Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2007, 14:49

autor: Rafał "Misiek" Skierski

Znamy datę premiery Mutant Storm Empire

Firma PoMPoM Games potwierdziła, że jej najnowszy projekt dedykowany platformie sieciowej Microsoftu – Mutant Storm Empire – ukaże się na Xbox Live już w środę, 31 października.

Firma PoMPoM Games potwierdziła, że jej najnowszy projekt dedykowany platformie sieciowej Microsoftu – Mutant Storm Empire – ukaże się na Xbox Live już w środę, 31 października.

Mamy tu do czynienia z kontynuacją Mutant Storm Reloaded, który ukazał się pod koniec 2005 roku. Oba tytuły reprezentują gatunek klasycznych, oldschoolowych strzelanek, w których zasady są bardzo proste – sterujemy małym stateczkiem i niszczymy wszystko na swojej drodze.

Empire przypomina poprzednią część, jednak przynosi ze sobą 16 nowych poziomów do przejścia i nowe typy wrogich istot do zestrzelenia. Sterujemy przy użyciu dwóch analogowych gałek, z których jednak odpowiada za poruszanie się naszym pojazdem, a druga za strzelanie. Poziom trudności rośnie oczywiście wraz z zaliczaniem kolejnych etapów – o ile pierwsze misje mogą wydawać się łatwe, to ostatnie przetestują już umiejętności prawdziwych arcade’owych wyjadaczy.

Znamy datę premiery Mutant Storm Empire - ilustracja #1

Póki co zapowiedziano dwa tryby rozgrywki. Główny – Adventure – pozwoli nam się przebić przez kolejne misje i odkryć niedostępne na początku poziomy. Opcja Tally z kolei będzie polegała na zrobieniu jak największego wyniku punktowego na każdym z poziomów. W grze znajdą się oczywiście listy rankingowe, dzięki którym będziemy mogli rywalizować z graczami z całego świata. Zapowiedziano również kooperację (offline i online) oraz 12 achievementów czekających na odkrycie.

Mutant Storm Empire będzie kosztował 800 MP (czyli ok. 9,3 euro). Jak zawsze, wraz z wypuszczeniem pełnej wersji, na Xbox Live Arcade pojawi się również jednopoziomowe demo.

Znamy datę premiery Mutant Storm Empire - ilustracja #2