czyli Waszą „najbardziej oczekiwaną grę 2013 roku”.

 1. Zwycięzcy plebiscytu Gra Roku 2012